Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sus...in Scandinavia (12)


Recommended Posts

[bis]Am zis eu ca asa e cel mai bine,dintr-o data!! Adica e putin probabil ca matale sa nimeresti in aceeasi clasa cu un zulu care a invatat toata viata lui sa vineze cu sulita!!! hahahhaha[:-)))][:-)))][:-)))] hahhaha ma,de unde ai scos-o?eu,cand citesc,vad tabloul,imaginea in fata ochilor...si asta a fost mortala!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by lilanda
Program de desene animate....asa ca intru fugutza sa va zic urmatoarele: Frantz si Adela va pupa mama da cuminti ce sinteti si n-ati mai pus luleaua-n gura!!! [:D] Io zic nici sa n-o puneti ca, pe-ncercate, va pacaliti singurele cu metoda aia fumat mai putin!!! Cred ca ati si citit la club acolo, ca majoritatea s-a lasat de fumat dintr-o data!! Si iote ce rea e Katarina!!! Io zic ca si somalezul si matale tot emigranti sinteti prin Svenska aia din punctul de vedere al svensilor. Iar diferentele de educatie dintre unul sau altul sint recunoscute si cred ca de aia exista si nivelele diferite de studiu. Adica e putin probabil ca matale sa nimeresti in aceeasi clasa cu un zulu care a invatat toata viata lui sa vineze cu sulita!!! (Pe de alta parte, am cunoscut in Malta o familie de somalezi de nota 20...el medic chirurg care fusese chemat de-acum, de o clinica din Italia, sa profeseze acolo)..parerea mea!!![alcool] Hai va pup ca v-am zis, ma duc la Shrek 2!! [pup] [url="http://community.webshots.com/user/lilanda"]pozulici[/url]
Bey fumei,io credeam ca stiti sa cititi printre randuri si sa deosebiti un ton de gluma de unul serios. Mi-ati sarit in spate,c-am zis ca nu-mi trebe sa invat svenska cu accent somalez,ca-mi ajunge accentul romanesc[alcool] Pai mai copii,daca am zis ca voi vb svenska cu accentul meu drag,de-acasa, pen'ca mai mult de-atat nu se poate,c-am emigrat la 36 ani,nu la 2,pentru mine e destul de clar ca nici accentul somalez ,turc, polonez,rus..etc nu se va lipi de limba mea.Da' cred ca daca ma straduiesc indeajuns,pot sa imit sunetele lu' ala cu sulitza[hot] Am auzit si io, de la unu' altul,(somalezi,kenyeni,libanezi),toti din grupa in care invat acum suedeza, ca scoala din Rinkeby ar avea un renume mai prost, ca profesorii nu-s prea grozavi, ca in zona unde-i plasata scoala numai suedeza nu se vorbeste, ci o " varianta" a ei,un amestec de expresii argotice preluate din vreo 100 de limbi. M-am speriat olecutica ca n-oi pricepe cand unu' din Rinkeby mi s-o adresa cu "Shoo bre, vad händish? När ska vi gitta?"[:D],da' m-a linistit mama Rayuela.Am preceput ca persoane la 40 ani nu vb asa,ci numa' tinerii si ca eu voi invata ,in Riksby sau Rinkeby, rikssvenska. E usor sa reactionezi asa,cand 1000 de persoane,elevi ai scolii unde invat ,semneaza petitii peste petitii impotriva transferului la scoala din Rinkeby.Dar departe de mine gandul de a-i desconsidera pe ceilalti,fie ei somalezi, arabi,cu 2 clase sau cu doctorate. P.S. Parca va spusesei acus vreo luna ,ca ma vizitez c-o libaneza si c-o kenyanca,niste fete de nota 10.M-am suparat pre voi,na![xx(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pumnul nu l-am mai avut strans de cand eram mica,in fasa[:D] si faceam box cu mama [box] Multam ca ne sustii![bis]in lupta importiva fumurilor! ce vreme aiurea e p'aici,nu de alta,dar ma roade la portofel si tare as da o raita in magazine sa vad ce ma e nou!Dar n-am sanse,vad...[V] Fetele,cand tragem o raita la Ullared?Ca tare imi mai place acolo!(preturile &calitate)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

naziua fetili!Ca de baiat nu mai pomenesc,ca ne-a parasit ca pe niste valize in gara![:(!] Vad ca rezistati eroic cu lipsa de lulea,bravo voua,io sint o tradatoare si tot fumez[zz] Noi ne pregatim de plecare,maine o taiem la växjö la fratele lui Cata zis si Psyco,sau nebunu,ma rog[alcool] Sper sa va gasesc tot fara fumuri si pe Katerinutza vorbind fluent somaleza[:D][:D] Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos"]poze Amelie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...