Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Suntem noi Astorgoii ?


Luna75

Recommended Posts

Pai, ideea e ca daca vorbesti despre ceva si nu te pricepi la sobectul respectiv, nu impresionezi pe nimeni[hot] E ca si cum as incerca sa vorbesc eu despre dragoste si compasiune...da daca eu n-am gustat niciodata felul asta de mancare, cum pot sa ma pronunt ca altul l-a facut prea sarat sau prea dulce? sorry, nici eu[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Astorgoi e un fel de strigoi? Un strigoi e o persoana vie sau moarta care se transforma noaptea in animal. Astorgoi-ul asta e un fel de hipnotizat? Adica daca cineva poate fi strigoi (nu cred in asa ceva, dar in fine), astorgoi-ul e si ziua si noaptea? Si nu ia nici o forma anormala, e la fel ca ceilalti, doar ca e implacabil? Si singura vina o are TV-ul nu? El si nimeni altcineva... Ma intreb acum..daca nu ma uit la programele TV, si imi pun dvd-uri, se pune?[:p] Hai ca am glumit. Continuati va rog discutia. [cit]Lumy- mamica lui [bibe][url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau"]David Andréi[/url][bonjovi] (11 Martie 2004)
Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758"]Povestea nasterii lui David[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Doina, stii bine ce am vrut sa zic :) O anumita categorie prezinta credibilitate iar alta, ioc! [detectiv] Hai sa ne intalnim la jumatatea drumului [bere] si sa recunoastem ca in ambele categorii intra oameni care se pricep si altii care...nu prea. Sincer, ce spune omu' asta mi se pare destul de aproape de realitate. Nu trebuie sa ai insusiri de mare vizionar ca sa descoperi mai toate alea zise de el la oamenii din jur. Edit: moamaaa, ce cuvant!!!! [biz] " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat: cnd faceti lista cu astorgoii pe mine sa nu ma treceti. Ca nu sunt! Parol![^] [cit]Lumy- mamica lui [bibe][url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau"]David Andréi[/url][bonjovi] (11 Martie 2004)
Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire.
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758"]Povestea nasterii lui David[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denizel, cu placere[berica], mai ales ca noi doua facem parte din aceeasi categorie[8D] eu inteleg ce-ai vrut sa spui, da vezi ca Parintii, spre deosebire de respectivul pastor, pe langa faptul va mustra cu foaaarte-foarte multa dragoste, se simt pe ei mai pacatosi decat cei pe care-i mustra.Pe cand pa pastorul nostru face o analiza rece, lucida (e adevarat), si... cam de la etaj a unor patimi care sunt ale noastre, ale tuturor. Chiar tu zici: poti sa observi toate questiile alea la oamenii din jur. Dar ia sa-l intrebi pe domnul pastor: e si dumnealui un astrogol?[:D]Hm...ma indoiesc ca ar fi de acord[hot] Un Parinte zicea ca ceea ce noi judecam la altii sunt propriile noastre patimi. In rest, da ai dreptate, jurnalistic e un articol ok.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by fdoina
Denizel, cu placere[berica], mai ales ca noi doua facem parte din aceeasi categorie[8D]
haolio!!! Din tze categorie muica, din tze categorie? [biz] Hai sa-ti zic una tare: nu cunosc io prea multi pastori, dar aia pe care ii cunosc (vreo 4 cred ca sunt) nu au televizoare [:D]. Or fi ei astorgoi (mai pe placul tau, nesimtitori:)), da' nu din cauza privitului excesiv la tv :p In rest, numai de bine! [flo] " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa, pai nu-ti mai pierde timpu' p-acilea! N-ai vazut c-am sarit la interval cu zambiluta? [pace] Si fiindca tot te-am vazut... In legatura cu comentariul facut la pietre, acolo: te-ai apropiat periculos de mult (de noi [:D]) " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah!? cine a'nfipt zambila'n branza? Redeschid eu discutia si punctez pentru pastor [:D] Prima confruntare a fost intre mult-prea-obositul http://sfaturiortodoxe.ro pe de o parte si http://www.forceministries.com/ de cealalta. Asa da tehnica tata. Jesus Rulz!!
Orgel's second rule: "Evolution is cleverer than you are."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Jesus rulz!" mai xenocid, ma crezi daca iti spun ca poti sa faci de 10 ori pe zi, de zece ori/postare misto de secte, de sectanti, de pastori si pastorese si nu dau doi bani? Mai, da' nu pot sa inteleg nici in ruptul capului de ce iti bati capul sa lovesti in Cineva care nici macar nu crezi ca exista, iar daca ar exista (pentru tine, desigur) nu are nici o legatura cu aberatiile pe care le gasesti tu pe net. Sincer, nu cred ca faci asta ca sa ne superi pe noi, astia care credem, nu mi se pare ca ai fi genul care culegi satisfactii din asa ceva. Deci, daca nu exista, de ce o faci totusi? " Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...