Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi din Apr 2003 (14)


Veve

Recommended Posts

A fost mult mai usor decat as fi crezut vreodata...sambata dimineata i-am dat ultima oara,apoi nenorocirea a venit la pranz cand a cerut pt. ca venise ora de somn si el numai asa adormea... a plans de mi s-a rupt sufletu',dar pana la urma a adormit. Apoi,incredibil,nu a mai cerut niciodata ! Seara,pt. mai multa siguranta, a dormit cu tati, iar de a doua zi totul a fost perfect, ca si cum titi nu ar fi existat ...mai greu mi-a fost mie... Acum spune nani si mergem in pat unde se culca singur !!! Andreea si Vlad http://community.webshots.com/user/vladstefan2.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
GATA scumpelor am revenit din mica vacanta de vis!ei da!m-am destrabalat plecand 10 zile in Italia,intr-adevar este minunat sa-ti vezi visul cu ochii,cum se zice,care mai si coincide cu schimbarea prefixului!ce poate fi mai minunat?caci mai sunt putine zile pana la prefix. Am fost 2 zile in Venetia unde totul este mirific,un mic oras turistic pe apa(sa vezi aicea frate preturi),ca un labirint in care te pierzi,tot urcand si coborand poduri! Oameni calzi care stiu sa-si puna in valoare obiectivele turistice(ceea ce Romania nu prea face!),seara te putea plimba in liniste fara ca cineva sa te atace,sau cu frica sa vezi cine e in spatele tau!!! Si 8 zile in Milano,orasul cel mai dezvoltat din Italia,unde aglomeratia de pe strazi la orele de varf m-au inebunit,traficul este foarte mare,dar benzile de circulatie(multe la numar)fac fata cu brio pentru a nu se crea ambuteiaje.Motociclete si scutere la tot pasul. Curatenie cat incape caci daca nu muti masina din fata casei,in ziua cand vin sa spele trotuarele,vezi o amenda de o tii minte si a-II-a oara,cu siguranta muti masina! Preturile destul de mari,duble fata de RO,dar salariile lor fac fata.Daca vrei un imprumut de la banca pentru achizitionarea de bunuri,banca NU percepe dobanda!!!!! In ambele orase am intalnit romani"smecheri si ciorditori"care din pacate strica imaginea RO,dar ce sa-i faci fiecare padure are si USCATURI! Mi-a fost dor de puii mei,abia am asteptat sa-i vad,in fiecare zi i-am sunat sa ma asigur ca totul e OK,dar n-a fost chiar asa, caci Rebecca a avut o zi febra,noroc ca am lasat medicamente bunicilor,in rest totul a fost bine. Diana ce ai vrut sa-mi spui prin.......ca nu m-am prins??? Aseara am fost sa-mi fac cumparaturile si ghiciti peste cine dau....Mihaela si Sara cea neastamparata care batea cu manutele in vitrina cu mezeluri.Are niste ochi mari si albastri de te inghite,nu alta. Gata,va pup ca a venit ora de plecat afara cu Axel care ma tot i-a de mana si incearca sa ma duca la usa,pe curand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Care va sa zica asa,Cary,te plimbi prin "strainataturi"si noua ne spui asa laconic "plec 10 zile din oras",nuuuu?? Sa-ti fie de bine meritatul concediu[flo],la cit mai multe astfel de ocazii...si mai asteptam povestiri crezi ca scapi cu atit??!! Mihuletu,am imbatrinit draga mea nu mai fac torturi lunar simbata am facut asa ca am avut o mustrare de constiinta ,lui Alex ii plac dulciurile, prajiturici si alte asemenea,iar sotul ma intreaba invariabil in fiecare seara "da' ceva bun nu avem??" asa ca m-am gindit sa le fac o surpriza,iar Alex mi-a facut si el surpriza sa-si dezlege limba,asa ca acum ma minunez de vocea lui cristalina. Mamamariana,Adela unde sinteti dragelor,ceva vesti,nimic,nimic?? Pupici tuturor...si Cary asteptam ..continuarea[flo]. Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit dragi mamici, Vreau sa stiti ca mi-a fost dor de voi, am apucat sa mai citesc cate ceva din ce ati scris, am fost mai mult plecata si nu am apucat sa mai scriu. LA MULTI ANI balantelor si nu numai, este adevarat, asa cum a scris mihaela, si eu sunt o balanta, nascuta pe 5 octombrie. Felicitari viitoarelor mamici cu burtici, ma bucur pt. voi. O sa mai revin cu vesti, pana atunci toate bune. liliB
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga ACVI am sa scriu in W-E povestea,ca vad ca esti foarte curioasa,dar si curiozitatea prinde bine caci asa am invatat si eu.... Am sa scriu un fisier in W ca sa nu pierd datele,caci vad ca net-ul imi face figuri. Lilib ma bucur din tot sufletul ca esti BALANTA ca mine,ca mi-ai rezervat o portie de tort(poate asa mai pun si eu KG.pe mine)iti doresc din tot sufletul un: LA MULTI ANI! cu sanatate,plin de bucurii si toate cele dorite alaturi de cei dragi. Pe curand!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne stim de cand aveam BURTICI,of ce-a mai trecut timpul,mai ti minte Mihaela ca burta ta era mai mare?!?!?!??! De altfel Miha m-a vazut ca stau in sectorul 6,apoi a intrebat PE UNDE? si ne-am dat intalnire. Cand gogosile au venit pe lume,ne-am plimbat o vreme,pana cand Miha"si-o DOREA pe CROCODILA de la birou!!!)si asa dulcea vacanta a lui Miha a luat sfarsit. Draga Vlada,sotul meu e super ocupat si se mai intampla ca in unele sambete sa munceasca,DAR masina ramane pe mana mea,asa ca o sa te anunt cand va fii o zi din astea si ne intalnim in Moghiorosi,CE ZICI???eu de regula acolo ma duc cand sunt singura cu puii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...