Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi din Apr 2003 (14)


Veve

Recommended Posts

Vlada, cu scuzele de rigoare, LA MULTI ANI! Abia acum am avut timp sa intru pe Net. Si noi procedam la fel ca si Cary, adica ii dam lui cezar noaptea o pijamaluta mai grosuta si am rezolvat problema. Nu-l invelim deloc. Suntem tare grabiti pt ca suntem nasi si acum ne-am intors de la biserica, iar la 18,30 trebuie sa mergem la local. Numai bine tuturor! Dy - mami de Cezar si sotie de Danut http://community.webshots.com/user/dienuta101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca Cary nu e .... Hai sa sparg eu gheata. Berbecutul meu nu foloseste mersul pe jos. Mai nou vrea numai in brate. Incet, incet devine un mic dictator. Daca nu primeste ceea ce vrea imediat protesteaza. De prea putine ori reactioneaza asa cum vreu eu. Pur si simplu nu stiu ce tactica sa adopt. Nimic nu pare sa-l "sensibilizeze". Vorba buna, tonul ridicat, exilatul in patut... In schimb incepe sa devina mai afectuos. Daca pana acum accepta doar sa-l sarut ACUM mai da si el pupici. Ce mai faceti voi? Cum stati cu "educatia" micutilor? Cele bune! Bendis http://photos.yahoo.com/dianabalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am demarat operatiunea "intarcatu' " si a fost un succes !!! In prima seara a dormit doar cu tati, s-a sculat de 2 ori si a facut mare taraboi, striga "mami" de mi se rupea sufletul, iar de a doua zi n-a mai cerut absolut deloc ! Azi-noapte s-a mai trezit doar o data, asa ca sper ca suntem pe drumul cel bun si cu somnul...de cand visam o noapte dormita toata... In schimb mie mi-a fost cumplit de rau,ieri am lesinat de 2 ori si am si vomat toata ziua, iar sanii ma innebunesc...dupa-amiaza mergem la doctor sa vedem ce-mi spune... Gata, am baiat mare acum ! Am trecut si noi prin faze "incapatanate" si tare greu a fost... Nu pot sa zic ca le-am depasit total,insa acum ii explic ca ma supar pe el si nu vreau sa mai ma joc...si sa vezi ce-i trece ! Imediat vine langa mine, ma pupa si-mi aduce jucarii. Singura problema este cu incaltatul...nu sta sub nici o forma nici cu ciorapi si nici cu papuci...i-am luat unii haiosi cu animale in speranta ca ii va indragi...si degeaba. Pana acum a mai fost cum a mai fost, dar acum e rece si mi-e ca o sa raceasca... De mancat a inceput sa manance f. bine si cam tot ce mancam si noi. Vine si ciuguleste... Pupici Andreea si Vlad http://community.webshots.com/user/vladstefan2.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vlada, pai ce faci? ma lasi "singura pe baricade". Eu ma gandesc sa-i dau sa suga pana la 2 ani. Si Cezar este baietel mare. Acum intelege tot ce-i spun, este tare dragalas. Cand ma supara vine si ma pupa, iar cand se face ora 16, vine si sta la usa sa ma astepte sa vin de la servici. Este tare atent cand ii spun sau ii explic ceva. Se uita la desene animate pe calculator cate 1/2 ora pe zi, iar cand le opresc plange de mi se rupe sufletul. Ii plac mai ales Cartea junglei, Alba ca zapada, Frumoasa si Bestia, 101 Dalmatieni si aproape toate. Mananca f. bine, in schimb nu vorbeste. Spune decat "mama" f clar, tipa toata ziua si mai zice "Ade", adica "arde" sau "haide", depinde de context. Cand strangem jucariile, ii place sa se urce in spatele meu si rade f mult. Cam atat despre noi. A, in ceea ce priveste dezvoltarea fizica: 12,300 Kg si 87 cm. O zi buna tuturor! Dy - mami de Cezar si sotie de Danut http://community.webshots.com/user/dienuta101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi avem mari probleme vlada dar nu la incaltat ci la [bang] imbracat. Da repede jos ce are pe el si apoi incepe munca de lamurire, alergatura si tortura pt. reimbracarea pruncului. Ca vorba aceea, iarna nu-i ca vara. Vai ce tevatura iese de citeva ori pe zi. Eu ma pregatesc sa aplic strategia de renuntare la suzeta. Sper sa reusesc, macar la ea sa nu se mai trezeasca noaptea ca la ceai sau lapte ..... Cu gradinita s-a invatat usor si totul e ok, mai ales cind merg dupa el. E cuminte si dupa cum zice tanti tare smecher fata de ceilalti copii.