Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mai bine divortata decat fata batrana?


Recommended Posts

De ce oare aceasta prejudecata? Am o prietena f. buna care are 36 de ani si este nemaritata:frumoasa ,desteapta si cu un serviciu de invidiat(min. de justitie). De aprox. 3 ani nu are absolut nici o relatie. Curios , dar adevarat. ca sa nu mai spun ca este f. devotata familiei si o fire altruista in general.Dar pt. ca nu a avut norocul sa se marite pana acum...nimeni nu are curajul sa-i faca cunostinta cu cineva. Eu o cunosc bine si ...sincer nu este nici o ciudata, ci pur si simplu nu a avut noroc . A avut doar 2 legaturi mai serioase, dar nefinalizate. Incetul cu incetul au trecut anii, au aparut probl. de sanatate cu parintii , cu familia si pe ea s-a pus pe ultimul plan. Cand merge pe strada nici nu priveste in jurul ei.In felul acesta nici relatii efemere nu au sanse! Din discutiile cu apropiatii se pare ca sanse mai mari are o femeie divortata decat o fata batrana sa se marite. E CORECT????SI DE CE ACEASTA PERCEPTIE?? Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...albumul fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Tania, parca povestesti de matusa mea...tot asa, 36 de ani, frumusica foc, a terminat medicina, dar promoveaza medicamente ...castiga foarte bine, e sociabila si foarte draguta. Nu a mai avut o relatie serioasa din facultate cred si nu se lipeste nimeni de ea... Eu acum cred ca si cu varsta pretentiile cresc, barbatii sunt mai putini (diponibili) si faptul ca nu ai "experienta" intr-o relatie serioasa isi spune cuvantul. Pentru cele divortate e relativ mai usor, ele macar au ceva in comun cu barbatii divortati...si poate ca au avut un motiv serios sa divorteze, deci se multumesc cu mai putin, si isi formeaza mai repede o parere despre un barbat, nu mai "pierd vremea"!!! Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze cu David la 19luni[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc si eu pe cineva in aceasta situatie. Eu zic ca daca treci de o anumita varsta, incepi cu pretentii mai mari, iti formezi anumite tabieturi, iti e mai greu sa accepti pe cineva diferit de tine, sa te scoata din obiceiurile tale. Vezi mult mai usor defectele si esti mult mai perfectinosta decat catunci cxand esti mai tanar . Cred ca astea sunt motivele care le determina pe unele fete sa ramana asa. Cel putin asa stiu de la prietena asta a mea. La toti le gasea cate ceva. E posibil sa fie si foarte pretentioasa, sa aiba in cap un anumit standard si sa alerge dupa el pana il gaseste, daca il gaseste vreodata...si uite-asa trece vremea. Se spune ca pana la nu stiu cati ani te maritai singura, daca treci de 30 te marita altii.[:D] "Din discutiile cu apropiatii se pare ca sanse mai mari are o femeie divortata decat o fata batrana sa se marite. E CORECT????SI DE CE ACEASTA PERCEPTIE??" E posbil , din cauzele enumerate mai sus. Monica [mamica] si [copil] ALBERT EDUARD (19 ianuarie 2004 ) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/monica1816"]Album Albert[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca o femeie care nu s-a maritat pana la 30 si ceva de ani are mai putina disponibilitate de a-si asuma anumite raspunderi sau riscuri? Intreb pentru ca am doua cazuri apropiate. Una spune de cand avea 25 de ani ( acum are 45) ca nu are chef sa spele ciorapii altuia ca e satula de ai ei si ca de ce sa se lege la cap daca nu o doare. Nici copii nu si-a dorit niciodata, e multuminta cu fetita sorei ei cand e in preajma. Cealalta nici ea nu-si doreste copii, e foarte devotata familiei si prietenilor apropiati, e o minune de fata din punctul asta de vedere, si abia acum la 35 de ani a zis prima para ca dupa ce termina masterul vrea sa se gandeasca si la sufletul ei, ca nu vrea sa se marite dar sa aiba si ea pe cineva aproape. Asa ca ma gandesc ca nu suntem croiti dupa acelasi tipar, ba chiar suntem asa de diversi ca nu putem sti cu adevarat ce si cum la subiectul asta ( oops...ce fraza aiurea!). Fiecare cu prioritatile si disponibilitatea lui/ei. Depinde de ce ti-e teama mai mult..sa fi singur toata viata sau sa iti asumi riscul de a te desparti de cineva dupa ani in care ai pus suflet, sperante etc. Sau altfel spus, fiecare cu ce-si doreste mai mult. Cred ca asta este, cum cantareste fiecare varianta in ochii persoanei respective. Am zis si eu...seara buna acum la toata lumea, singura sau cu perechea langa el/ea Madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este mai bine divortata, fiindca divortul vine cu experienta dar si cu amaraciune sufleteasca, ba uneori mai este si cite un copil nevinovat la mijloc. Am si eu o prietena in aceeasi situatie, este foarte echilibrata si senina, nu este dispusa la compromisuri si bravo ei ! Acum, exista firi mai radicale si firi mai maleabile dar cred ca barbatii sint oarecum intimidati de o femeie care pastreaza distanta si trebuie sa "munceasca" mai mult pentru ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este mai bine divortata, fiindca divortul vine cu experienta dar si cu amaraciune sufleteasca, ba uneori mai este si cite un copil nevinovat la mijloc. Am si eu o prietena in aceeasi situatie, este foarte echilibrata si senina, nu este dispusa la compromisuri si bravo ei ! Acum, exista firi mai radicale si firi mai maleabile dar cred ca barbatii sint oarecum intimidati de o femeie care pastreaza distanta si trebuie sa "munceasca" mai mult pentru ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca e fata batrana...ar putea fi ..virgina..si am auzit multi barbati (si multe femei le dadeau dreptate), care spuneau ca ptr un barbat e ciudat sa se incurce cu o virgina....si ca fug de ele ca michidutza de tamaie[alcool] (oricat de frumoasa ar fi femeia/don'soara respectiva). O femeie divortata in schimb poate fi mult mai deschisa unei aventuri (din care se poate ajunge la casatorie). [majoreta] Luminita [mamica] si [copil] DAVID - 11.03.2004 [bibe] "Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama avea o prietena care a fost virgina pana la 39 de ani,cand si-a gasit alesul si s-a maritat. La 41 a facut primul copil si la 43 pe-al doilea. Are un baiat si-o fata ,frumosi si destepti. Eu sunt de parere ca Dumnezeu are un plan pentru fiecare din noi,trebuie,desigur sa-L ajutam si noi putin . Stiti cum se spune:"Dumnezeu iti da,dar nu-ti baga si-n traista." Eu cred ca prietena ta,Tania,ar trebui sa se bucure mai mult de viata,sa priveasca mai atent in jur,sa lege noi prietenii. Ca nu se stie nicodata de unde apare jumatatea ei. Numai bine, Sorina. "The heart is the most essential human quality" [foto][url="http://community.webshots.com/user/sorina1982"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...