Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (26)


Karina

Recommended Posts

Eliza, imi pare rau sa aud asa vesti, dar de asta sintem aici, sa ne sustinem una pe alta, ca moralul e f. important in cadrul regimului. Cred si eu ca esti amarita si eu as fi la fel. Dar fii optimista, tot raul spre bine. Daca nu pleca bona, nu te hotarai sa o duci la cresa si dupa cum zici tu, e mai bine pt. ea asa. Ii doresc multa sanatate Marei si toate problemele sa se rezolve. [pup] Karina [sofer] + Bogdanel [copil]
Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eliza,si mie imi pare rau sa aud ca ai probleme.Fii increzatoare,timpul le rezolva pe toate! Sunt pe fuga,asa ca trec direct la subiect:la pranz nu am gasit altceva de mancare in zona(care sa fie monti)si in consecinta am papat un iaurt mare cu 4,4% grasime.E grav? Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliza, suntem alaturi de tine! Multa sanatate Marei! Ce nume frumos are... Meniul de azi: dimineata: struguri, mar + Fornetti [bang] pranz: dovlecei prajiti cu usturoi seara: mancare de fasole verde cu inimioare si pipote Fug, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit! Noi... mai rarutz, ca Tiana isi cere drepturile in fiecare clipa [:D]. Asa. Meniul de azi: MD: o felie de salam + salata de telina+morcov+maioneza, apoi cafea cu indulcitor P: mancare de vinete cu pui S: nu stiu, probabil vesnica salata universala[:D]. Adica rosii+gogosari+ceapa rosie+salata verde+branza+salam. Sunt cam cu fundu-n sus, ca mi-a intepenit cantaru' pe la 63-63.5, adica o tin asa de duminica incoace! Pai n-am nici 3 saptamani de Monti si deja am intrat in stagnare???? Si n-am avut abateri saptamana asta, zau asa! [bang] In alta ordine de idei: daca pap MD glucidic, de ce nu am voie cafea normala? Ca Monti zice ca nu-i buna cafeaua ca determina o secretie de insulina. Dar acelasi lucru il fac si glucidele, asa ca unde-i problema? Altceva: lapte - am voie sau n-am voie?! Degresat - e ok la mesele glucidice. Da' la alea lipidice? Tot degresat? Ca parca asa am vazut scris pe aici pe la voi. Cel degresat nu are glucide?... Ufffffffff, deja am ametit cu ce e voie si cu ce nu! [:(] Am vazut azi intr-o revista nush'ce reclama cu metoda Monti din 2004 si mai capeti si niste pastile care iti accelereaza metabolismul, tot de el descoperite. Toata afacerea face vreo 700.000 de lei. Si cu pastilele, slabesti 4-5 kg in prima saptamana si 3-4 kg in urmatoarele. Asta daca vrei repede-repede sa dai jos kilele in plus. Acuma, pastilele ca pastilele, da' metoda asta pe 2004 o fi cu ceva mai buna decat cea pe care o am eu? (nici macar nu stiu pe care o am!) A, si zice ca nu-i disponibila in librarii... Pupici pufosi! Flaviana si [copil] Tiana Maria (20.03.2004) [url="http://community.webshots.com/user/flaviana17"]Album Tiana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soleil,laptele integral e glucido-lipidic,deci n-avem voie sa-l papam in nici-o imprejurare.Conform ultimelor comunicari ale Carolinei se pare ca este acceptabil(nu admis pe de-a-ntregul) cel cu 2% grasime si la md glucidic si la cel protidic(e trecut la bauturi). Spor la slabit! Gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Milia, multzumesc pentru raspuns, ce frumoasa poveste. Pisica mea, de fapt copilul #3 este un copil foarte alintat. Ma tem ca poate fi geloasa si din gelozie sa faca rau hamsterilor. Pe urma este si o pisica cu instincte pisicesti dezvoltate, de foarte multe ori a venit cu trofeele ei in casa, adica soricei, pasarele vanate prin imprejurimi. Nu am reusit sa le salvez din gura ei, pentru ca daca ma apropiam strangea maxilarele si gata... Nici pe ea nu o pot certa ca asta-i este gena... Asa ca, ma tem in continuare de orice adoptzie in randul “dusmanilor” ei... poate un caine, dar trebuie sa mai reflectez pentru ca un caine te solicita mai