Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Halloween in America de Nord


Recommended Posts

Donia, Hallowen-ul se sarbatoreste in 31 Octombrie in Canada, nu la 1 Nov (scuze daca am inteles eu gresit). Si noi anul aceste vom lua costumas, fetitza mea are deja 2 ani. Am vazut saptamana trecuta niste costume f dragalase de iepurasi si albinute ptr. cei mai mici, eu nu sant adepta costumelor de groaza la bebei. Noi in fiecare an sculptam dovleac si il punem cu lumanare in el pe treptele din fata casei alaturi de alti dovlecei mai mici. Nu pun alte kitch-uri cum ar fii panza de paianjen, etc. cum am vazut la alte case, dar fiecare cu gustul lui. Tinem casa luminata de jur imprejur sa stie copilasii ca primim, si am ciocolatile (dam numai ciocolati sigilate) pregatite langa usa. Speram sa fie timp frumos. Pupici AlbaIulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Sanca
Acasa bomboanele sant numarate, sortate. Eu imi separ Almond Joy si Milky way pentru mine, sotul meu isi separa Snickers si Kit kats, iar ce ramane rationalizam copiilor.
Dupa ce ca dati ce ramine, le mai si rationalizati....[:-)))][:-)))] A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ocebine, mi s-a facut pielea gainii pe spinare cand am citit semnificatia Halloween-ului. Cum prin jur locuiesc foarte multi copii mici, sper sa nu organizeze cineva ceva de groaza, ca nu ma mai tine inima. AlbaIulia, ai dreptate, mai tarziu am realizat si eu ca noaptea cu pricina e 31 octombrie. Ideea cu dovleacul la usa e buna, si asa avem un ciot de tuia de care inca nu stim cum sa scapam. Acum o sa fie suport pentru dovleac, iar la Craciun o sa-l impodobim cu alte decoratii. As vrea sa mai intreb ceva. Noi nu prea avem prieteni pe aici, dar incepem sa ne cunoastem cu cativa vecini, mai ales prin intermediul copiilor. E in regula daca mergem la ei cu colindatul?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...