Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

epilarea pubiana


Recommended Posts

Sheherezada, si eu cand ma epilam cu ceara, ma iritam cand incepea sa creasca, pt ca erau cateva fire sub piele. Cu lama nu pot sa ma epilez, asa ca eu folosesc de ceva timp, crema de epilat. E simplu si nu am nici o problema dupa. Uneori nu se ia chiar asa de perfect cum as vrea eu, dar nu conteaza. Important e ca nu mai e par. Cele cateva firisoare mici pe ici-colo nu ma deranjeaza. Ancuta & [copil] Martijn, (24.10.2003) http://community.webshots.com/user/Busch_family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Sheherezada, nu cred ca exista epilare fara bubite sau fire de par cresute sub piele. Eu folosesc bic-ul, iar dupa vreo trei patru zile imi apar niste mancarimi de zici ca nu e adevarat. Epilatul cu ceara nu pot sa-l suport iar cel cu aparatul de epilat cred ca este terorist. Inca nu am incercat cu crema.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, probabil depinde si de tipul de par. daca e mai firav, normal ca are tendinta sa creasca sub piele. eu nu prea am avut probleme, ca m-am plans si eu cosmeticienei si mi-a recomandat sama dau in respectiva zona cu orice crema de corp ca sa ajut firul de par sa strapunga mai usor pielea. cinstit acum, nu mai am 'asa multe' fire de par sub piele..dar banuiesc ca e inevitabil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanziana, drept sa-ti spun parerea mea cred ca daca folosesti pudra de talc imediat dupa epilare e sursa sigura de aparitie a firelor sub piele! Explicatia mea ar fi cam, urmatoarea: cand te epilezi porii se deschid si daca mai folosesti si pudra asta patrunde in pori si ii "infunda" ca sa zic asa, fapt pentu care firicelele raman acolo! Eu nu mai folosesc pudra dupa epilare de multa, multe vreme, si nu ma mai lovesc[bang] de problema asta in mod izbitor, dar totusi cateva mai sunt pe alocuri!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubitzele alea arata asha de rau cand trebuie sa mergi la plaja shi ai un slip mai decoltat[bang][bang] Sau cand incepe parul sa se iveasca dar inca e foarte mic shi nu potzi sa-l jumuli bine [bang] Drept urmare mi-am luat un costum de baie cu manecutze [:D][:D] Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la stilul "coafurii": ce ne facem cu cele care prefera hippy? [:D] Glumesc, desigur! Eu am mai folosit si spray-ul acela depilator de la Veet, pentru piele sensibila si a fost ok. Ela si [copil] Cristina (21.04.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/my_photos"]Albumele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...