mult, iar timpul meu liber (acasa) este aproape inexistent in cursul saptamanii. Ela76 bine ai venit printre noi,. Am sa te trec in tabel, imediat ce am si de la podeanu si de la energy datele care le lipsesc (revin cu cererea Podeanu – inaltzimea si energy – greutatea tzinta) Sfat: priveste acest regim nu ca pe un regim de slabire, ci ca pe unul sanatos, de urmat pentru intarirea organismului tau. Bucura-te de fiecare masa, bucura-te ca vei manca bine, numai alimente sanatoase, digestia se va face repede si tu te vei simtzi minunat, nu balonari, nu ragaieli, nu arsuri la stomac. Cu cat organismul tau se va obisnui mai mult cu acest fel de mancare, cu atat va reactziona mai repede atunci cand te vei abate. Senzatzia de indigestie, disconfort si culpa se va face simtzita prompt, deci unul din primele semne de adaptare apare. Din acel moment te potzi considera cu adevarat intrata in clubul Monti si aflata pe drumul alimentatziei sanatoase pe viatza. Acum raspuns la intrebarile tale: Carnea merge si prajita in foarte putzin ulei. Orezul natur il potzi manca la masa de seara, dar atentzie nu adauga nici un pic de grasime la el, deci nu ulei in faza I nici macar de masline. Potzi manca, insa, orezul cu peste (de orice fel) fiert fript sau afumat – atentzie nu ulei la peste. Morcovi cruzi ai voie, vezi numai sa nu fie din aceia curatzatzi si tzinutzi in apa cu zahar, ca cei din canada. Ia-i din piatza si curatza-i tu, cu manutza ta. Faina de grau 650 nu stiu ce e, daca e faina integrala e buna, daca este intermediara (adica integrala amestecata cu alba) nu e buna. Grahamul poate avea in compozitzie zahar sau ulei sau alta faina si semintze care nu sunt de grau, secara sau ovaz. Ana-oana – ramai deci la 64 kg... te repun in tabel, daca ai facut prezentza. Multzumesc energy, acum am vazut ca ai raspuns. 55-56 nu e mult, ai sa reusesti si ai sa vezi ca atunci cand te vei apropia de greutatea tzinta itzi vei dori si mai mult... exemplu Andrada – i-au revenit ambitziile de fotomodel – felicitari Andrada. Karina, apropo de lapte. Azi dimi cand imi beam cafeaua si adaugam in ea lapte fara lactoza, ce crezi ca-mi aduc aminte... citita pe undeva prin cartzile lui Monti. Ca din componentele laptelui lactoza este glucida sa ca daca eliminam lactoza, laptele rezultat este unul fara glucide. Asa ca daca se gaseste in Ro. Lapte fara lactoza, potzi face linistita lapte de pasare cu el, indiferent cat de gras e. Cat despre reclama aia la pastilele minune... eu nu am incredere in ea, chiar daca ii face Monti reclama. Nu cred decat in alimentatzia naturala si in principiile lui care mie, personal, mi-au dovedit rezolvarea multor probleme de digestie pe care le aveam inainte. Multzumim pentru link-uri. Sunt interesant, si eu le-am studiat inainte de a va gasi pe voi pe acest site. Geliza, succes la gradinitza, si nu fii necajita, tot raul spre bine, Mara s-ar putea sa progreseze mult mai usor in colectivitate, pentru ca se ia cu joaca, cu ceilaltzi copii si nici nu-si va da seama ca face vreun efort. Daca te-am scos din tabel imi cer scuze, acum ca ai facut “prezentza” de adaug. Soleil, laptele 0% nu are lipide, ci doar glucide, asa ca il potzi manca la masa glucidica. Cel normal are si lipide si glucide, deci renuntza la el (chiar daca Monti il admite pe cel de 2%, eu cred ca este doar un compromis la teoria lui de baza) Incearca lapte fara lactoza la mesele lipidice. Cafeaua normala itzi va produce o senzatzie aditzionala de foame, in contextul alimentatziei Monti. Dar daca este cafea arabica este OK, pentru ca este o cafea slaba. Meniul de azi: Dimi: cafea semi decaof + cereale de rontzait Pranz: varza a la cluj (fara orez si cu iaurt in loc de smantana) Seara: fructe O zi lipsita de abateri va doresc, Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliza, sanatate fetitei si spor in gasirea