Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sus...in Scandinavia (12)


Recommended Posts

Mey...io weekendul asta am aparitii mai mult decit meteorice. Adica intru si ies repejor, ca Al Bundy ca e batalie mare pe calculatoarele mele. Acu, par exampl' sint desene animate si am liber[:D] Louisea, ash, m-apuca si pe mine citeodata si arareori cheful de daneza, dar acu' m-a lasat, vaz [:D] Miine oricum tot familionul merge la culturalizat ca a venit Shrek 2 in cinematografe, asa ca pas si weekendul asta cu daneza!! Frantuzoiaco mesteca tare, mama, din guma aia, numa' nu te lasa!!! Adelinskaya, matale???? Katarino, frumoase mesaje, ti le-am citit de la cutie!![:D] Asta e...acum, daca omul asa vrea, nu poti sa te opui nu??? Da, pun pariu ca are Rayu dreptate!!! [;)] [url="http://community.webshots.com/user/lilanda"]pozulici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 192
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by lilanda Frantuzoiaco mesteca tare, mama, din guma aia, numa' nu te lasa!! [url="http://community.webshots.com/user/lilanda"]pozulici[/url]
Mestec de zor si nu ma las![alcool]Am schimbat-o pe chipsuri acum!Las' ca ma vad peste o luna[grasa] daca mai intru in pat(care ati fost la mine stiti patul meu[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maaa,stii ce-am facut io azi? da' serios![:D] Am trimis e-mailuri de protest la toatea adresele astea: 'redaktion@tvstockholm.tv4.se' nyhetstips@dn.se' 'aktuellt@svt.se' '8sidor@pressdata.se' 'redaktionen@metro.se' 'expressen@expressen.se' 'ettan@aftonbladet.se' nyheter@tv3.se' Asta pen'ca scoala mea ii in pericol sa fie inchisa.Acu' cateva zile mai mult cochetam cu ideea de a trimite e-mailuri de protest la ziare si posturi tv,da' azi m-am decis.M-am ticnit bine de cand m-am mutat in nord.[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela99
'neatza! din pacate n-am rezistat si mi-am cumparat ieri un pachet mic...si deja am tras una acasa [cafea] si acum cred ca o trag pe a doua tot la cafea la serviciu .... ma tot framant sa-mi fac o tactica ceva...un coleg spune ca nu poti sa te lasi asa hodoronc-tronc ca trebuie sa simti ca acum gata-ma las...cum se ajunge acolo?...cred ca mai am un pic pina acolo, da' sunt foarte aproape...cateva zile, cred ... multumesc de gandurile bune
Adeladraga, m-am ingrijorat[:0] cind am citit ca ai probleme...lasa tigarile si treci pe altceva[;)]...Eu m-am lasat de azi pe miine si am trecut pe guma de mestecat si asa am ramas citiva ani buni asa...acum nici guma nu mai mestec ca altadata... Trebuie sa iti faci curaj si sa le tai de tot[bruta]. Sigur ca poti sa te lasi hodoronc-tronc, ca din cite stiu eu nicotina nu creaza dependenta fizica ci doar psihica. Asa ca pune psihicul la treaba [duel] si NU MAI FUMA[mariaj]!!! [flo]Cu drag, Irimell
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Katarina
Maaa,stii ce-am facut io azi? da' serios![:D] Am trimis e-mailuri de protest la toatea adresele astea: 'redaktion@tvstockholm.tv4.se' nyhetstips@dn.se' 'aktuellt@svt.se' '8sidor@pressdata.se' 'redaktionen@metro.se' 'expressen@expressen.se' 'ettan@aftonbladet.se' nyheter@tv3.se' Asta pen'ca scoala mea ii in pericol sa fie inchisa.Acu' cateva zile mai mult cochetam cu ideea de a trimite e-mailuri de protest la ziare si posturi tv,da' azi m-am decis.M-am ticnit bine de cand m-am mutat in nord.[alcool]
La toti maharii suedezi ai trimis [alcool]Te vedem la ziar,la Tv,vedeta?[:D]Sa ai succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele dragutzele [pup], sunt bine doar cu moralul scazut...dar... n-am fumat de la ora 17 deci de trei ore (si in curand ma duc la culcare) si nu am nici tigari acasa si n-am de gand sa cumpar ...asa...da' nu vreau sa spun cuvinte mari... Frantzo, sunt alaturi de tine [flo] Irimell, dulce ca intotdeauna [il] si in alta ordine de idei...cabanierul inca nu mi-a raspuns...asa ca-l sun io luni...si mai vorbim lilanda, apreciem ca ne preferi in locul desenelor animate [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma Adela?Ce ai de te-ai demoralizat?Trebuia sa ne fi vazut pe mine si pe Daniel dimineata:eu ,tacticoasa, imi beam cafeaua si el incepe sa urle(De la soferul cu pricina),de parca el era cel ce se lasa de fumat[alcool]Bine,ca m-au luat si pe mine dracii si aveam chef de fumat de aia va intrebam si de trabuc[:D]ca atata am in casa de scos fum(plus puiu[alcool].Am fost la cumparaturi si nici nu m-am uitat la tigari...mi-am luat mentos,guma la greu ,chipsuri..porcarii din astea plus vreo doi morcovi[:D]Hai,fruntea sus!!!POTI![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kata da.. merg la scoala sa invat limba.. e o scoala speciala pt staini cu cursuri de daneza. asa sunt aici. cursurile sunt pe 3 nivele: - 1: pt cei care nu au nici un fel de educatie din tara lor - 2: pt cei care au o educatie medie - 3: pt cei cu educatie de lunga durata din tara lor si care cunosc una sau 2 limbi straine cursurile sunt gratuite pt cei cu cod numeric personal danez, cursurile fiind platite de primaria unde ei domiciliaza. daca nu au cod numeric danez platesc din buzunar. eu am platit 2 luni de exempu pana mi-a venit rezidenta 50 kr pe ora si aveam 18 ore pe saptamana = 900 kr pe saptamana..deci cam piperat... acu.. eu sunt la nivelul 3. el e structurat pe mai multe module (trepte). 5 sunt obligatorii dar se poate face si 6 de cei care vor sa urmeze o noua educatie aici, de ex. facultate si din astea.. eu acu am trecut la 4 pe care il voi termina in februarie si am examen sa trec la modulu 5 pe care il termin la vara. si apoi mai vad ce fac... in clasa sunt acum 14. dar cum se fac restructurari de personal se pare ca vor mai venii vre-o alti 10 in clasa.. adica ca la balamuc.. a inceput sa nu mai fie asa fain.. de exempu am 3 zile pe saptamana cursuri (ceea ce parerea mea nu e indeajuns dar nu am ce face..). apoi am 18 ore pe saptamana dintre care cam 6 sunt fara profesor adica studiu individual.. si ce raman??? mai nimic.. in concluzie daneza se invata acasa.. uite ca ti-am facut aici roman.... la voi cum e?? tot asa ca la nebuni???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...