Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cred ca sunt depresiva, ajutati-ma va rog


Recommended Posts

Hai linisteste-te ca o sa treaca aceste depresii, Bb creste si o sa slabesti. Eu tot asa am fost cum ai descris tu situatia ta, Eu in luna a sasea mi-am luat inima in dinti si am zburat cu Mi a mea in Ro, mi-a facut f bine sa-mi incarc bateriile cu aer romanesc. Asa s-au incheiat depresiile mele (cred ca in parte s-au datorat faptului ca nu m-am mai dus acasa de mult, dat fiind ca eram gravidutza) Vorbeste si cu medicul tau (depresiile post-natele) sunt ceva normal. In plus impuneti sa ai cateva ore numai pt tine. C&Mi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si eu am fost hiperdepresiva (mai aveam si prematur - "copilul meu de ce nu a fost de 4 kile ca altzii?", "eu de ce sa nu dorm macar 3 ore?") dar cateva week-end-uri cu sotzul la restaurant sau la munte (70% cu plodul, restul singuri) si un buchet de flori m-a mai scos din amortzeala. Si sapunelile maica-mii (gen "ai uitata ca ai plans 2 ani ca v-au zis ca nu putetzi avea copii, acu' de ce te plangi??") hai cu tarie inainte, ca toate trec!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, eu una sufar si acum ptr. ca nu am putut sta mai mult timp acasa cat au fost copii mici.Bucura-te de fiecare clipa petrecuta alaturi de copilul tau .Gandeste-te mereu cat de norocoasa esti ca ai acest copil si cat de mult insemni Tu ptr. el. Uite, in acest moment bebeul meu sta calare pe mine iar eu ma chinui sa tastez cand pe o parte cand pe alta a capushorului lui....:0 iar eu sunt fericita. Copilul tau trebuie sa te vada mereu zambind cu un chip luminos. Ai grija de tine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahhh, pai Kulta, ia vino tu "Sus ...in Scandinavia" sa vezi acolo fete batrine (ma rog, fete mai putin, dar batrine sigur), care fac terapie de grup impotriva deprimarii cauzate de mediu (mai ales vreme) si limba. Io, de exemplu, te pot ajuta la limba...ca daca suedeza suna mai frumos decit finlandeza (aici tre' sa recunosc c-asa e [:D]), apai daneza suna ca naiba!!! [:D] Te asteptam!!! [flo] [url="http://community.webshots.com/user/lilanda"]pozulici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lilanda
Ahhh, pai Kulta, ia vino tu "Sus ...in Scandinavia" sa vezi acolo fete batrine (ma rog, fete mai putin, dar batrine sigur), care fac terapie de grup impotriva deprimarii cauzate de mediu (mai ales vreme) si limba. Io, de exemplu, te pot ajuta la limba...ca daca suedeza suna mai frumos decit finlandeza (aici tre' sa recunosc c-asa e [:D]), apai daneza suna ca naiba!!! [:D] Te asteptam!!! [flo] [url="http://community.webshots.com/user/lilanda"]pozulici[/url]
vezi, kulta, ce-ti ziceam si eu...[:D] Andreea&Tudor (9 decembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/mara03100"]ne vedeti aici :)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by KULTA
Azi am facut o ora de gimnastica pe caseta, am iesit o ora laplimbare cu bebica si desi sotul meu nu a sosit inca, si-a dat seama din convorbirea telefonica, ca ceva e in neregula si probabil vom discuta la noapte. Kulta si BB Daniela
Cum a decurs discutzia. Asteptam sa ne povestesti. Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kulta , apleaca urechea la Alba Iulia. Daca ea a trecut prin asta si a gasit leacul, poate se merita sa incerci si tu. Cel mai bine inveti de la cei care stiu excat ce se intimpla. Fa si tu niste Pilates daca vorbesti asa de urit de poponetul tau...[:D] Hai fruntea sus si zimbeste!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kulta, nu stiu daca iti voi fi de mult ajutor insa parerea mea este ca ar trebui sa fii un pic mai optimista.
Gindestete ca nu esti cea mai nefericita din contra ai femei mult mai nefericite.Eu am trecut prin ceva asemanator.
In primul rind cind ma trezeam dimineata si ma puneam in fata oglinzii imi ziceam: "Ce frumoasa sint azi.","VOi avea o zi splendida".
Iti ridici tu singura moralul.Cind faci curat in casa asculta in acelasi timp putina muzica. Cind ai terminat, ia fetita si plimbati-va in un parc sau dute si fa cumparaturile(pentru tine,un ruj, un rimel, un parfum,orice ce-ti place).
Foleseste baile ca parfumuri relaxante.
Cit despre Kg , eu dupa nastere am ramas cu 12 kg, inainte de a ramine insarcinata aveam 47 kg,iar dupa nastere ,ma refer la 7-8 luni aveam aproape 60kg. Acum am 54kg, deci nu e nici o problema ai sa slabesti fara sa-ti dai seama.
Sper sa te recuperezi cit mai curind.
[pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, parca ma vad pe mine acum 2 ani.Si eu mai trebuia si sa merg la facultate, sa alptez printre cusuri si seminarii, si sa lucrez ca nebuna la compozitie( munca de creatie deci) ca sa-mi dau licenta, pe care am luat-o cu 10.Iar fata mea nu doarme nici acum toata noaptea. Dar asta cu pretul depresiei. Si eu pana la 6 luni de bebe aveam cam dimensiunile tale( 161 si 57 de kile, dar eu n-am oase, sunt superusoare, si totul era pe fund), dar m-am apucat de regimul Montignac pe care te invit sa-l citesti macar. Nu dispera.Fa o lista cu toate lucrurile bune pe care le ai inviata si asta te face sa mergi mai departe.Si macar in weekend sa stea sotul cu fata si tu sa dormi.E vital. Chestia cu sexul...abia dupa breo 10 luni am avut eu intr-adevar chef.Din cauza nesomnului, evident. [harp]Sabina si[copil]Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...