Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

epilarea pubiana


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Cristina_C
quote:
Originally posted by ioanaradu
eu ma epilez pentru mine in primul rand, ca nu ma simt eu bine altfel (fac club cu nicoled). sotul nu si-a exprimat vreo dorinta anume in legatura cu asta dar cand e "prospat rasa" se vede de la o posta ca este super-incantat. cat despre ginecolog ... el vede "saracul" zeci de "freze" in fiecare zi ... si am eu cunostinte in cauza ... care chiar daca sunt satui de cate vad, apreciaza cand vad una "aranjata" si mai ales curata.
Oare chiar exista femei care se duc la controlul ginecologic fara sa se spele [xx(]? Mi-e groaza cand ma gandesc! Cristina http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C
chiar foarte multe ... am o matusa care e asistenta la ginecologie si vine cateodata exasperata de ce vede ..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:)], in timpul sarcinii am mers la un control care nu era programat, nu eram tocmai aranjata( epilatata totusi ,dar nu proaspat), mi-am cerut scuze mii, doctora sa blocat cu adevarat, ea tot nu intelegea care este problema mea, se pare ca marea majoritate a doamnelor de pe aici nu le intereseaza capitolul in mod deosebit. o intrebare, fetelor, cum reusiti sa va epilati complet fara sa faceti atac de cord??????????? eu nu am suportat niciodata ceara, ma iritam tot timpul cumplit si durerea mi se parea insuportabila, aparatul de epilat l-am folosit numai in timpul sarcinii... metoda mea: penseta,dureaza cca o ora insa rezultatele sunt ok, problema este ca nu mai am nici rabdare, nici mobilitate[:)], asa ca as incerca din nou cu ceara, aveti ceva recomandari speciale? ari&celine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intrebat pentru ca am asimilat parul pubian cu cel de la subrat si mi se pare normal sa-l epilez. E mai igienic din punctul meu de vedere. In schimb dupa atatea vizite la ginecologi mi se pare ca se uita cam chioras ataunci cand vad o "cheliutza" si mai ales asistentele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mamica dulce
[quote]Nu ma intreba cum ma aranjez pt iubitul meu ca asta e altceva.
ba uite ca eu te intreb,daca n-o fi cu banat[flo] ca eu sunt complet lipsita de fantezie la capitolul asta si stau si ma intreb ce pot sa mesteresc singura in baie in afara de cheliutza [:I]?? si cum e mai "periculos" pentru barbati ca al meu nu si-a manifestat pana acum vreo preferinta??? na ca am intrebat,noroc de subiectul asta ca altfel nu indrazneam in veci si-n pururi[:I][:)] Mai, Mamica dulce Ce m-ai distrat! Referitor de look-ul la ginecolog, nu m-am gandit niciodata asa la ceva special. Epilat inghinal, pe picioare etc. Eu am intrebat odata o asitenta ca am avut o cauterizare daca e nevoie de asa ceva si mi-a zis ca NU (doar daca e stufosenie in zona vaginala)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deh,sarmanii doctori,is obisnuiti sa vada orice,nu conteaza,bla-bla..Va contrazic!Este o chestie de respect!Pentru tine si pentru el!Daca tie nu-ti place mutra lui neglijenta si nebarbierita,de ce i-ar place lui.....?Huh?[:D] Irina,veve & croko[url="http://pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url] [url="http://community.webshots.com/user/agnesiris"]pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ce au zis fetele. In primul rand e important ca atunci cand te duci la ginecolog sa fii curata. Nu prea ii pasa doctorului ca esti tunsa in V sau eu stiu ce figurine. O tipa era "aranjata" in forma de inimioara. Cool. Si eu folosesc tot penseta si e cam dureros si dureaza tare mult. Dar precum proverbul "rezista baba la frumusete" Si asta o fac in primul rand pentru mine si apoi pentru sot. Numai bine, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, cu penseta e groaznic. Eu ma duc la cosmetica si-mi face depilatul brazilian - adica chel, si intr-o jumatate de ora sant ca o piersica...... Nu doare daca dai peste o cosmeticiana buna. In Romania ma fac la 1 mai si e o tipa super (am uitat cum o cheama dar pot afla). Eu primul lucru care il fac cand ajung in vacante in Bucuresti e cosmetica, ca e mult mai ieftin decat aici. Sotul meu nu are nici o opinie, iar doctorita mea e femeie, si nu vreau sa o impresionez. O fac numai pentru mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...