Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (26)


Karina

Recommended Posts

nu potzi sa faci nici un fel de pizza, potzi doar sa faci aluatul, o paine integrala, dar cum nu ai voie sa o amesteci cu lipide nu potzi pune nimic din contzinutul normal al unei pizza pe ea asadar forget it! clatite potzi face din faina integrala (whole wheat) cu lapte 0%, fara ou, fara grasime, in tigaia de teflon si le amesteci cu gem fara zahar Sau potzi face lapte de pasare cu lapte 0% si indulcitor si atunci il potzi manca drept desert la o masa lipidica. Atentzie indulcitor de sinteza (cyclamat) si nu fructoza, pentru ca fructoza este glucida si nu o putem amesteca cu lipide... corect?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Caroline
nu potzi sa faci nici un fel de pizza, potzi doar sa faci aluatul, o paine integrala, dar cum nu ai voie sa o amesteci cu lipide nu potzi pune nimic din contzinutul normal al unei pizza pe ea
Hai Caro! Cä si eu am rämas cu gandul la pizza ...[pofta] Nici ciupercile nu merg? Sosul de tomate cu condimentele de rigoare in el pe deasupra? Asa ca sä zicem cä ne facem pofta! [:D] Eventual ceapä, ardei ... sä nu fie painea goalä! [hot] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Salmida
quote:
Originally posted by Caroline
nu potzi sa faci nici un fel de pizza, potzi doar sa faci aluatul, o paine integrala, dar cum nu ai voie sa o amesteci cu lipide nu potzi pune nimic din contzinutul normal al unei pizza pe ea
Hai Caro! Cä si eu am rämas cu gandul la pizza ...[pofta] Nici ciupercile nu merg? Sosul de tomate cu condimentele de rigoare in el pe deasupra? Asa ca sä zicem cä ne facem pofta! [:D] Eventual ceapä, ardei ... sä nu fie painea goalä! [hot] Inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste.(Blaise Pascal)
sigur ca daca ai imaginatzie mai potzi gasi cate ceva : sos de rosii fara pic de grasime, ciuperci si alte legume la fel, branza de vaci 0%... dar dupa mine pizza fara nici un pic de cascaval nu e pizza [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele. eu sunt suparata...de nu mai stiu cat timp cantarul meu arata tot 61 kg! si nu am facut abateri! uffffff. eu tot zic ca se observa diferente la haine, pantalonii care plesneau pe mine, acum atarna, insa mama ma "consoleaza" si-mi zice ca hainele se mai lasa :((. ce sa mai fac sa mai conving si eu cateva kg sa plece??? macar 5, daca nu 11 cate mai am pana la tinta propusa... si acum meniul meu de azi: dimineata: 1 portocala + 2 mere pranz: salata de rosii + branza + parizer de pui (fara amidon sau zahar:)) seara: iaurt napolact 0.1% + 2 felii parizer pui. meniul de ieri: dimineata: 2 oua facute pe teflon + 2 felii cascaval + 2 felii muschi file pranz: pui cu ciuperci si cascaval la cuptor, smantana si usturoi seara: o felie pepene am uitat sa zic ca azi, de ciuda, am mancat cioco heidi 70% cacao... ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2 http://community.webshots.com/user/alinapevliuc3 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc4
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea: 1. renuntza la parizerul acela si in general la mezeluri - nu potzi fi sigura ca nu contzin ingrediente interzise. De exemplu aici, in Canada unde sunt obligatzi prin lege sa afiseze absolut toate ingredientele contzinute intr-un produs, extrem de putzine mezeluri am gasit fara ingrediente interzise. Asa ca, mai cinstit, mananca o friptura facuta de tine, sau niste carne fiarta sau fripta sau chiar prajita este cu mult mai bine decat mezeluri. 2.ce fel de pepene ai mancat, ca cel rosu este groaznic de rau iar cel galben destul de rautz [:D] Consulta lista cu indici glicemici si nu manca nimic din ce depaseste 50 (la masa glucidica) si nimic peste 35 la masa lipidica De cand tii Monti? Sunt prin zona daca ai intrebari C.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna....vad ca toata lumea mi-a sarit `sarit in cap`eu sunt sigura ca aveti dreptate dar cand on vazut ca dupa2 saptamani cu fff putine abateri am dat jos numai 1kg mau apucat toti nervi[bang][bang][bang][:(!][q]. Pukcu pai daca intr-un an o sa ajung la 55kg cred ca ma [bruta],vreau si eu de revelion sa fiu[ispita]ca m-am sat urat sa fiu[grasa]si sa-mi cea suncile pe dinafara ...pentru ziua de duminica va cer[iartama]si promit ca am sa tin Monti ca la carte dar va spun sincer ca nu mi-a fost celoc foame. Andrada iti urez insanatosire grabnica si vino repede printre noi sa ne mai ridici moralu(cel putin mie). acum raportu: ora6.15 un mar ora 8.30:cafea+omleta(din 2 oua) ora12.35peste la gratar+fasole pastai fierte+3vinete coapte+mujdei de usturoi ora18.20:peste gratar(rams de la pranz)+branza+salata de varza si castraveti si lamaie va[pup][pup][pup] Anca[mamica]si Naomi Ioana[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro supe nu am mancat pana acum,nu prea am ce sa pun in ele,inca nu am gasit telina radacini,asa ca ce d-zeu sa pun in ea[?][?]...iar in privinta pragului nu stiu ce sa zic doar abia am inceput dieta si apoi 3kg sunt `proaspete`ramase din timpul sarcini. oricum nu renunt,am prea multa ambitie in mine ca sa renunt asa usor,te[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...