Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi din Apr 2003 (14)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Imi cer scuza,dar la mine nu a mers cablul,deci nici net-ul,mama lui,nici noi nu am fost in parc ci la cumparaturi in Carrefour,copiilor le place tare mult la cumparaturi,Rebecca isi alege ciocolata si bomboanele,iar Axel holbeaza ochi cat cepele peste tot,e tare incantat. Va doresc W-E placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revenind la subiectul "acasa sau la serviciu?" ... Iata ca exista si oameni in care "urla" constiinta. Prietena mea (care e si mamica!) era foarte revoltata pe "guvernanti". Daca se da o astfel de lege (C.I.C. - 3 ani!) cine mai munceste? Eu n-am stfel de problema si o spun foarte raspicat - astept o astfel de masura legislativa cu sufletul la gura. Desi a trecut mai bine de un an jumate de cand stau acasa nu regret o clipa "traiul de la serviciu". Bineinteles apare aici si aspectul material. In momentul in care ma voi intoarce salariul meu va fi (probabil!) putin mai mare decat venitul minim pe economie. Bani din care ar trebui sa platesc pe cineva sa aiba grija de David. Asa ca posibilitatea de a avea grija de copil pana la implinirea varstei de trei ani (pt. mine!) reprezinta un real avantaj. Si ca orice cioara care isi lauda puiul aseara facand contabilitatea cuvintelor pe care le sstie puiutul meu am ajuns la concluzia ca vocabularul lui contine peste 60 de cuvinte (pronuntate mai mult sau mai putin corect!). Oricum e "compenseaza la alte capitole - e incapatanat, nu face la olita ... Zilele trecute sotul meu il apostrofa si David se intoarce spre el foarte calm si ii spune GUGA. Pe mine m-a pufnit rasul pentru ca guga pe limba lui inseamna GURA... Cary, deocamdata nu stiu mai multe pentru ca n-am ajuns la Administratia FInanciara. Promit sa dau detalii indiferent daca incursiunea se va solda cu un succes sau cu un esec. Pe curand! Bendis http://photos.yahoo.com/dianabalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza si pe mine super mult legea pt. cei 3 ani de stat acasa ...si eu o sa stau mai mult ca sigur ,indiferent de legislatia in vigoare,pt. ca nu am pe nimeni care ar putea sa stea cu Vlad si nu imi vine sa angajez bona...am auzit atatea povesti triste... si oricum noi la anul,prin vara,avem in vedere o bebelina...In principiu am hotarat ca iubi va merge la gradinita din primavara program redus si probabil intreg din toamna,pt. ca ii place la nebunie compania copiilor si prieteni cu bebei nu avem,noi fiind primi temerari...nici asa nu stiu cum ma voi desparti de el... In rest ne jucam pe rupte,e tare haios ca face o gramada de poante si e f. incantat cand le gustam, muzica si dansul sunt viata noastra,toata lumea e super incantata cum danseaza oriunde am merge...noi suntem genul de parinti tacaniti care iau copilul oriunde...insa se vede clar o adaptibilitate deosebita,socializeaza fara nici o problema, ce mai...o sa fie un smecher ! Mai nou i-am luat un trenulet electric si o pista pt. masini si e super incantat,a inceput chiar sa se joace si singur...insa de dormit doarme cu Bebi...o papusa,de care are mare grija,o hraneste,o inveleste si o pupa...ca sa nu se simta neglijata ! Pupici Andreea si Vlad http://community.webshots.com/user/vladstefan2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu reusesc nicicum sa intru pe webshots... la nici una din albumele voastre cu poze. Voi puteti? De aia nici nu pot pune poze. Am pus cateva in albumul de pe DC. Le puteti vedea acolo... Pot sa va spun ca am fost trick or treat duminica si Emi s-a distrat de nu a mai putut. La prima casa nu prea stia ea ce e de facut dar a invatat repede si se baga cu posetuta in fata sa ia cat mai multe bombonici. Si fiind cea mai mica a primit o gramada. In afara de noi muci ai socializarii, nu mai avem noutati. Gradinita, casa, plimbari pe seara (acu mergem sa ne intalnim cu tati in oras) si somnic. Mai revenim cu noutati, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamamariana am vazut pozele,sunt minunate,iar Emi are un par balai,balai,oare o sa se inchida ca la Ioana(alta mandrete!!!),sa va bucurati de ele! Scumpelor va anunt ca azi e ziua ANISSIIIIEEEEIIIII,asa ca va rog sa trageti cu [flo]si[pup]la "Evenimente". Sper din tot sufletul ca Rares e bine,daca esti pe fir draga Adina te rog mai dane un mesaj despre RARES. Inca o data LA MULTI ANI!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Multumesc mult draguta Cary.Sunt pe fir mai mereu si uite azi promit solemn ca voi reveni alaturi de voi si voi scrie frecvent drepre Rares.E bine si jumatate de an pana la controlul oftalmologic respectiv 1 an pana la urmatorul tomograf ne rugam zi de zi la Dumnezeu sa fie bine si sa nu mai avem probleme.Merge se joaca si este smecher smecher.Mananca bine si nici macar de raceli nu ne putem plange.Intelege tot dar nu vorbeste(nu stiu daca sa-mi fac griji sau nu).A inceput sa faca boacane si nu sta locului o clipa.E la bunici la Buzau inca.Il vedem saptamanal momentan uneori si la 2 sau chiar 3 saptamani din pacate.Ii place sa se joace cu mingea,in nisip si construieste bloculete.Daca-i spui sa faca ceva face fara sa se gandeasca prea mult dar cum am mai spus nu se exprima.Stie sa dea bezele dar doar cand vrea el.Danseaza si-i place foarte mult muzica. Stie unde sunt anumite lucruri si le cere aratandu-ti cu degetul ce vrea s de unde sa-i dai chiar daca nu sunt in vizorul lui.Joaca prinsea si-i place sa fenteze intarcandu-se in directie opusa(o fugareste pe soacramea in jurul mesei).Promit ca revin cu poze recente. Va pup dulce si revin cu amanunte deoarece acum nu prea am timp.La multi ani tuturor ce si-au serbat pana acum ziua de nastere si multa sanatate. [bere][berica]pentru voi[pup]multi multi la bebelici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...