Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (26)


Karina

Recommended Posts

Carooo, eu am 65 kg fix!! Sa stii ca nu stric rosiile sa arunc in tine ca s-au scumpit tareee...[;)] [pup] Meniul de azi: dimineata: suc de portocale pranz: mancarica de ciuperci si carnati fripti seara: mar, telemea cu rosii si gogosar Anca: nu este voie delikat din motivele enumerate de tine. Poti pune sare, piper, usturoi, tot felul de ierburi, patrunjel, marar, leustean etc. Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by adriana_mihnea
Carooo, eu am 65 kg fix!! Sa stii ca nu stric rosiile sa arunc in tine ca s-au scumpit tareee...[;)] [pup] Meniul de azi: dimineata: suc de portocale pranz: mancarica de ciuperci si carnati fripti seara: mar, telemea cu rosii si gogosar Anca: nu este voie delikat din motivele enumerate de tine. Poti pune sare, piper, usturoi, tot felul de ierburi, patrunjel, marar, leustean etc. Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11
Corectat.... iertare.... pus singura cenusa-n cap... rosiile pastrat pentru salata Pup you Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana nu e primul hamster, am avut o colectie pana acum, dar asta e cel mai mortal dintre toti. Abea astept seara sa-l scot la aer pe birou. Dintre toti numai unul mi-a murit mie ca restul i-am dat inainte sa moara si am plans de numa numa. L-am si ingropat. Asta de acum are si el un an deja, si mi-as dori sa nu moara niciodata asa de haios este. Dar viata lor e scurta asa ca profit cat pot de el acum, dragul meu hamsters deci meniul de azi: dim am scris la pranz friptura de vita si rosi, mai tarziu niste iaurt seara ostropel de rata cu salata verde, la sot si cartofi Naomi nici eu nu folosesc delikat, dar folosesc cat mai multe mirodeni, maghiran, busuiob, cimbru, rozmarin , curry, sofran si lista ar putea continua. si usturoil nelipsit de la fripturi. Corina si Stephanie- 18.04.04 "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza la fete Suteti toate niste dragutze. Bibi, multumesc, am reusit sa mai sterg doua poze, cea facuta la mare chiar ca nu-si mai avea rostul acolo, e toana deja si apoi, mai nimeni nu a pus pozele de la mare, cu foarte mici exceptii, asa ca eram cam in plus.am remediat asta, e ok. Meniul de azi suna cam asa dim:iaurt light cu 3 felii de grau expandat pranz: mancarica de praz seara: salata cu de toate si ceva fructe. vreau sa fac si o zacusca,as ca n-am sa pierd prea mult timp cu mancarea:). Pucku.multumesc frumos.din pacate, kilogramele astea doua, pe care intentia mea ar fi sa le duc spre patru, -de care vreau sa scap- sunt extrem de incapatanate si lupta este cot la cot >daca pot pune astfel>bat pasul pe loc si nu e ok, dar am rabdare. Caro, m-am bucurat sa aflu ca mai faci, inca, abdomene.Nici eu nu am renuntat la ele si nici nu am de gand si sa stii ca se vede bine.adevarul este ca un abdomen lucrat macar asa, cat de cat, lasa hainele sa se aseze muuuult mai bine..bluzitele, puloverele haioase, toate stau altfel!Asa ca merita din plin efortul. citeam randurile fetelor care au /au avut hamsteri si ma gandeam la hamsterul meu, Adam, dupa care am jelit si eu muuuult timp, ca era atat de scumo si de rasfatat si intr-adevar, zapacea cusca sa il iei la joaca, sa se cocoate, sa iti intre pste tot, ca al meu se si uita la tv, dupa ce imi rontaia mie cate un pulover..In fine, l-am avut aproape trei ani si nu se culca pana nu te jucai cu el la greu... Bine, dar mie imi plac mai toate, ca imi doream si broscutze, si pisicutze..Pana la urma, la programul meu nebun si la casa mea singura am ajuns la concluzia ca nu pot chinui un animal lasandu-l o zi intreaga fara companie de nici un fel si nici sa depind de cineva cand plec undeva, asa ca m-am resemnat si mi-am dus motanul la mama, la Pitesti, iar in weekend ne facem temenele:) si ne rasfatzam.asta e. gata, ca v-am amentit destul.vorbim mai tarziu. Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata slabutele lui Monti ! Am trecut si eu repede pe aici si pe urma fug, ca am multa treaba. Am ramas la acelasi nr. de kg, desi ieri mi-am facut de cap si am mincat restul de tort ramas de la ziua sotului (o feliuta). Am mai mincat si din ghiveciul facut pt. Bogdan cu morcovi, dar fara cartofi. Sotului meu i-a placut mai mult decit ghiveciul clasic. Dar am terminat [ispita]. Caro, multumim pt. tabel. Ma simt asa de bine cind sint asa aproape de tinta ! Dar nu mi-ai raspuns referitor la laptele de pasare. Trebuie facut cu lapte degresat sau merge cu lapte normal ? Ca poate as face cu fructoza, ca tare mi-a placut si mi-a adus aminte de copilarie. A34-35, nu degeaba esti top modelul meu preferat. Arati ca o [zana]... si esti o [zana] [flo] [flo] [flo] la toate slabutele lui Monti. Meniul meu de az: dimi: piine de secara prajita cu iaurt 0.1% + ness fc cu fructoza prinz: sunca+rosii+ardei kapia seara: piure de conopida cu brinza si friptura de vita si poate inainte de culcare struguri, ca aseara n-am papat - [bang] am papat tort [pofta] [pup] Karina [sofer] + Bogdanel [copil]
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
PS Ati vazut reteta mea de "delikat" ? Daca nu, uitati inca o data link-ul:
[url="www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=28684&whichpage=3"] "Delikat" la borcan pt. iarna [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina,saru'mana pentru reteta de delikat.Vazut,copiat,uitat multumit.Scuze[ups]!Idem salata de peste Bibi.Multam fain! Meniul de azi: dimi:branza pranz:pui+branza+ardei rosu seara:mar(trebuie sa rezist pana se termina sedinta cu parintii la camin)si apoi supa de legume+ostropel de pui la culcare:strugure sau mar [pup] Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,sa raportez: ora6:grepfruit+mar ora8:omleta cu branza+cafea(branza trebuia sa fie degresata?,daca da e abatere) ora12.50:mancare de fasole pastai ora17.45:peste la gratar cu lamaie+2 ardei unsi cu salata de vinete(maioneza facuta de mine) Sa va spun ca azi a fast ziua la o pritena dea mea(ne-am intalnit o groaza de romance)si eu nu am servit nimic,decat apa,si avea de-a mancaruri[pofta]si nemai reziatand am plecat acasa. Daca nici saptamana asta cantaru nu spune nimic,il arunc,serios vorbesc si o sa-mi cumpar altu la anul viitor. Andrada draga te `invidiez`si te areciez pentru vointa si rabdarea pe care o ai,esti un bun exemplu pt mine va [pup][pup][pup]Anca[mamica]si Naomi Ioana[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]saluti tin nou Karinutza, mi-am notat retzeta de Delikat, saru'mana, suna fain si este foarte usor de facut, sunt convinsa ca este o bunatate si deja simt aroma ciorbiztelor facute iarna, cand afara ne iese abur pe nas si cand, zgribulitzi, abia asteptam sa ajungem sa papam ceva "sa ne incalzeasca un pic prin interior"[:)]. Multumiri.[pup][pup] PS Cum zicvi ca era cu tortul ala??[:)] PPS De unde iei painea aia de secara, K?si ce scrie pe pachet?un nume, o firma? Adriana [:)] Multumesc, dar stiu eu ca mai trebuie, tu care esti prietena cu mr Monti...e altceva.[pup][pup] asaaa.. Tocmai mi-am terminat masa de pranz si ma simt foarte bine.si-asa, e mult de cand senzatia aia acuta de foame s-a dus, de acum stiu ca la orele la care imi propun sa mananc fac asta si mi-e bine, pur si simplu. Cred ca nerabdarea de a scapa de kg nedorite (pe care toate o avem si e normal) nu are ce sa caute in regimul Montignac.Asta este o lectie de invatat, in timp.O regula nescrisa. Ideea este ca incet, dar sigur, rezultatele vin oricum, daca ne tinem de treaba.Tabelele la care munceste Caroline de zor si ii multumim mult [flo]pentru efortul din fiecare saptamana [pup], dovedesc ca nimic nu este imposibil. deci suntem puternice, dragelor. Succes! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...