Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sus...in Scandinavia (12)


Recommended Posts

Bravo Frantza, asa...[bis] Adelutzo, nu stiu daca ai citit postarile mele despre cum am reusit sa ma las de tigara, da' io m-am fortat tare!!! Am zis halt si mi-am fixat si data, insa cu o zi inainte mi-am cumparat doua pachetele de Camel superlong, normale si m-am pus pe duhanit...n-am reusit sa le dau gata si m-am oprit pe la un pachet jumate...in schimb pentru o saptamina mi-a pierit orice chef de tigara. Dupa aia, cind mi-a revenit cheful a fost ceva mai simplu ca scapasem de automatismul "cafeaua si tigara", gestul de a duce tigara la gura si alte. Dimineata, de exemplu, la cafea imi luam rebusul sau ceva de citit, asa ca nu prea aveam timp sa ma gindesc si la tigara...ce sa zic, n-a fost usor, mai cu seama ca toti dim jurul meu fumau...acasa stateam cu un fumator (dar acolo am facut regului!!!), la serviciu toti fumau (abia asteptam sa ies dintr-un buletin de stiri si sa-mi bag o tigara-n gura!!!), dar am mers inainte pentru ca intr-o luna deja ma simteam fizic mai bine, nu mai tuseam dimineata....Si daca zici ca nici nu fumezi ca turcul, chiar o sa-(ti) va fie mai usor!!! [url="http://community.webshots.com/user/lilanda"]pozulici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu cred ca o sa reusesc...ca de mult ma gandeam sa zic halt!Si partea buna,in cazul meu,e ca,atunci cand imi pun ceva in cap,duc pana la capat!Daniel ma sustine 100%(a spus ca banii care nu se cheltuie pe tigari si plus ce mai pune el-80%[:D],ma asteapta un laptop la sfarsitul lunii,asa ca vointa mea e de fier acum!!![il])Azi mi-am baut cafeaua si vad ca e bine si fara tigara!nu mai e fum in casa,geamuri deschise,curent,mirosul ala metalic...i'm happy![8D](bineiteles a aparut si o mica stare de iritare,agitatie...dar e suportabila!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

frantuzoaico, sunt mandra de tine [greutati] [majoreta][bis][majoreta] lilanda[asia]...am citit si am printat tot ce s-a scris...si in curand pot sa tzopai si io de bucurie [disco] si apropo de tzopait, frantuzoaica, nu cred ca la mine ar merge cu muzica de petrecere ca o asociez si cu tigara [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa frantuzoaico, fii capoasa! Unde mai pui ca, pe linga laptopul ala, mai ai si satisfactia personala ca ai reusit un lucru deloc usor!!! Braovooooos!!! [cool] Adelutzo, aaaa?? Nu-ti faci cu ochiul 3300 de dolari?? [;)] Ia gindeste-te ce-ai face tu cu ei??? Bey, io acuma visez la intilneala noastra cind noi astea, fara bebe, n-om fuma (Katarino, te-am pus si e tine aici!!!) si-o sa ramina numai Rayuela p-afara!!! Io pun pariu ca macar de jena si tot s-o lasa si ea!!! [:p] [url="http://community.webshots.com/user/lilanda"]pozulici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetili si baiatu! Ete,cafeluta fara tigari,bravo!!Eu nu,tot compozitia fum cu kafia o bag [hot]. Adelutzo,nici eu nu prea cred in lasari d'astea brushte,eu zic sa o iei incetisor,incearca si metoda mea(Chiar daca nu pot zice ca m-am lasat,le-am redus de la un pachet juma la 3-4..tot e ceva!)cu fumatul pina la jumate..si dupa o ora doua mai fumezi si cealalta jumate..si uite asa te pacalesti ca ai fumat doua tigari in loc de una! Frantzo bravo!! Va pup,ma duc sa fumez![:D](glumitza de prost gust) Elena[hippi] si pisicutza Amelie[copil] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos"]poze Amelie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lilanda
Asa frantuzoaico, fii capoasa! Unde mai pui ca, pe linga laptopul ala, mai ai si satisfactia personala ca ai reusit un lucru deloc usor!!! Braovooooos!!! [cool]
Nu e buna metoda?prind doi iepuri:satisfactie personala ca ma las de fumat si iar satisfactie personala,ca am un lucru pe care mi l-am dorit de mult timp!Dupa o luna,cred ca nu o sa mai fie nevoie de promisiuni materiale!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...