Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

epilarea pubiana


Recommended Posts

Ioana, Asa este la spital o sa-ti ceara o lama(bic din acela) ca sa te rada o asistenta si deci este de preferat sa te " aranjezi" tu de acasa.Am auzit ca au fost cazuri cand bietele femei au fost taiate, ca sa nu mai vorbesc de faptul ca nu ar putea folosi lama de unica folosinta...nu stiu.Eu m-am aranjat de acasa si medicul meu cand a vrut sa ma trimita acolo(la toaletat) a spus ca nu mai e necesar ca sunt aranjata(nu mai stiu daca el sau eu am spus asta-ca in durerile acelea parca cine mai tine minte exact! Apoi sa fii sigura ca o sa stii cand se apropie momentul pt ca o sa ai contractii(dureri-care de obicei sunt altfel!)deci nu intri in panica, iti dai frumusel cu crema epilatoare ca altfel nu vezi sa te epilezi (ma refer la, lama evident).Contractiile astea dureaza de cele mai multe ori ore bune, la inceput sunt cam din jumatate in jumatate de ora deci intre doua -trei contractii din astea de inceput ai timp sa te pregatesti si din punctul acesta de vedere. Eu iti urez "nastere usoara" si un bebe frumos si sanatos,...si sper ca ti-am fost de ajutor Violeta[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai, cu nasterea si eu am cam dat-o in bara. Stiam cu mult timp inainte cand voi naste ca am facut cezariana. Am vrut si eu sa ma duc pregatita, asa ca m-am chinuit sa ma chelesc cu crema. Recunosc ca foloseam crema de epilat pentru prima data. Am pus eu o data am stat cat scria in prospect, apoi dau sa ma spar si constat ca ramane prea mult par in urma. Asa ca mai pun un rand si mai stau o data, ma spar iar, acuma deja ma ustura de muream, dar par tot mai era in zona, putin e drept. Ma duc eu la maternitate (Giulesti) acolo te ia la intrare, la camera de garda si iti face internarea, te schimbi si te urca la ras, I-am spus eu ca nu e cazul ca m-am facut acasa, ea ca nu, tre sa ma faca ea. Ma urc eu cum eram moarta de frica si de emotii si iritata rau in zona, si aia incearca sa ma ma rada si ea dar renunta cand vede iritatia. Apoi imi da cu ceva dezinfectant care parca mi-a mai calmat jena locala, si ma trimite la sala de nasteri. Asa ca inca nu stiu cum e mai bine, sa te faci acasa, sau sa le lasi pe ele sa-si faca meseria? La primul copil m-am dus complet nepregatita ca eram convinsa ca ,cezariana facand nu va fi nevoie. Eram si eu mica si proasta si nici Dc nu exista sa aflu dinnainte totul. M-a ras acolo foarte bine si nu am avut nici un fel de probleme. http://www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta http://community.webshots.com/user/danaf123
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, eu nu ma mai suport cu par de cativa ani buni. Dar problema mea este urmatoarea: am un fir de par crescut sub piele si vad ca mi s-a facut un gogoloi cam mare, si nu am nici o sansa sa umblu acolo pentru ca ma doare ingrozitor, si atre nu vreau sa ajung la cutit din cauza asta. Ce ma sfatuiti si pe mine sa fac, tratament ceva, orice! Si inca ceva, cum sa faci sa nu te iriti acolo jos dupa epilare? Scuze daca sunt prea scarboasa, dar sunt cam speriata... Kiss http://community.webshots.com/user/roxytrixy Roxana & Bianca micuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...