Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

relatie in triunghi


Recommended Posts

quote:
Originally posted by casandra
Eu am ajuns sa cred ca o sotie, care accepta cu seninatate sa fie inselata, urmareste cu mult zel realizarea profesionala, sau are alte preocupari, care oricum il exclud pe el, asa ca nu o prea intereseaza ce face el.
sau inseala si ea, dar mai cu perdea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cred ca are dreptate Casandra. Nu toate femeile divorteaza daca sotul le inseala, in functie de interesele pe care le au in casnicia respectiva. Poate sexul si pasiunea nu prea intra pe lista de prioritati ci lucruri cum ar fi realizare materiala si profesionala (care se face in cazurile respective mai usor in doi), daca e tata bun pentru copii si se poarta frumos acasa nu dau cu piciorul la asa ceva...da, ca un fel de aliantza. Si se si iubesc in felul lor. Se considera membri ai unei familii, asa cum nu divortezi de mama sau de tata, asa probabil vad si casnicia, nu concep a divortza, a strica ceea ce exista. Lumea se conduce dupa interese. Eu nu condamn pe nimeni, interesul meu poate sa nu fie interesul altcuiva. ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca sa revenim la cazul pe care discutam , eu pe ea nu o cunosc decit din vedere, dar il stiu pe el destul de bine ca mi-a fost coleg, iar ea era in aceiasi facultate cu noi , un an mai mica. este si ea foarte foarte desteapta, o frumusete care m-a captivat din prima clipa.... ce sa zic probabil ca ar putea avea ce barbat doreste ea. nu depinde de el ca sa se realizeze profesional... si totusi... este o specie de masochism , ptr ca ea stie , sau banuieste , dupa cum ne-a marturisit el. chestia de sex si pasiune, cu sotia nu le discuta , asa ca nu stiu , insa banuiesc ca sunt o.k. iar faptul ca el o iubeste in felul lui... sunt sigura de asta, nu'sh de ce , e un feeling , este felul cum vorbeste despre ea, cu muuulta dragoste. altfel nici nu ar fi facut pasul asta , ca nu cred ca o lua de nevasata din mila. iar despre ea...mi-ar place sa stiu mai multe poate as intelege cum gindeste , ce anume o obsedeaza atit de mult incit vrea sa stea cu el no matter what. Da desigur , fiecare are prioritatile si perceptia lui asupra vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alina constantin Pacat ca se intampla astfel de lucruri [bang][bang][bang]
Alina, pai de ce pacat? daca si sotul zici ca e posibil sa fie de acelasi aluat, atunci sa zicem slava domnului ca s-au cuplat doi de-un fel. adica n-au nenorocit fiecare pe cate altcineva :))
quote:
Originally posted by sheherezada
Eu nu dau cu rosii da nu pot sa inteleg cum o iubeste daca o inseala?In mintea mea astea doua sint incompatibile!
nu sunt incompatibile, cred. din ce am citit pe aici, constat ca sunt doua cazuri extreme: ori tipul isi iubeste sotia "la disperare" si-atunci o inseala (perfect plauzibil), ori n-o iubeste si deci e normal s-o insele.
quote:
Originally posted by liris nu cred ca s-ar indragosti, totusi, de una din ele. poate doar daca "s-ar incurca" cu vreuna de acelasi calibru (o frumusete de femeie si desteapta nu mai zic!) cu nevasta-sa ar exista riscul asta.
cuplul asta de care zici suna a pereche sado-maso, el fiind cel crud, iar ea cea masochista. desigur ca daca ar fi personaje de roman, i-am intelege perfect. in viata reala, sa vezi o femeie asa cum spui, urcata pe galantar si masurata (chiar daca in avantajul ei) cu tot felul de pitipoance...e grotesc. si de capul lui ce e, in afara de alea 3 ore pe care oricum nu le puten verifica? :)) -------------- If you look into someone's face long enough, eventually you're going to feel that you're looking at yourself. (P.Auster)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce, desi nu are legatura directa, subiectul asta imi aminteste de bancul ala: Un tip telefoneaza prietenului lui cel mai bun sa-l invite la o partida de sex in grup. Prietenul incantat de idee accepta. "Bun excelent, catzi suntem?" "Pai daca o aduci si pe nevasta-ta suntem 3" [:D][:D][:D] Ca nu te-nalti de jos pana nu cazi Cu fruntea-n pulberea amara, Si de re-nvii in cantecul de azi, E c-ai murit in plansetul de-aseara. (Radu Gyr)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ana maria
Depinde pe ce pozitie te afli. daca esti sotie nu esti de acord. daca esti amant(a) ti se pare ok (he he he). Eu sunt o sotie gravida (si cam nebunaaaa) asa ca sunt complet impotriva!!!![duel] Ana Maria Succes si s-auzim numai de bine!!!
[cool][cool][cool][cool][cool][cool][cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Caroline
Un tip telefoneaza prietenului lui cel mai bun sa-l invite la o partida de sex in grup. Prietenul incantat de idee accepta. "Bun excelent, catzi suntem?" "Pai daca o aduci si pe nevasta-ta suntem 3"
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am sa incerc sa va povestesc un fapt rel.
Cumnatul meu casatorit de 15 ani, el tip cu bani o pozitie destul de buna are doua fetite una de 15 ani iar cealalta de 12.
El 40 ani sotia 34 ani.
Nu stiu de ce sau casatorit, nu stiu daca a fost din dragoste sau doar pentru ca ea a ramas insarcinata.
Chestia e ca el inca de la inceput avea scapari amoroase insa in ultimii ani depasea limitile , toata lumea stia aventurile lui chiar si familia.
In fata acestei probleme socrii mei intra in joc incercind sa ajute cu ceva pe nora lor.
Asa ca o cheama sii explica ca fiul lor nu are un bun comportament si ca ei vor incerca sa vorbeasca cu el.
Totul bun si frumos din partea lor insa ea nu accepta ajutorul ba mai mult zice ca ea stie foarte bine ce face si pe unde merge sotul ei.
Deci refuza ajutorul din partea familiei.
Trec anii iar el nu schimba ba mai mult pleaca in Brazilia unde isi deschide o noua afacere , socrii mei il ajuta cu bani ,etc.
Aici el cunoaste o tipa de 16 ani , incepe sa traiasca cu ea iar acum asteapta un copil.
Sotia ,cea ce refuzo ajutorul de data asta vine sa-l ceara ,cei drept putin cam tirziu, motivul nu aveau bani nici pentru mincare, nici casa unde dormi.
Toti o ajutam in aceste momente chiar daca nu merita din punctul meu de vedere.
De ce?
Foarte simplu , cind cit de cit avea bani ,o pozitie sociala a refuzat totul iar acum vine cu milonga.
Nu stiu daca nu e cumva "prostuta" ,de ce nu a deschis ochii inainte?
NIciodata nu a muncit ,nu stie nici macar sa faca o oala de mincare, nici sa dea o educatie fetelor, a fost o lenesa toata viata ei .
Inainte mergea cu capul sus , era o doamna , nu dadea buna ziua nici macar celor de la familie,a fost acra toata viata ei, iar acum ce...
Imi este mila de fetite caci sint distruse insa de ea nu ,o femeie ce nu se respecta nu merita respectul.
Orice alta femeie in situatia ei l-ar fi lasat , ar fi muncit si ar fi scos inainte fetitele.
Ar fi inceput totul de la zero chiar daca ar fi fost foarte greu. cuerpo sano , mente sana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...