Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sot cicalitor ca o soacra


Recommended Posts

Danat,tu esti foarte simpatica,ma mir ca mai poti [biz].Iar sotul tau ori se simte rau pe locul doi-asta rezolvati voi cu timpul,ori chiar e in zodia fecioarei,ca al meu-in cazul asta esti pierduta[q],n-ai decat sa-ti bagi vata in urechi...Sotul meu nu e cicalitor in privinta fetitei(aicea eu sunt mama-mamelor,cea mai tare din parcare,cam suspect..hmm),in schimb cu orice alta ocazie ma bate la cap:ca ma-mpiedic-nu stiu sa calc corect(!!!),ca sparg un pahar-sunt bleguta,am mainile alunecoase(!!),ca tin prea mult frigiderul deschis-ca bipaie,eu n-aud?(!!)s.a.-si tine sa te convinga ca are dreptate,si-ti demonstreaza,daca nu pricepi iti face scheme,daca nu,aduce juratii[grup].In schimb ,pe el sa nu-l critici,ca iar incepe cu teoria...chibritului,pfuuu

 

ivonanita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

quote:
Originally posted by ivonica

 

si tine sa te convinga ca are dreptate,si-ti demonstreaza,daca nu pricepi iti face scheme,daca nu,aduce juratii[grup].In schimb ,pe el sa nu-l critici,ca iar incepe cu teoria...chibritului,pfuuu

 

 

 

ivonanita

 

 

id="quote">id="quote">

 

Hei Ivonica, sigur nu vorbesti de sotul meu?

 

La mine singura solutie (dar sigura) este ca in secunda a doua de intrat in casa sa ma imbrac sexi, asta la noi inseamna ceva mini, chiar si o camasa de a lui, dar obligatoriu catarata pe tocuri. Uniforma sexi imi da imunitate deplina, pot sa spun si sa fac orice, nu conteaza. Numa' ca uneori, dupa o zi grea la servici, nu imi mai arde de pantofi cu toc si atunci sa vezi [batcap], nica' nu e bine.

 

Danutza,

mama lu'Alexutza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by nadina

 

Danat, oboseala, lipsa activitatii sexuale plus predispozitia genetica ii fac sa fie asa.S-ar mai adauga, daca vrem noi sa fim ingaduitoare, dorinta lor de a avea sotii perfecte. De exemplu, al meu numa cu mine se poarta asa, ca la restu le zice ca are super nevasta.Mai ia-l si tu la pupat, la alea, alea si poate-i trece :))Nadina

id="quote">id="quote">Danateteule muah , cred ca Nadina a rezumat in doua vorbe toata problema: stress stop lipsa sex stop nevasta perfecta stop. asa se explica toate, sa stii. las-o mai moale cu treburili casnice si mutati-va mai des in dormitor, sa vezi ce se duce pe campii predispozitia genetica spre cicaleala! se defuleaza omu', ce sa faca si el, nu? stressul nu i-l poti rezolva ca e chestie de jobul lui, adeneul e prea tarziu sa i-l modifici, deci ultima cale e asta de-ti spuse si Nadina si te sfatuira toate fetele sa o urmezi: haidi bafta si nu te mai depresa ca amorul e mereu olalala, totul e sa faci primul pas. :) si, da, pupa-l si smotoceste-l cand il apuca pe el bazdacul sa te cicale, de lemn sa fie si sa nu reactioneze la seductii, nu? [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am avut parte de un tata bagacio, am un sotz la fel. Nu pricep de ce nu l-a botezat soacra-mea Dabija, ca tare-l mai "aia" grija de toate alea, si medicamentele copilului si tot.

Dar stiu cum se face: cad gatesti si se baga prima oara, il dai afara din bucatarie.

A doua oara (eu asa fac): lasatzi frate totul (dar totul, n-au decat sa se arda care-s puse pe foc, sa se strice, sa fie vasele murdare pana la tavan, etc) si pleci sa te plimbi p-afara cu copilul si cainele: na! daca stii tu asa bine si esti "maitre" poftim si fa tu!! cu manutzele tale, ca de dat din gura nu-mi trebuie.

Asa ca va spun, macar o perioada se mai potolesc (de tot nu mai au cum de la varsta asta, da' macar 2 sapt. ai liniste)

N-a fost bine supozitorul pt caine?? na, pune-l tu, ca ma duc sa ma epilez daca tot sunt asa nepriceputa si ignoranta fatza de maestrul...

 

"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"

poze la http://community.webshots.com/user/energy1602

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai poti sa-i transmiti de la medicul meu de familie citire ca algocalminul e pe nu stiu ce lista de medicamente(prin alte tari) si mie mi-a zis scurt: "fara algocalmin".

 

In al doilea rand am vazut si eu exemplare d-astea de soti si nu cred ca-i potolesc cinele romantice sau altele. Eu as incerca o discutie serioasa, si daca nu functioneaza strategia propusa de mai toata lumea. lasa totul balta si lasa-l pe el sa faca daca tot stie mai bine.

 

Eu ma stiu cu musca pe caciula ca bombam mai tot timpul, dar incerc sa ma abtin ptr ca-s constienta si am primit tratamentul "da draga mea - cum zici tu(ca eu tot ca mine fac)". Si functioneaza de minune.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

al meu este expertid="maroon"> in sfaturi si dat cu parerea. altminteri, cind e de pus ceva in practica, imi da un pupic si-mi zice "asa cum crezi tu, e bine" [^] daca mai are tendinta de a ma critica (de ce nu pui aia sau aia in mincare), il invit sa gateasca el, de data asta. si plec din bucatarie. evident, atunci inceteaza cu cicaleala: baga zimbetul din dotare, ala vinovatu', si o lasa moale...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...