cresei. Sper sa-i placa. Soleil, am vrut sa-ti raspund in legatura cu laptele, dar vad ca mi-a luat-o Gabi inainte. Cat despre cafea, nu stiu ce sa-ti spun exact, eu nu beau in mod curent asa ca nu m-a prea interesat, dar nu cred ca este o abatere prea mare daca bei putina...macar sa nu mai ai alte abateri. [:D] Pucku, ce batoane Atkins papi? Am vazut si eu pe aici, dar nu m-am uitat sa vad daca sunt ok si pt. noi. Sunt? Astazi: dimineata - 2 prune mari; cereale int. cu lapte degr., cicoare cu lapte degr. pranz - 4 cremvursti (curati) cu salata de rosii cu ceapa, Feta rasa si ulei de masline; putin macrou afumat cu lamaie; un iaurt mic low-fat (1.9%) seara - ostropel de pui Este ceva in neregula cu iaurtul ala de la pranz? Data trecuta m-am ferit de el, dar acum, nu stiu de ce, am impresia ca este acceptabil. Am dreptate? [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru informatiile cu laptele. Despre ce povestea Karina ca a citit in TVmania, tot aia ziceam si eu. Deh, asa e cand te grabesti si n-ai vreme sa citesti decat in diagonala [:D]. Ela, bine ai venit! Succes! Off-topic: n-am avut timp sa iti raspund la mesaj, sper sa ma ierti! Tiana e in crize de mai bine de o saptamana, e foarte maraita si refuza sa manance orice altceva in afara de lapte. Iar eu...mai am putin si o iau pe aratura din cauza domnisoarei! Pupici! [flo] Eliza, fruntea sus ca totul se va rezolva! Poate mai greu decat ti-ai dori, dar totul poate fi bine! Pentru ca asa trebuie sa fie! Claudia, eu cred ca e ok iaurtul la pranz. Adriana, este voie inimioare si pipote? Vazusem ca ficatul si creierul sunt interzise (glucido-lipidice) si ma gandeam ca asa e si cu celelalte organe. Dar daca sunt ok... e bine, ca mai am si eu ce sa gatesc. Uffff, la mine e nebunie cu gatitul pentru ca mi-am convins si jumatatea sa se apuce de Monti si pe el nu-l pacalesti cu o salata...[bang] Karina, Alina, felicitari pentru progrese! [bis] Si sa auzim de un "bis" cat de curand! [:D] Iar m-am ofticat ca stationez... Si de ciuda am papat 2 patratele de Heidi cu 70% cacao! Macar sa stiu de ce stau pe loc ca o gasca!!! Pupici pufosi! Flaviana si [copil] Tiana Maria (20.03.2004) [url="http://community.webshots.com/user/flaviana17"]Album Tiana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna iubitele mele!!!! nma mai refac!!!A fost nunta visurilor mele..a fost superb superb!!!Acasa..la gatit...la plecarea de acasa..a fost cum am vrut eu:sa-mi zica"tziganu" la ureche:"Ia-ti mireasa ziua buna"...apoi am plecat tot poporu in Gradina Publica..am facut acolo poze...ma simteam ca o regina!!!Cum am pozele..le scanez si le urc pe webshots..probabil asta va fi luni dimineata. Am ajuns la restaurant la ora 19.La inceput nu am fost decat noi si parintii lui Cristi..restl poporului a plecat acasa sa se schimbe.INsa am dansat de am spart.Apoi au iceput sa vina..sa vina..sa vina...si desi am dat comanda de 60 portii..au fost pana la urma 73. Pt primirea musafirilor am avut cumparate pahare speciale pt mire si mireasa...cu floricele lipite pe ele..o sa le vedeti in poze. Aaa..dar am uitat sa va zic de biserica..a fost superb...am avut cor...apoi 2 preoti batrani au slujit..extraordinar!!Toata lumea a a fost emotionata.La biuserica au fost si Stefu si Mihai. In rest ce sa va mai zic....am dansat ca nebunii toata noaptea..si cu noi toata lumea!!! Dimineata m-a desbetelit ...si mi-a pus palarie.....am mai dansat cateva dansuri...si gata!!! in final ne-am achitat toate datoriile..si ne0au mai si ramas ceva banuti..nu multi insa la nr asta de persoane zic eu ca e oki:70 milioane! Acum..m-am linistit..sunt fericita si impacata!!! am uitat sa va pove cum m-au furat,,am fost in discoteca..apoi tortul..o sa vedeti poze!! Promit!!! Ca kg...66...asa ca...i'm happy Corina mamika de 2 baietzi http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...