Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici cu capul in nori!!! Semnati!


Recommended Posts

Mama dimineata: I-ai dat Vigantol fetei ? Eu: Nu, am uitat ![bang] Mama: Pai ti l-am lasat la vedere... Eu: Mai bine da-i-l tu zilnic ! Uit sa schimb pampersul fetei, uit sa-i iau mancarea cand plecam la plimbare... Noroc ca face ea galagie si ne oprim repede la un supermarket si luam fructe, iaurturi, biscuiti etc. Uit laptele pe foc, uit sa scot rufele din masina, uit sa-mi iau geanta din vreun bar, uit sa-mi iau restul la cumparaturi ( uneori platesc si nu iau nici restul, nici cumparaturile ), uit mobilul peste tot, uit ce zi e, uit daca e noapte sau zi... Dimineata, la telefon, ma trezesc ca spun "noapte buna". Uit cam multe. Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sinzi Ana, esti mortala cu nick-ul tau. Fetelor, eu uit zilele. Ma trezesc dim. si ma gandesc in cat suntem azi sau daca trebuie sa scot gunoiul (se ridica numai joia la noi). Zau ca e nasol de tot sa stai numai acasa si sa ai grija de copil (sotul e majoritatea timpului plecat in delegatii) ca uiti notiunea timpului. Banuiesc ca asta e "caracteristic" celor care stau acasa. La alelalte parca totusi reusesc sa ma mai concentrez un pic, dar cand am fost insarcinata era durere. Trei luni la rand am pierdut aceeasi factura de la Utilitati si trebuia sa sun la aia sa le cer copia in fiecare luna. O "puneam" atat de bine ca n-o mai gaseam. Numai bine, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu si eu! Si eu uit: -laptele pe foc; -sa inchid usa cand plec la piatza; -sa intind rufele din masina; -sa ud florile; -sa sterg geamurile (cu toate ca imi propun!!!); -in ce poseta mi-am "strecurat" un anumit obiect; -pachetzelul pentru servici (il pregatesc de seara si-l pun in frigider si-l mananc cand ma intorc...); -sa iau facturile (lumina, telefon, intretinere); -sa duc apometrele; si...inca o multime Ideea este ca nu uit ca sunt "uituca" ci pentru ca ma gandesc in prea multe locuri deodata si parca niciodata nu imi ajunge timpul!!! dar mai ales pentru ca de toate astea ma ocup DOAR eu, sotul meu inca nu stie nici sa se uite la apometre...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate trebuie sa subscriu... Nu eram asa, dar de cand am copiii m-am scrantit de tot la cap...Uitatul lucrurilor esentiale este o regula zilnica..apa deschisa, uit lucrurile pe unde ma duc...imi amintesc mult prea tarziu ca sa mai remediez ceva.. Cea mai grava boacana a fost ca mi-am uitat geanta in tren si aveam pasaportul in ea...Acuma sunt in italia fara pasaport...sunt NIMENI[bang] am uitat si eu de vreo doua ori sa le dau sa manance la bebici...Nici nu-mi mai aduc aminte ....Cert este ca o pun pe seama oboselii psihice, ca starea mea naturala nu e asta,....Chiar si acum, ca-s departe de ei, tot obosita sunt, incontinuu..O fi asta starea mea naturala..[medic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:I][:I][:I] Doamne!!! Parca m-ati fi descris pe mine.. ce-l m ai grav este ca uit intotdeauna unde-mi sunt ochelarii, si de cele mai multe ori sunt pe cap :(( Faze cu uitatul mancarii pe foc, apa deschisa, lumina aprinsa, geanta in vizita, plecat in apuci la munca, deja sunt banalitati, Nu stiu ce-o sa ma fac cand il voi avea pe bb.[pk] Daniela DPN 3martie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeule! Si eu care credeam ca sunt unica in zapaceala mea! Da suntem multe si trasnite! Sotul meu, cand ma intreaba de ce am facut asa sau de ce n-am facut ceva, raspunde tot el:"Stiu: ai uitat sau nu ti-ai dat seama!". Si eu ma enervez....Asta e! Pai si eu uit pe foc, dar uit in asa hal, ca am aruncat la gunoi ibricul ca se arsese si eu nu mi-am dat seama ca pusesem de ceai pt. Vlad decat cand s-a umplut casa de fum! [bang] Ca sa nu mai zic ca plec pana in bucatarie sa fac ceva anume si ma opresc uimita dandu-mi seama ca habar n-am la ce m-am dus. [ups]. Asta e si asta sunt! Ce sa facem? suntem si noi stresate. Salutare colege de "suferinta!" "Living on Earth may be expensive but it includes annual free trip around the sun!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu am la capul patului lista cu ce am de facut pe zile; cine vede zice:"vai, ce ordonata si meticuloasa esti!". Ei, as![hot] altfel n-as stii ce mai am de facut si as sta toata ziua pe DC! Mada si [bibe] Sofia Maria, 3 luni [url][/url]http://community.webshots.com/user/fiquelle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi se potriveste subiectul ca o manusa!!!!!!!Eu le fac pe toate pe care le-ati zis voi plus multe altele. Eu m-am dus la Bucuresti (de la Brasov)special ca sa-mi iau rochia de mireasa si cand am ajuns am realizat ca am uitat banii acasa!!!!!!!!!![bang][alcool]Nu mai e nevoie sa spun ca eram si pe ultima suta de metri(mai aveam 3,4 saptamani pana la nunta). Alta data mi-am luat doua ghete de stangul(eu si sora mea aveam doua perechi identice si in graba,plecand de la Brasov la Bucuresti,la facultate,le-am indesat in bagaj si nu mi-am dat seama.Am realizat doar cand eram gatita si trebuia sa ma intalnesc cu prietenul meu de atunci. M-am apucat sa fac mancare la caini si le-am pus carnea cu tot cu etichete![:D]Chiar ii spuneam unei bune prietene ca mie imi trebuie un sot care sa ma tina asa ca pe un balonas. Va pup si ma bucur ca nu sunt singura...incepusem sa ma cam ingrijorez. Ar mai fi multe de povestit dar m-am "laudat "destul Raluca si Ioana mica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...