Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

oktoberfest münchen -festivalul berii


Recommended Posts

aschiutza n am poze cu mine pt.ca eu numai pozez,ca ursuletzul meu nu prea le are cu facutul pozelor[bang].de ex.i am spus sa mi faca poze la tobogan ,m am catarat pana sus ,am coborat voioasa si cu gura pana la urechi si zic:"arata poza"cand ma uit el ma pozase numai cand urcam(numa posterioru,)asa ca ar trebui sa mi iau un fotograf dupa mine cand plec undeva[biz]. tinatache [:D]de chestia cu buda n am auzit o pana acu! in alta ordine de idei fetelor fusei aseara la fiesta brazilana adevarata,am dansat de ma dor talpile [bis]dar a fost super fain[cheers] o zi buna carolada www.camping-kasern-salzburg.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by carolada kilul de bere (adica halba)era 7 euro peste tot,mie nu mi s a parut mult si e buna[:D] carolada www.camping-kasern-salzburg.com
Aha, deci au mai scumpit-o! [:D] Cand am fost eu ultima data (nu mai stiu in ce an [:D]) era doar 6 euro.Pai cum nu e mult? Cu 7 euro iau jumate de lada din Supermarkt. [:D] Ce-i drept, berea de la Ocktoberfest e bere anume produsa si pastrata in butoaie speciale care se inteapa doar cu aceasta ocazie. Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stam la 40 de km de München, asa ca e usor de ajuns. Avem chiar o colectie de halbe de 1 litru, cate una din fiecare an-doua cumparate de noi si celelalte "la comanda" de la altii care au ajuns cand noi n-am putut. Prima data eram singurei, fara copilas, am fost cu sotul si ne-am dat intr-o multime de invartitori de nu mai stiam ce-i cu noi, in 2002 eram gravida in 7 luni drept pentru care am admirat doar peisajul mancand non-stop vata pe bat si alte dulciuri iar anul trecut si anul asta n-am mai mers. Am vrut sa evitam aglomeratia din metrou si cetatenii turmentati si am preferat sa ducem copilasul la plimbare in alta parte. Anul viitor va fi si el mai mare si poate vom merge in formatie completa, ca tare-mi doresc sa ajung. Bautoare de bere nu sunt si nici sotul nu-i cine stie ce, dar ne place atmosfera de acolo. Noroc ca am fost cu o luna in urma la un Volksfest dintr-un orasel invecinat - un Oktoberfest la o scara mult mai mica. Cristina http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolada,daca ziceai ca mergi joi la Oktoberfest puneam de o intiilnire.Si noi am ajuns joi spre seara,a fost o idee spontana a sotului mei ca deh,ne-am plictisit de cumparaturi(adica el si fetita)si tre'sa distram copilul in niste carusele. Am plecat din Marienplatz si U-bahnul era arhiplin,unii doar ametiti[alcool],unii veseli de-a binelea [alcool][alcool]dar situatia era sub control,peste tot plin de oameni de ordine. Am luat la rind toate caruselele potrivite pt cele 30 de luni ale fetitei noastre si dupa ce m-am ametit bine de atita invirtit(o insotesc ca are idei nastrusnice,stiti voi cum e la 2,5ani...)am cautat in zadar [bang] 2 locuri libere in vreun cort cit sa mincam un pui,2 cirnati pe sauerkraut,ceva acolo ca de bere nu suntem amatori.Pin'la urma ne-am retras in cortul cu cafetteria,la un vin si o prajitura cu martipan [bis].Era si orchestra si citeva grupuri de spanioli ne-au facut capul patrat cu "Viva e Spania". Ehei,sotul mi-a prezis ca in vreo 20 de ani o sa-mi trag si eu o tinuta bavareza si o sa ma infiintez cu Marie la Oktoberfest [:D]. Desi locuiesc in München de 3 ani jumatate,e a doua oara cind merg la Oktoberfest,prima oara in 2002 cind nu era aglomerat,era dupa 11 sept si multi dintre turistii straini care fac atmosfera festivalului au contramandat venirea din motive de siguranta. Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alinami ar fi facut placere sa ne vedem dar noi oricum pe la 5 am zbughit o spre casa [fuga] ca seara stiam ca nu gasesti locuri,vazuseram deja ca s rezervari facute.poate altadata ca si asa vreau sa vizitez si eu münchen ul si sotului meu ii place orasul[biz]sunt multe fete din münchen pe aici? camelia zi ne si noua cum a fost [alcool]desi presupun ca era lume multa fiind ultima zi. carolada www.camping-kasern-salzburg.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by carolada camelia zi ne si noua cum a fost [alcool]desi presupun ca era lume multa fiind ultima zi. carolada www.camping-kasern-salzburg.com
A fost ultima zi si vreme superba.Asa ca era normal sa fie super aglomerat.Teodora a fost tare incantata ca s-a dat pe toate masinutele, trenuletele, caluseii etc de acolo.Eu am rontait alune cu scortisoara[pofta] iar sotul meu a facut multe poze.Nici vorba sa intram in vreun cort sa bem o bere!Peste tot erau neste "cerberi" la intrare care ne spuneau aceeasi poveste "Ne pare rau, nu mai sunt locuri!"[:)] Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost ultima zi si vreme superba.Asa ca era normal sa fie super aglomerat.Teodora a fost tare incantata ca s-a dat pe toate masinutele, trenuletele, caluseii etc de acolo.Eu am rontait alune cu scortisoara[pofta] iar sotul meu a facut multe poze. pai unde s poz(n)ele?[?] carolada www.camping-kasern-salzburg.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...