Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi din Apr 2003 (14)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va citesc asiduu[:D]! Mai intii am ramas in urma cu urarile pt Mihuletul (scuza te rog intirzierea) de Sanatate si numai bine! Acvi, toate cele bune in casa cea noua si sa fie intr-un ceas bun! Noi sintem toti sanatosi si plimbareti (nu stiu cum reusim). Dragos e la fel de smecheras, de nevorbaret si de santajist. Dar tot asa rau doarme din pacate. Cu curatenia nu ma pot lauda pentru ca o incep numai in decembrie. In legatura cu cadourile m-am hotarit doar la o muzicuta germana(4 euroi)ce mi-a placut f f tare. In rest, astept sa mergem in 27-31 in ungaria sa vad ce gasesc acolo ca la Cluj e mare invazia de chinezarii si turcisme. Ma dispera orasul asta din ce in ce mai des. Am dat o multime de bani pe haine de sezon, incredibil cit de scumpe sint produsele pt copii iar calitatea..... Eu resimt f tare oboseala si noptile intrerupte dar incerc sa ma consolez! Am si eu 2 intrebari la voi. 1.Cit de gros imbracati puii la cele pina in 10 grade cite sint acum (Dragos e cel mai subtire imbracat de la gradi)? Lui ii dau: un body cu mineca lunga, bluza/pulover, ciorapi lungi, salopeta de fis, caciula/fular/manusi si cizme. Sub 0 gr. ma gindesc ca voi mai adauga o soseta groasa, o vesta, eventual o pereche de pantaloni si bluza cind stiu ca vom sta mai mult afara fara sa se miste/ in carucior adica pe drumul de la gradi. Vi se pare putin? Voi le dati mai multe? 2.Cum gatiti casa de craciun? La ai mei se schimba si mirosul dar eu am constatat ca nu reusesc sa aduc mari modificari. E curat si e bradul impodobit dar parca as mai face cite ceva. Anul asta o sa pun fata de masa rosie, ghirlanda la usa dar tot mai lipseste ceva. Astept idei. Va [pup] si [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu il imbrac si mai subtire pe Vlad...adica la fel ca tine, mai putin pantalonii care sunt mai subtirei,blugi,raiati sau de trening, cei matlasati si de fas ii pastram pt. zapada ! si fara fular si manusi... oricum el este extrem de calduros si efectiv se dezbraca in mijlocul strazii dac ii e cald !!! Si ii e cam mereu...nu prea exista iesire afara fara circul de rigoare,ca doar nu-l pot lasa dezbracat !!! Si noi facem brad si decoram si celelalte camere cu ghirlande,beteala,diferite aranjamente,lumanarele,ingerasi ... Cum este cu sarcina,mai usor ca la prima ? Si Dragos a inteles ca va avea un fratior sau o surioara ? Ma interesez ca sa stiu ce o sa ma astepte... Si la gradinita cum s-a acomodat, ii place ? Abia astept ziua de joi... sper sa fie ceea ce va doriti ! Pupici Andreea si Vlad [url="http://community.webshots.com/user/vladstefan2"]Iubirea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai da ce zor mare pe tine,draga TUCHI,vorba Andreei, abia astept sa vina JOOOOIII! Fie ce va doriti voi si sanatos tun. De imbracat mult mai subtire,noi inca nu mergem la gradinita,dar la plimbare punem asa: body,dres,salopeta blugi,o bluzita de BBC cu maneca lunga,caciulita semi-groasa si geaca de fas matlasata!ATAT,fara manusi si fular. Ghetute sau cismulite de cauciuc. Impodobirea casei:de la galerie agat un clopotel care l-am primit acum 4 ani de la varul sotului,este un chinezism dupa care mor. Are 12 melodii si vibreaza(nu e vibrator!!!)IAR cand ODATA bati din palme incepe sa cante si vibreze. Restul mai tarziu,ca suna fix-ul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas datoare cu impodobirea casei,deci dupa punerea clopoletului,vin ornamentele pentru