Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi din Apr 2003 (14)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai suntem in discutii de luni de zile...dar daca n-ai cu cine...pur si simplu injura si nu permit patrunderea in apartament... A fost oprita total si apa si, daca va vine sa credeti, nu i-a interesat ! Azi dupa-masa s-a anuntat o noua tentativa si restul va fi discutat samb. la sedinta ... Sper sa nu ajungem la Politie sau la judecata ... Andreea si Vlad http://community.webshots.com/user/vladstefan2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca am "sosit" si eu... Daca ar fi sa va povestesc toate nazdravaniile lui David nu mi-ar ajunge o pagina. Un lucru este cert - e foarte incapatanat. Astazi am iesit in parc (pt. ca era o zi superba!) incerand sa-i fac niste poze. In 90% din ele berbecutul meu apare din profil sau din spate. Atunci cand iesim in parc nu sta o secunda, asa ca trebuie sa stau cu ochii pe el... Cand suntem in casa mai tot timpul "mestereste" ceva. Daca nu perecis il gasesti catarat cine stie pe unde. Este un mare vorbaret. Zilele trecute m-a suparat si i-am spus VALEA. In secunda urmatoare striga prin casa valea, valea. Unele cuvinte le pronunta foarte corect dar sunt si cateva care nu prea au legatura cu cele initiale (ex. tuni=tren, dina=dinti, manu-balon...). Mai nou ma striga DIA. Cea mai recenta "realizare" a lui este spalatul pe dinti. Am amanat sata cam multicel dar de cand se spala pe dinti a facut o adevarata pasiune. Ori de cate ori il dus in baie imi arata pasta si periuta... In schimb refuza cu incapatanare sa faca la olita. Mihuletule, cursul de foto trebuia sa inceapa in octombrie. In Romania paradoxul este la el acasa. Noi aveam ca profesor un regizor cu o vasta experienta dar pt. ca cineva ii vana postul a fost nevoit sa demisioneze (din cauza varstei?1?). Asa ca acum noi (elevii!) refuzam sa incepem cursul cu un alt profesor... Cineva imi spunea ca exista un proiect de lege care sa permita mamicilor sa ramana in C.I.C. trei ani. Stie cineva mai multe? Cate din mamici ar ramane acasa si in al treilea an? Gata! Pe curand ! Bendis http://photos.yahoo.com/dianabalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana scumpo,zvonurile sunt in acelasi stadiu,stai sa vedem cine vine calare pe os(ca doar e an electoral!). Te-ai edificat cum e ci FISA FISCALA RECTIFICATIVA??? Tare m-as duce la servici,caci acasa m-am plictisit,DAR la servici,pe langa ca muncesc,mai nou se sta si peste program, si i-au mai putini bani decat daca as sta in CIC,asa ca "la munca si pe bani putini NU!!" Acum i-au 17.000.000lei,daca ma duc la servici,i-au 10.000.000+bonurile de masa,tu ce ai alege!!!??? Mai exista posibilitatea de a gasi loc de munca in alta parte,si daca salariul trece de 15.000.000 MACAR,atunci merg la servici! W-E placut tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca va mai citesc din cand in cand, dragele mele, insa nu prea apuc sa scriu... cele care au inceput sa lucreze, banuiesc ca ma inteleg. La mine problemele curg garla (la scoala) si de o saptamana tati are un client f. important la servici si tre' sa il scoata in fiecare seara la masa (si ma ia si pe mine, evident) si uite asa pierdem vreo 2 ore seara numai cu cina. Vreo 2 zile chiar m-am bucurat... dar dupa vreo 3-4 zile incepe sa ti se acreasca. Azi, de exemplu am renuntat sa mai merg pentru ca Ioana e la o petrecere de Haloween si vreau sa mai stau si eu cu Emi pe acasa, ca si ea mititica e pana la 4 la gradinita si indata nu ma mai recunoaste de mama. De exemplu, azi nu voia sa vina acasa de la gradi [bang] a inceput sa ii placa mai mult acolo decat acasa. Mihuletule, sunt nascuta pe 19 august (leoaica) si ma mandresc cu chestia asta... Emi isi stie si ea numele si la noi a inceput perioada aia cu "face Emi" absolut tot, de la mancat singurica pana la imbracat, deschis usa, spalat pe dinti, etc. Nu accepta ajutor, ne trage peste mana si striga cat o tine gura EMIIIIIII. A inceput si la voi??? Eu sunt disperata, ca ieri s-a chinuit sa isi traga o pereche de chiloti pe ea vreo jumatate de ora si nu reusea nicicum, iar daca incercam sa ma apropii de ea, imi striga cat o tinea gura. Ce alte chestii mai face? adica ce va mai asteapta si pe voi (ca noi suntem mai batrane). A inceput sa spuna DA. Pana acum spunea NU. De fapt, nu il spune propriu zis ci da din cap. E tare scumpa. Stie tot ce misca in casa, toate butoanele sunt ale ei, nu e chip sa vrei sa aprinzi lumina, sa dai drumul la sterilizator, la tv sau alte aparate ca ea e acolo si vrea ea sa le butoneze. Daca Doamne fereste am omis si am apasat eu pe butonul de la tv, vine val-vartej si in inchide la loc ca sa il deschida ea. Cred ca are o personalitate f. puternica... cel putin din cat o vad eu pana acum. La gradinita merge f. bine, mi-a zis Miss Lolo ca e cumintica, intelege destul de mult din ceea ce se vorbeste, mananca cel mai bine si doarme relativ bine. S-a acomodat si asta ma bucura f. mult pentru ca stau si eu mai linistita la scoala. O alta noutate e ca se joaca cu papusile. Are 3 papusi nu prea frumoase... si le inveleste, le infasa, le pune la culcare, le ia pe rand si le leagana in brate, le muta de ici colo, e inebunita cu ele. A inceput sa neglijeze alte jucarii, cele cu sonor (erau preferatele ei in ultima vreme - pentru butoane banuiesc...) si se ocupa f. mult de papusele. Ii mai plac cantecelele pentru copii. Eu nu am aici de unde sa ii pun romanesti, ii mai cant "Bate vantul frunzele" si deja stie la o gramada din versuri sa miste manutele... ii mai cant ABC (in engleza) pentru ca imi cere, asa ca acum am incercat cu karaoke pentru copii tot in engleza si succesul a fost 100%. I-au placut din prima. Preferatul ei in ceea ce privesc desenele animate ramane totusi Teletubbies, chiar daca se mai uita si la Sesame street destul de mult (cca 15 min in fiecare zi). Ce altceva sa va mai spun??? e o obraznicatura cateodata... dar e tare dulcica si imi vine sa o mananc cand ma striga MAMI si tata e topit tot dupa ea - il vad cum se schimba la fata cand da cu ochii de ea sau se aude strigat si mai ales cand ii da un moa (asta e traducerea pentru pup). E marea noastra bucurie. Astazi i-a facut nanutza niste poze la gradi, asa ca voi incerca sa le pun sa le vedeti si voi. Va anunt cand sunt aranjate. pana atunci, va pup si va doresc numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...