Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sot cicalitor ca o soacra


Recommended Posts

Uffffffff, uf!

Deci nu se poate face nimic eficient?!??!

Sunt descurajata si dezamagita....

dupa cum ziceti si voi, am incercat sa-i explic, foarte foarte decent si calm ca ma deranjeaza si ca nu m-am tampit sa fac chiar 99% din ceea ce fac prost! A dat inapoi pe moment dar cu viitoarea ocazie s-a repetat totul la indigo! Ceea ce m-a determinat sa renuntz in a mai explica ce si cum simt eu, ca parca as vorbi cu peretii....Nu stiu care e motivul. Cum spuneau unele fete, are intr-adevar nervii lui, are mult de lucru, sta cam 10-11 ore la servici, dar nene si eu stau cu maraielile lui fii-miu 24 de ore, si totusi nu dau cu el de pamint si nu devin o catza pe chestia asta...ca nu am energie nu de alta . A! Poate asta este! Are prea multa energie si nu are cum s-o consume....

 

Dana - mama lu' Radu Stefan

 

Poze la: http://community.webshots.com/user/danateu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Iaca, na! M-am analizat si mi-am dat seama acum ca eu fac parte din clubul cicalitorilor. Toata ziua stau cu gura pe al meu sot si pe copil. Dar va garantez ca nu emit decat cicaleli constructive, pe care le debitez...din dragoste, incercand sa-i corijez. Le-am comunicat ca asta-s eu, cand n-o sa-i mai cicalesc, atunci sa-si puna semne de intrebare, pentru ca inseamna ca nu-mi mai pasa de ei. A propos, exista vreo legatura intre asta si faptul ca mi-s Fecioara?

 

Madalina[biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by danat

 

Uffffffff, uf!,are prea multa energie si nu are cum s-o consume....[:D]Dana - mama lu' Radu StefanPoze la:

id="quote">id="quote"> Ia-l si tu la Dunga Dunga...cosumi energie, calorii....eu asa fac![harp]Sabinaid="Comic Sans MS">id="size2">id="teal"> siid="teal">id="Comic Sans MS">id="orange">id="size2">[copil]Sofiaid="Comic Sans MS">id="teal">id="size2"> Galagiaid="Comic Sans MS">id="teal">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu trec tot printr-o casnicie cu un astfel de sotz!

Cel mai aiurea este ca la orice chestie pe care as face-o are cate ceva de comentat. Nu ar spune, fereasca dumnezeu, ceva de bine...

Cel mai nou lucru care imi vine in cap: ieri am cumparat papuci de casa ca ceilalti se stricasera. Vine el seara si in loc de multumesc draga, chiar imi trebuia o pereche, imi spune: "Tu chiar nu te potolesti cu cheltuielile inutile???"

Nimic din ce fac nu este bun, nimic nu il multumeste...

Am stat de vb cu el si i-am propus chiar sa divortzam daca mai continua in ritmul asta, pentru ca psihicul meu are o anumita toleranta si decat sa aiba copilul o mama nebuna si un tata cicalitor, mai bine sa ramana cu o mama simpatica si plina de umor.

Nici chiar cu amenintzarea nu a mers.

L-am intrebat daca ma mai iubeste, ca poate din cauza asta este asa si raspunsul lui a fost ca niciodata nu ar trebui sa ma indoiesc de dragostea lui...

Uneori nu stiu ce sa mai intzeleg...

 

Liliana&[copil] Andra-Maria

 

http://community.webshots.com/user/liliac1

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danat, oboseala, lipsa activitatii sexuale plus predispozitia genetica ii fac sa fie asa.

S-ar mai adauga, daca vrem noi sa fim ingaduitoare, dorinta lor de a avea sotii perfecte. De exemplu, al meu numa cu mine se poarta asa, ca la restu le zice ca are super nevasta.

Mai ia-l si tu la pupat, la alea, alea si poate-i trece :))

Nadina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danateule si la mine e cam aceeasi situatiune[bang]

Am un sot taaare cicalitor si eu, la fel ca si tine, ma gandesc unde am sa ajung peste 20 de ani pentru ca se accentueaza odata cu varsta, si nu are decat 31 de ani!

De exemplu ma bate la cap ca de ce las sa curga apa atunci cand ma sapunesc si sunt sub dus, ca ar trebui sa o inchid ca uite asa se consuma multa apa si ajungem la pepeni sau aseara m-am grabit sa ajung in camera copilului sa ii duc laptikul si am lasat usa deschisa la bucatarie din graba, el a vazut si mi-a reprosat ca intra aburul in casa, ca asa fac mereu, bla, bla, bla[bang]

Sa se puna si el o clipa in papucii mei sa jongleze intre bucatarie si copil si sa vedem cum e. Obositi suntem cu totii, mai mult sau mai putin. Nici pentru mine nu e usor sa vin seara de la servici pe la 18:30, sa iau copilul in primire si sa fac si de mancare si pentru noi si pentru copil, sa adorm copilul si a.s.m.d.

 

Uffffff, si eu sunt tare suparata!!! Si ma enervez ca trebuie sa las de la mine mereu ca sa fie bine ca daca nu las iese cu scandal.

