Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi din Apr 2003 (14)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
De unde va stiti asa de tare datele de nastere??? Ca mie nu mi-a spus nimeni "La multi ani!" de ziua mea [q][q][q] La multi ani! Mihaela, sanatate multa si mai ales multe bucurii de la printesa ta draga. Si da!!! Sa cante muzica!!! Ca sa va dau si ceva vesti de la noi, suntem in vacanta cu rosu in gat asa ca nu suntem prea fericite. Ne-am mai plimbat pe ici colo, dar stam mai mult in casa pentru ca (nu stiu daca v-am povestit) a trebuit sa cancelam concediu la mare anul acesta pentru ca Emi a stricat laptopul de la firma de la tati si a trebui sa il reparam... asa ca ne-a costat concediul pe care il planificasem sa il facem la mare [bang][bang][bang] Asta e... noi sa fim sanatosi, ca facem alti bani si or mai fi vacante. In rest, toate bune!!! Am inceput sa legam cuvinte si in limba engleza, adica ABC (ei-bi-si) si 1-2-3-4 (uan-tu-tei-fo) Le prinde din zbor de pe la tv sau gradi... Acu as putea sa spun ca intelege si thai la fel de bine ca si romaneste, chiar daca nu vorbeste f. mult, intelege aproape totul, comenzi complicate ca unde mi-ai pus cheile dupa ce te-ai jucat cu ele? poti sa ii aduci lui mamii o pereche de ciorapi din sertar? da-i parfumul lui tati... stie tot!!! Nu poti ascunde nimic de ea. La fel de multe stie si in thai si stau si ma intreb daca ii vor folosi la ceva in momentul in care noi speram sa ne mutam in iunie in Quebec??? Oricum, cred ca e un exercitiu bun pentru memorie pana la urma... Uite ca s-a trezit minunea, asa ca tre' sa ma duc la jucarii. E bine sa fii in vacanta acasa, dar pana la urma tot atata timp petrec jucandu-ma cu ea. Ma trage de mana de la calculator sa ma duc sa ma joc cu ea. V-am pupat! Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamamariana eu m-am inscris la sectiunea"Prieteni dintotdeauna"la Clubul Balantelor (DEZ) echilibrate si mai sunt mamici de aici(mai putin Mihu care nu mai da de veste nimic,ca s-a molipsit de la tine!!!)in club,asa ca s-a dat de veste si pe aici. La MIHU,am tinut minte de anul trecut,cand am vrut sa plecam,pentru a ne serba noi doua+una bucata sot Mihu(22 octomrie)la Moeciu. DAR,la sectiunea"Anunturi si Felicitari"este rubrica"Data de nastere a membrilor DC"si a membrilor lor de familie,probabil ca nu te-ai inscris nici acolo,dar ca sa nu mai [q]iti spun eu"LA MULTI ANI!"cu sanatate,fericire si sa te bucuri de cele 2 minuni. De la mine pentru tine[pup]si[flo]. Pacat ca n-ati mai putut merge la mare din cauza boroboatei facute de Emi,cred ca Ioana e suparata foc!!! Si Axel ma trage de la calculator sa ma joc cu el,nu suporta sa ma vada ca citesc,iar eu abia astept s-o i-au pe Rebecca de la gradi ca asa are si Axel partener de joaca(asta cand e prea frig sau urat afara si ii tin in casa),de altfel acum ca se insereaza mai repede trebuie sa venim pe la 19.00 acasa,dar ei tot ar mai vrea afara,deja Axel face scandal cand isi da seama ca ala e drumul care duce acasa,el toata ziua ar sta in parc. ACVI, vezi ca s-a conformat MAMAMARIANA care nu doreste sa fie [poc],noroc ca este in vacanta. Sper ca sunteti bine cu toatele(chiar si cele care nu mai dau de veste)si [pup] puilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani fetelor, cu si mai mare intarziere! Ce nu aveam eu timp de net pana acum, dar acum nu mai am deloc pentru ca am ramas singurica la serviciu si am fff multa treaba. Mai Cary, tu de unde ai mai mama timp sa faci atatea munci? Mamamaria, pai parca in Quebec sunt temperaturi extrem de mici, cu muuult sub 0 grade. Tu te muti din Tailanda in Quebec Brrrrrrr.... Parca Adela P era de pe acolo. Chiar ce o mai fi facand? Parca era insarcinata din nou. Adelaaaaaaaa....ce mai feceti? Noi suntem bine. In ultimul timp plecam in fiecare week end la munte, asa ca nu mai avem timp cecat de desfacur si de refacut bagaje. La fel ca si Emi, Cezar intelege extrem de multe, dar nu prea se exprima in cuvinte, ci mai mult prin semne.Ama avut o tentativa si noi de a merge la cresa, dar ne-am lasat pagubasi dupa ce am vazut cum arata si la cati copii de 1-3 ani este o ingrijitoare (9). Va pup! Dy - mami de Cezar si sotie de Danut http://community.webshots.com/user/dienuta101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Afurisit-o(a se citi MIHU)n-am dat eu tortul,caci sunt PUTOARE si nu fac ,dau petrecere in W-E(a se citi sambata)si vine SOCRELA cu tortul,asa ca m-am scos!!!![zz][:D] Hai sa-ti traiasca sotul(MIHU-taticu),sa fie sanatos si la punga gros,ca are 2 fete care trebe parfumate si machiate!!!! Vlada mama,daca e vreme buna merg duminica in Mochiorosi,vii au ba?!?!? Sunt pe la 10.30 in parc la topogane,daca vii iti spun sambata seara cum voi fii imbracata,ca sa ma recunosti. MIHU daca ai chef te i-au si pe tine! Dy sa faci cu graba bagajele,ca asa de tare ma zoreste am meu sot,de parca trebuie sa semnez condica la munte! Hai pupici si W-E placut tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...