Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Povestea se apropie de sfirsit


Recommended Posts

Luminitza, stiu cat e de dureros, dar eu revin la parerea mea, pe care mi-am mai exprimat-o o data: Gabi nu te merita! e un imatur si sunt convinsa ca ai sa gasesti un barbat care sa te aprecieze pentru ceea ce esti, sa te iubeassca si sa vada ce om minunat esti. Paul are nevoie de noi: http://www.ana-design.ch/paul/paul.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sper sa aveti dreptate. Eu in momentul acesta sunt disperata. Este omul pe care l-am iubit 7 ani. Alt barbat nu a mai existat pt mine in tot acest timp. Eu vad toata viata mea neagra de acum incolo. Nu mai am nimic. Nici sot, nici serviciu, sunt o ratata. Luminita http://photos.yahoo.com/lumylorv
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminita, nu esti o ratata.doar pentru ca nu mai ai,momentan,job si relatia voastra nu mai merge nu esti RATATA.asa am zis si eu acum ceva vreme in urma,cand nu mai vedeam nici o speranta.si aveam si un bebe mic care avea nevoie de mine.dar cu incredere si speranta,care erau acolo,adanc ascuns in sufletul meu,am reusit. iti doresc sanatate,putere si "dupa ploaie si furtuna va veni si vremea buna". Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff, scuza-ma ca-tzi spun, dar daca as fi linga tine in tzara, tzi-as da o mama de bataie. Cum potzi sa spui ca esti o ratata ?! Daca el nu a stiut sa te pretzuiasca, incearca pe cit posibil sa nu te vada nici el nici mamasa ca suferi, nu da satisfactzie niciunuia. Aici esti intr-o familie mare, care e alaturi de tine si care vrea sa te ajute. Pupici multzi si dulci. Zimbeste, chiar daca tzi-e greu, si miine e o zi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lulu75
Sper sa aveti dreptate. Eu in momentul acesta sunt disperata. Este omul pe care l-am iubit 7 ani. Alt barbat nu a mai existat pt mine in tot acest timp. Eu vad toata viata mea neagra de acum incolo. Nu mai am nimic. Nici sot, nici serviciu, sunt o ratata. Luminita http://photos.yahoo.com/lumylorv
Gizas! Da' tu n-ai instinct de conservare fetitza! Tu ca femeie care vrei copii trebuie sa stii si sa-ti doresti sa-i faci cu un BARBAT! Nu cu un prunc de 30 de ani care sta agatat de fustele mamii! Tu ca femeie trebuie sa cresti copii, nu barbati neintarcati! Daca dupa 7 ani iti spune ca nu te iubeste zi merci si fugi! Esti tinara, desteapta, frumoasa si LIBERA! Toata lumea e a ta si tu te cramponezi de o relatie la care numai tu trageai:-( Pai nu-i pacat? Nu tu esti o ratata...da-mi voie sa-ti spun tu esti doar un pik neajutorata acum. Dar cam atit. Si oleak lipsita de mindrie acum. Eu zic c-o sa-ti revii si-o sa-ti spui cu toata gura "Doamne, ce oarba am fost!" Fruntea sus Luminita! Lumea nu incepe si nu se termina cu barbat. Daca-mi amintesc bine tu ai facut "teatru'", nu? De-abia astept sa te vad triumfand pe scena si de-abia astept sa-ti gasesti cu adevarat jumatatea si sa te plingi de greturi si kilograme :-))) hai ma ce viitor frumos ai si tu stai sa jelesti...pffffffffff!!! "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminita, tu chiar esti sigura ca-l mai iubesti sau e doar disperarea ca-l pierzi ? Nu poti iubi pe cineva care nu te iubeste, te vei limpezi curand si vei vedea ca e mai mult atasament si poate chiar dependenta. Am trecut prin ceva asemanator si, dupa ce am plans cateva luni, am suferit ca un caine si am slabit 10 kg de ma clatinam pe strada, am ajuns la concluzia ca nu l-as vrea inapoi nici daca m-ar ruga in genunchi. Cine te face sa suferi, nu-ti merita iubirea. Hai capul sus si mergi mai departe, ia mai da-l incolo, cine se crede el si drept cine te ia ?! Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca toti oamenii care distrug o casatorie, sa primeasca pedeapsa Divina. Din pacate cu jobul este mai complicat. Eu acum nu mai locuiesc in Bucuresti ci la parintii mei la Pitesti, iar aici joburi se gasesc mai greu. Parintii mei inca nu stiu ce s-a intamplat. Ei stiu ca e Gabi plecat la niste cursuri o saptamana iar eu am venit acasa ca ma plictiseam singura la Bucuresti. Saptamana viitoare merg la Bucuresti pt ca fac figuratie intr-un film. Voi locui la o prietena. Dupa 3-4 zile trebuie sa ma intorc acasa si sa le spun ca ne-am despartit. Nu stiu cum sa fac ca toate lucrurile mele sunt la Gabi. Trebuie ca in zilele in care voi fi in Bucuresti sa merg sa mi le iau. Imaginati-va ca am acolo haine, oale, tigai, aparatura electrocasnica si un frigider si o masina de spalat. Nici nu stiu ce sa fac. Sa le iau pe toate? Sa-mi iau doar hainele? Nu stiu. Nu stiu de ce m-a pedepsit Dumnezeu de trebuie sa trec prin toate astea. Oare e o crima sa iubesti un om si sa iti doresti sa traiesti alaturi de el toata viata? Luminita http://photos.yahoo.com/lumylorv
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lulu75
Nu stiu de ce m-a pedepsit Dumnezeu de trebuie sa trec prin toate astea. Oare e o crima sa iubesti un om si sa iti doresti sa traiesti alaturi de el toata viata? http://photos.yahoo.com/lumylorv
Mai, mai, mai, tu chiar ma enervezi. Nu e o crima sa iubesti un om toata viatza si sa vrei sa stai alaturi de el, dar asta e doar in cazul cind te iubeste si el. Nu mai suferi fata mamei ca nu merita. Dupa cum spuneau fetele, daca nu a fost intzarcat pina acum si sta dupa fusta mamei, tu ai nevoie de un barbat cu care sa ai copii, nu de un individ care nu se va maturiza niciodata. Scuza-ma, dar chiar m-am enervat. Trezeste-teeeee. Pupici si dupa cum tzi-am mai spus, zimbeste, asta pentru noi nu pentru Gabi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cunosc povestea ta,Luminita,asa ca nu stiu ce ai vrut sa spui ca "cei care distrug o casnicie sa fie pedepsiti de justitia divina" sunt de acord perfect cu aceasta afirmatie.si voi doi a-ti purta presupun o discutie inainte de a faca pasul aceasta nu?trebuie sa-ti iei haine,cat despre celelalte lucruri nu stiu.cum a-ti decis de comun acord.eu mi-am lasat si rochia de mireasa si multe haine,cratiti,masina de spalat,aragaz la fostul meu sot.numai sa scap de acolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...