Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebe acum sau sa mai astept?


Recommended Posts

Am nevoie de un sfat va rog!!! Am putin peste 26 de ani. Iubirea vietii mele... a disparut, a lasat totul cioburi in jurul meu si si-a gasit alta femeie. De atunci a trecut ceva vreme. Eu ... nu m-am mai putut apropia de nimeni... Cred ca e ceva in neregula cu mine... Asa ca acum ma intreb, si va intreb si pe voi: sa aleg pe unul dintre barbatii care se "invart" pe langa mine, desi nu il pot iubi pe nici unul dintre ei, si sa fac un bebe cu el (imi doresc enorm unul!!!), fara sa ma casatoresc cu potentialul "tatic", sau sa cer ceva de la el, sau sa mai astept cativa ani cu speranta ca poate... vreodata... voi mai intalni pe cineve si bebele meu se va naste din iubire? Nu stiu ce sa fac... Ce sanse am sa mai gasesc o alta iubire de la 26 de ani in sus? O iubire adevarata de data asta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cum adica la 26 de ani baba??? Am o prietena care a facut primul copil la 36 .

Relax, e doar o faza mai proasta prin care treci.

Si poate ca ar fi bine sa se mute subiectul la In unul sau in 2 etc.

 

[harp]Sabinaid="Comic Sans MS">id="size2">id="teal"> siid="teal">id="Comic Sans MS">id="orange">id="size2">[copil]Sofiaid="Comic Sans MS">id="teal">id="size2"> Galagiaid="Comic Sans MS">id="teal">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Libelula, cum sa faci un copil cu un barbat care se "invarte" pe langa tine???

 

Ai 26 de ani nu 46!!! S-apoi un copil are nevoie de mama si tata, cum te gandesti tu sa-ti lipsesti copilul de tata din start? Sigur, sunt si copii ce cresc doar cu mama, dar nu inseamna ca e o situatie de invidiat.

 

Eu mi-am gasit iubirea vietii la 25 de ani. Acum e sotul meu si tatic fericit de doi pitici! Uneori lucurile bune ni se intampla cand nu le mai asteptam. Vezi-ti de viata ta si nu te mai uita in patru zari dupa Fat-Frumos, lasa-l sa vina pe furis[;)]!

 

Nora, mamica lui Andrei-Mihai(20aprilie 1999) si a lui Victor-Alexandru(12 iulie 2001)

poze noi la http://community.webshots.com/user/noracosmin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in viata...poate aparea marea iubire in orice moment..poate si in momentul in care simti k nu ai pe nimeni..k nu iti mai trebuie nimik..

k el e cel pe care il asteptai...vei simti imediat..

unui copil ii trebuie si un tata...nu ai dreptul sa iei decizia asta singura...nu ptr tatal lui..ci ptr bebele tau..are dreptul sa aiba o familie..oricat ai incerca si orice i-ai putea oferi..niciodata nu va fi tot..si ai 26 ani ani..ai mult timp de acum inainte ptr asta

o iubire s-a dus..daca el a decis sa plece ptr alta..un lucru e clar..nu era ceea ce aveai nevoie..altcineva va aparea in viata ta intr-un moment in care nu il vei astepta..

capul sus..curaj...

 

 

[flo] MirelaV

pupicei pe burticei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

libelula, esti atit de tinara[flo]! Parerea mea este ca o sa-ti gasesti un partener de viata, si un tatic bun pentru bb-ii tai.

 

Un sfat: "deschide-te", sa vezi ce "semnale" trimit cei din jurul tau. Si poate ca o sa "receptionezi" pe cineva pe aceeasi lungime de unda cu tine[olala].

 

Bafta multa,

 

Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Libelula,

 

Nu te panica!

 

Am fost intr-o situatie asemanatoare la 28 ani, cand imi doream mult un copil, dar nu era EL acela pe care mi l-as fi dorit drept tata.

Aveam un prieten cu care aveam o relatie buna, care s-ar fi casatorit cu mine daca as fi vrut sau am fi trait necasatoriti oricat(oare?) daca as fi vrut, care mi-ar fi facut si un copil... .

Dar inca mai speram sa intalnesc sufletul pereche, sa-l gasesc pe El.

 

Si asteptarea nu a fost in zadar.

In august 1999 (la 29 ani) l-am "intalnit"(de fapt il cunosteam mai de mult), dar atunci s-a facut legatura, a aparut scanteia si sa vedeti ce incendiu s-a declansat!....

In 2001 ne-am casatorit. In 2002 s-a nascut BB si totul este super OK.

 

Nu dispera, esti foarte tanara si mai ai destul timp in fata.

Si daca EL nu apare, poti lua decizia pe care o propui, mai tarziu, peste 8-10 ani.

 

Mult succes!

 

Cornelia si bb Rares

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un copil - pe langa bucuria si implinirea pe care ti-o aduce - e o incercare din care nu de putine ori si cuplurile cele mai solide ies zdruncinate.

 

Eu nu ti-as recomanda sa faci copii pana nu esti cat se poate de sigura ca te poti baza pe tatal lor. Ce-o sa faci cand te lasa nervii, tzipi la copil? Nu e mai bine sa-l ai la indemana pe tat-su?[;)]

 

Lasand gluma laoparte, gandeste-te daca nu e de preferat sa faci copilul ca pe o implinire a iubirii fata de un barbat, decat pentru a inlocui o astfel de iubire pierduta.

 

http://community.webshots.com/album/91925766WjWaxA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu imi doresc mult un copil, si eu am avut astfel de ginduri, dar cind aveam 35 de ani. Ma batea gindul sa fac un bebe si sa-l cresc singura. Dupa un an mi-am cunoscut sotzul, acum ne dorim un copil impreuna.

Nu dispera ai timp suficient sa cunosti un barbat si sa avetzi si un bebelus.

 

Daniela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea Libelula, il vei intalni cu siguranta pe cel cu care iti vei dori sa ai un copil...acum sau...putin mai tarziu. Stii chestia cu fluturele din stomac? Cand ai sa simti falfairi de aripi de fluture in stomac atunci cand il vezi, sa stii ca el este alesul! Iar copilul trebuie sa fie rod al dragostei reciproce ( e dreptul lui!). Mai asteapta putin, asta-i sfatul meu.

 

Madalina[hia]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...