usa,mi-ar placea sa am ceva pe usa de la intrare(dar cum tot romanul e strangator…..)eu pun ornamentul pe dinauntru,pris de vizor. I-am cerut cumnatei mea din SUA “pufuleti”din polistiren,sunt de culoare alba si galbena pe care i-am insirat anul trecut pe atza,unul perpendicular pe altul si au rezultat ghirlande,care le pun in sufragerie. Se mai gasesc”pufuleti”in forma de”8”sau “trefla”,poate ii achizitionez anul asta. Avand mai multe instalatii de brad anul asta voi face o mica coronita pentru dormitorul Rebeccai care va sta aprinsa peste noapte(va substitui veioza cu,care inca doarme) . La bucatarie voi pune fata de masa cu desen specific,iar pe masa voi avea un aranjament din brad,lumanare si ingeras.La geamul din bucatarie voi pune o ghirlanda de luminite si totul va culmina cu BRADUL traditional. Voi ce idei mai aveti? Pupici tututror!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puteti sa-mi spuneti "mai traiesti straine?" si sa ma trageti de urechi ca nu o sa ma supar.[;)] draga VLADA,ti-am citit mai demult un mesaj si nu am apucat sa-ti raspund.Nici Ioana nu vrea sa-si tina sosetele sau papuceii in picioruse,de aceea eu ii pun sosetute de lana(o lana mai pufoasa,mai moale)pe sub ciorap si functioneaza. TUCHI spune-mi si mie cum e a doua sarcina? E greu sa ai un bb mic si unul pe "drum".Nu de alta dar sotul meu ma innebuneste cu al doilea bb si eu sunt f. schimbatoare :azi vreau,maine mi se face teama si nu mai vreau s.a.m.d La mine primul pas in decorarea casei este curatenia inainte de Craciun,si apoi coronita la usa,ghirlande de beteala,clopotei(atarnati pe te miri unde),;anul asta am luat din Selgros si abtibilturi pentru geamuri(f.frumos colorate)pe care le voi pune in camera Ioanei si in bucatarie,lumanari si aranjamente facute dew mine(diverse plante,brad,lumanari si spray-uri argintii sau aurii) Anul asta o sa incerc niste retete de prajituri pe care le-am vazut in revista "Secretele bucatariei "de luna asta.Si desigur BRADUL!!!!! Stiti care e problema mea? Nu stiu ce sa-i aduca Mosul lu' bb.Are si ursuleti si papusi si diferite jocuri,carucior pentru papusi.Voi la ce v-ati gandit? Raluca si Ioana mica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lume noua,mai,mai! Pico noi in casa stam cu sosete subtiri si adidasi,ca tare ne place sa alergam! ATENTIE TUCHI ca maine e joi si asteptam vesti. Nici eu nu prea stiu ca sa-i aduca lui Axel,dar pana la Craciun mai este,asa ca sigur imi vine mie o idee. In schimb Rebecca a facut o lista cu de toate si cand am intrebat-o si lui Axel ce sa-i aduca,a zis :o masina!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi tot cu piciorusele goale umblam...chiar ieri a venit bunica cu un ciorap de lana moale sa-l probeze si nici macar n-a vrut sa i-l pun o secunda... s-a dus si i l-a bagat repede inapoi in geanta !!! Cateva idei de jucarioare as avea, dar mai intai sa colindam cateva magazine si sa studiem oferta...apoi sa-i aratam lui tati si sa mearga el sa cumpere, ca sa nu vada Vlad... in schimb nu stiu daca sa si impachetez cadourile, parca are mai mult farmec asa,nu? Andreea si Vlad [url="http://community.webshots.com/user/vladstefan2"]Iubirea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati promovat [;)] la [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36364"]Copilasi din Apr 2003 (15) ![/url] Irina,veve & croko[url="http://pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url] [url="http://community.webshots.com/user/agnesiris"]pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...