Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

relatie in triunghi


Recommended Posts

Ralucoantza, eu nu cred ca exista o femeie care sa isi doreasca in patul ei, alaturi de omul pe care il IUBESTE, o a treia femeie. A, ca sint unele care accepta... ma indoiesc ca accepta pentru e ceea ce isi doresc ele de fapt. Si-or fi dorind sex in trei, dar atunci e vorba doar de sex, si nu de iubire. Si eu consider, in general, ca notiunea de normal e relativa, dar sint anumite chestii pe care nu le poti combate, chiar daca vin unii si braveaza. Cum e de exemplu sentimentul de gelozie, sau dorinta de a avea numai pentru tine omul pe care il iubesti. Pentru ca asa se manifesta iubirea la toti, ma rog, sa zicem la 99% dintre noi, se numeste comportament normal, adica caracterizeaza "specia" noastra. Ca de-acu intervin fel de fel de "distractii" si se pune in discutie ce e dispus sa accepte fiecare, ca se fac fel de fel de compromisuri, e alta poveste. Da sa nu vina nimeni sa imi spuna mie povesti de genul ca doi oameni indragostiti lulea isi doresc un al treilea in relatie, ca asta nu o mai cred. Triunghiul, patrulaterul, sex in trei - toate astea se practica cind nu esti indragostit. Daca ti se aprind calciiele de nu mai stii pe unde calci, nu mai stii ce inseamna figurile geometrice. Scuzati daca am suparat pe cineva, e doar parerea mea. [flo] Dar tu, Miki8, ce crezi, ca nu ne-ai spus decit ca esti contrariata...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si din punctul meu de vedere este inacceptabil. Relatia in 2 este unica in felul ei, al treilea ar sparge cercul familial. Nu sunt nici de moda veche, dar consider ca cuplul este cel mai minunat lucru de pe pamnit si cand spun cuplu ma refer la un el si o ea ( ca in ziua de azi se poate intelege orice). Tot ceea ce este normal si face parte din normalitate este frumos! Vio http://community.webshots.com/user/famhoff
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Mihaela R
Ralucoantza, eu nu cred ca exista o femeie care sa isi doreasca in patul ei, alaturi de omul pe care il IUBESTE, o a treia femeie.
....dar poate sunt care isi doresc un al doilea barbat??[:D] Saphir [gravi] si [copil] Amos Daniel (26.02.04) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004 "]Bebelusi de ianuarie - februarie 2004[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ClimAmos "]...si pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Miki8
Acest gen de relatie nu are nimic nici cu patologicul si nici cu Bivolaru. Triunghiul esre format dintr-o persoana casatorita care are, deci, sot dar si amant cu un statut special. Miki
am inteles. e mult de spus. nu poti judeca niciodata pentru ca viata e atat de ciudata... si mai cred ca poti sa iubesti doua persoane in acelasi timp, din motive diferite, cu finalitati diferite. cine initiaza triunghiul si accepta situatia gaseste foarte greu fericirea, mai mult chiar, cauta prin cealalta relatie sa acopere lipsuri, goluri interioare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

este foarte adevarat ca nu stii nicodata ... de ce folosesc aceste cuvinte ?pentru ca exprima parerea mea!pentru ca cred cu tarie ca daca iubesti cu adevarat nu mai exista iubesc si pe altcineva!in momentul in care incepi sa 'iubesti' doua persoane cred ca trebuie sa stai si sa gindesti de ce?nu cred ca este ceva ...normal(!).daca iubesti nu vrei sa-l faci pe cel care-l iubesti sa sufere.si daca ceva nu merge...incerci sa repari sau renunti! este convingerea mea. si inca ceva:exista astfel de situatii. si sint persoane care le accepta .este dreptul lor,alegerea lor,au probabil motivele lor.eu am spus doar ca MIE nu m-i se pare ceva ok. va pupacim cu drag, Andreea si eu ps. cred ca cel mai usor ar fi sa ne inchipuim(cele care nu a-ti trecut prin asta)cum ar fi daca ar exista in relatia noastra nu doua persoane ci trei...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, parerea mea este foarte asemanatoare cu a voastra. Atentie asta nu are nici o legatura cu sexul in trei asa cum sugera cineva si ca sa fie si mai clar dau un exemplu public cazul Dumitru Tinu care avea nevoie in acelasi timp si de eruditia si bunul sint al sotiei lui, o intelectuala adevarata, dar si de frivolitatea si feminitatea mai putin stilata a doamnei Iucinu. Miki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Miki8
de eruditia si bunul sint al sotiei lui, o intelectuala adevarata, dar si de frivolitatea si feminitatea mai putin stilata a doamnei Iucinu. Miki
le cunosti pe cele doua doamne??? O. [flo] Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost. Nicolae IORGA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by saphir
quote:
Originally posted by Mihaela R
Ralucoantza, eu nu cred ca exista o femeie care sa isi doreasca in patul ei, alaturi de omul pe care il IUBESTE, o a treia femeie.
....dar poate sunt care isi doresc un al doilea barbat??[:D]
[:D]
quote:
Originally posted by bibi
Eu nu zic decat ca e mai bine sa nu folosesti cuvinte mari ca NICIODATA sau INACCEPTABIL. Nu sti niciodata ce e dupa colt. Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
corect!!!
quote:
Originally posted by iselin
quote:
Originally posted by Miki8
Acest gen de relatie nu are nimic nici cu patologicul si nici cu Bivolaru. Triunghiul esre format dintr-o persoana casatorita care are, deci, sot dar si amant cu un statut special. Miki
am inteles. e mult de spus. nu poti judeca niciodata pentru ca viata e atat de ciudata... si mai cred ca poti sa iubesti doua persoane in acelasi timp, din motive diferite, cu finalitati diferite. cine initiaza triunghiul si accepta situatia gaseste foarte greu fericirea, mai mult chiar, cauta prin cealalta relatie sa acopere lipsuri, goluri interioare.
e o relatie imperfecta, compeltata fara a o destrama. nu e o chestie patologica ci de caracter.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by saphir
quote:
Originally posted by Mihaela R
Ralucoantza, eu nu cred ca exista o femeie care sa isi doreasca in patul ei, alaturi de omul pe care il IUBESTE, o a treia femeie.
....dar poate sunt care isi doresc un al doilea barbat??[:D]
[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] Hai ca eu n-as putea, zau asa! [:-)))] [:-)))] [:-)))] Poate am fost radicala, si sint de acord cu voi, ca niciodata sa nu spui Never. Dar repet, e parerea mea. Nu cred ca poti iubi 2 persoane in acelasi timp, cum nu cred ca poti fi fericit in triunghi, indiferent de pozitia pe care o ocupi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...