 

Rabdare si tutun! Cred ca ma apuc iar de fumat!!!

 

Mih si bb Matei

http://community.webshots.com/user/bogux1973b

http://community.webshots.com/user/mateiutz

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

offf Mih, chiar nu mi-as fi imaginat...ce mai inseala aparentele astea....Exact asta ma seaca si pe mine, jonglatul pe viteza maxima intre treburile casei si bebe si tot dumnealui are de comentat din tribuna cate ceva. De nu-ti vine sa [box]

Mai, oare ei nu s-or gandi ca si noi stem oameni si avem o limita a rabdarii, puterii, buna-vointei?!?!? [V]

 

Bey fetelor eu trag o concluzie: pin'la urma, stem toate niste betoane de fete, ca nu as fi crezut, cunoscandu-va pe unele dintre voi de ceva timp si vazand cum va "prezentati" ca aveti si voi probleme din astea macinatoare de nerfi! Deci, daca reusiti sa aratati in felul (bun [cool]) in care aratati, atunci steti super femei!!!

 

Nadina obosita mi-s si eu, lipsa de tzakau e si la mine (e drept, e alegerea mea din cauzele oboselii [^] ceea ce nu-mi convine da' asta e!), iar predispozitie genetica eu credeam ca e la femei de a fi katze, nu barbatii...Hm!

 

Bebi draga, CUM sa-l iau mai la pupat cand imi face teoria chibritului 30j de minute pt un pahar spart ?!??!?! Pfufuuuaaaaaa [haibat]

 

Una peste alta si la mine e probabil rutina activitatii zilnice, de stat acasa cu cupilu', nu mai schimb si eu o vorba cu altcineva, schimb pampersi, plimb copilul si fac papica, plus menajerie si altele de-ale casei. Apai cum sa mai ai si nerfi ca lumea?! Zau!

 

 

Dana - mama lu' Radu Stefan

 

Poze la: http://community.webshots.com/user/danateu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah... ca ma grabesc tare-tare si n-am timp sa va scriu. M-a ferit sfantu' de cicalitori. Si nici eu nu excelez la "sportul" asta; is mai degraba "mutulica"... Dar tot va pot da una-doua retete:

 

1. Metoda "Da, draga, ai dreptate!" sau "Cum le stii mata, bobocule... mai rar!":

Cand incepe bla-bla-bla-ul, opriti orice activitate si acordati-i atentie totala. Dati din cap a aprobare. Stati asa un minut, maxim doua, dupa care reluati-va activitatea ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.

 

2. Metoda "Oglinda, oglinjoara" sau "Ce-i pe banda nu-i minciuna":

folositi orice metoda de inregistrare (camera video, reportofon, magnetofon Mayak)... puneti "muzica" cand va pica mai bine la interval.

 

Io mai stiu metode, dar v-am zis, ma cam grabesc.

Poop,

Q

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu v-ati luat un sot olandez ca al meu care sa aprecieze tot ce faceti voi la superlativ, chiar cand e vorba de boacane mai mici sau mai mari (ei, in cazul boacanelor se distreaza si tot eu sunt cea pe care o iubeste[:D] - iar explicatiile lui pe care si le da lui insusi sunt si logice : "daca nu ai face nimic,daca ai sta toata ziua cu fundu'n sus ca altele nu ai avea nici cum sa strici cate ceva", "da, din greseli invata omu'", "te iubesc de o mie de ori mai mult pe tine decat pe prostul ala de computer; ala e doar o masinarie si poate fi reparat, chit ca dureaza o zi intreaga; daca tie ti s-ar intampla ceva, atunci ar fi ceva grav", etc.)? Nu exagerez deloc, asa reactioneaza sotiorul meu cel scump de cate ori ma prezint cu codita intre picioare ca am facut cate o prostioara (uneori ma gandesc ca am intrecut masura si de aceea raportez ca eu cred ca un om normal s-ar mai enerva uneori pe mine). Am uitat sa adaug ca eu ii fac liste cu ce are de facut in fiecare zi si face tot ce ii zic, chiar daca uneori nu chiar in momentul solicitat de mine (doar mai e si obosit dupa cel putin 10 ore de munca pe zi). Uneori ma joc si ii trimit mesaje cu instructiuni sau solicitari comice de pe laptop, de jos din living pe PC-ul din birou de sus unde isi face el treaba sau hobby-urile cand e acasa. De exemplu, i-am trimis mai inainte un mesaj prin Messenger - "nu trimiti tu pentru mine niste pitici imbunatatiti sa curete toaletele?" - si il aud deja ca se executa.

Ei, scuze ca m-am bagat si eu ca musca-n lapte. Ma gandeam ca poate fi si asta o tactica (desi la mine se desfasoara in mod natural) - sa spuneti mai in gluma "vai ce zapa', prostuta, etc. sunt eu" si cand ar intreba "de ce?", "pai cum de am putut uda TV-ul si sa-l stric in loc sa ud doar planta de pe raftul de deasupra lui?" (asta a fost caz real la mine).

Acum fug sa fac si eu papa. Scuze ca m-am intins atat. Pupici si numai bine,

 

Daniela Veuger si bebita mica din burtica

Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...