[:D] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia neaparat sa va spun si voua - sunt asa mandra de puiul meu...pana sa il intarc,adormea f. greu,cu titi,cu cantecele si lungi plimbari prin casa. Ma gandeam ca acum o sa fie si mai cumplit...dar mare surpriza !!! Si ieri si azi la pranz a venit la mine, mi-a zis nani si m-a tras in dormitor, l-am luat in brate si in 2 minute a adormit...plus ca nu se mai scoala noaptea ! Inainte ne sculam de cel putin 3-4 ori,iar aseara s-a culcat la 23,ora lui obisnuita si s-a mai trezit la 7 !! Nu-mi vine sa cred ca e acelasi copil... Dy - efectiv nu mai faceam fata, mai ales din cauza oboselii...plus ca vroia oriunde,pe strada, in magazin,in masina..am suferit ceva,am plans,dar acum sunt convinsa ca a fost decizia cea mai potrivita, mai ales cand il vad cu cata pofta mananca... Andreea si Vlad http://community.webshots.com/user/vladstefan2.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca astrele sint intr-o faza buna pt berbecuti ca vad ca fiecare vine cu realizari noi.Si eu pot sa ma laud ca Alex a inceput sa vorbeasca,spune "torto"la tort,ou,gata,"congo"la ascunde...deci e pe drumul bun ,ca intram in panica.Nici Alex nu suporta sosetele nici pantaloni pe el, de pampers nici nu mai vorbesc ca am un intreg razboi cu el cind tb sa plec undeva(ca in casa am renuntat, ca si-l scoate singurel) ,seara il las sa adoarma fara pampers si apoi intru in actiune.Azi e prima zi cind a stat toata ziua cu pantaloni (cu multe insistente din partea mea!!)si nu a facut pipi pe el,am incercat sa fiu pe faza cind imi facea el semn ,plus ca de citeva ori s-a asezat singurel pe olita.Doarme la amiaza cam 2-3ore ,iar noaptea de citeva saptamini nu se mai trezeste deloc.In schimb e fooooaaarte incapatinat,e lipit efectiv de mine toata ziua ,nu se joaca decit daca sta la mine in brate,nu vrea tinut de mina afara si fugeeee(si eu dupa el...). Tuchi, si eu ma tot gindesc sa incerc sa-i scot pe suzi din peisaj dar...parca mi-e mila...il mai las putin..poate renunta singur(asa cum singur a renuntat la sin la 7 luni...). Gabi si Alex[flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vlada vreau sa te intreb cum ati renuntat la alaptat, cu plinsete sau nu? Pur si simplu nu i-ai mai dat? Te intreb pt ca aseara i-am ciupit la virf suzeta la Dragos cu gind sa o scurtez treptat (asa cum citisem). Ghinion insa, a rupt-o singur toata, in 4-5 bucati latexul si inca 3 bucati plasticul. Apoi a venit supararea. Plinsete si plinsete. Si in stil caracteristic nu ma lasa deloc sa-l consolez. Nu mi-am imaginat ca va fi asa de suparat. Pe de alta parte trebuie neaparat sa fac ceva cu bautul de ceai si lapte noaptea. Bea prea mult!Tare ma tem ca vom ajunge iar la plinsete. Sper doar sa nu tina prea mult, adica mai mult de 1 sapt. Asta e, rezistam pe baricade! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma laud, si eu. Puiutu mic i-a spus azi lu-i taica-su “Ani!”, adica “La Multi Ani”. Cred ca a fost cel mai tare cadou primit vreodata de tati. Tot la categoria realizari ne mai laudam cu: numarat din trei in trei: unu, tii, sase, noua. Ieri mi-a spus si doua si patu, dar nu cred ca va mai repeta curand performanta. E maestra la schimbat vorba, lingusit si iubit cand simte ca e rost de cearta: vine imediat la pupat. Ne mai pupa si din proprie initiativa, vine si ne pupa si ne ia in brate si ne spune “iubie”-adica “iubire”. La capitolul opus: nu mai vrea sub nici o forma tinuta de mana, se catara peste tot, preferatele ei fiind scarile, alearga de nebuna tasnind de langa tine. A inebunit-o pe soacra-mea cu “Cutiuta muzicala” – o pune la nesfarsit de cand se trezeste pana adoarme. A si invatat cateva cantecele, mi-a trebuit ceva sa ma prind ca “cacu-cacu” e refrenul “oac, oac, diridirida”, “piti, piti” e “noi suntem piticii”, dar m-am prins imediat ca “pam-pam” e “pam-pam-parapapam(un motan cat un pisoi...)”. Am fost si noi acasa la Falticeni, am dus puisorul la padure, unde am cantat cu totii CU-CU. Acum cand aude cuvantul padure incepe imediat sa spuna CU-CU! I-a placut foarte mult, din nefericire n-am vazut nici un animalut sa i-l arat, dar am gasit ciupercute, pe care i le dadeam sa i le duca lu tac’su, misiune de care era tare mandra. Fetele, voi le dati must piticilor? Eu i-am dat piticaniei, proaspat facut si nu mai scap acum de ea. Cum vede paharul de must pe masa, se catara si si-l ia singurica si bea. Sara mea se delecteaza cu degetelul, seara inainte de culcare, nu avem suzeta. Dar i-l mai las si eu, din comoditate, e prea frig afara sa incerc sa o tin treaza cateva nopti fiindca nu poate adormi fara degetel. Tuchi, ce-ti mai face mandria din burtica? dy... ramai singurica pe baricade cu alaptatul natural:) acvi, se cam delecteaza Alex cu tortuletele, nu? pupici sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...