Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebe acum sau sa mai astept?


Recommended Posts

Draga Libelula, mai asteapta, mai ai destul timp. Eu mi-am cunoscut sotul dupa o mare iubire ratata ( aiurea, mi-am dat seama apoi ca nu fusese iubire adevarata ). Aveam atunci aproape 26 de ani, la 27 m-am casatorit, la 29 am facut bebe-ul. Acum am 31 si ma gandesc ca pe la anul sa mai fac un bebe. Asa ca, vezi, mai ai timp suficient sa-ti gasesti si tu adevarata iubire. Mult noroc!

 

Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002

Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Libelula, eu zic sa mai astepti. Copilul daca-l faci acum, il faci numai pt. tine - un motiv egoist zic eu. Copilul trebuie sa aiba o familie compusa din mama si tata - asa e cel mai bine pt. el. Acum sa nu ma intelegi gresit ca am ceva cu mamicile singure, nu Doamne-fereste. Ca s-a intimplat, asa a fost sa fie sa fie mama singura, asta e, dar sa faci acest lucru cu buna stiinta nu mi se pare normal - gindindu-ma la copil. Dar asta este parerea mea si poate gresesc si sa ma ierte cele care gindesc altfel, ca nu am vrut sa le jignesc.

 

Inca esti tinara, nu trebuie sa te resemnezi, va veni soarele si pe strada ta si daca nu si nu, poti face un copil si mult mai tirziu - eu l-am facut aproape la 38 de ani.

 

 

Karina [sofer] + Bogdanel [copil]

 

 

Nu traim ca sa mincam, ci mincam ca sa traim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

libelula si eu zic sa mai astepti!Sigur iti vei gasi jumatatea cand nu te astepti...si atunci vei putea sa aduci pe lume si bebele mult dorit,care sa creasca fericit langa mamica dar si langa taticul lui!

Am o cunostinta care s-a casatorit la 35 de ani...la 36 a facut primul bebe...la 37 al doilea!

In spital cand am nascut erau si mamici cu vârste peste 40 de ani...cu bebelusi sanatosi tun!

Esti tânaraaaa,ai toata viata inainte!

 

 

IOANA

http://delialaryssa.fotopages.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stai linistita ca mai ai timp berechet!

la 26 de ani esti in floarea vietii cum se zice,nu lua

hotarari pripite..doar findca CREZI ca asta a fost marea ta iubire.

un copil se naste din dragoste...ai rabdare si capul sus ca toate corabiile nu sau innecat!

[flo][flo][flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te priva de bucuria unei sarcini alaturi de un barbat pe care-l iubesti.... trebuie sa fii bine pregatita psihic sa cresti un copil singura. Crezi ca poti fii si mama si tata la un loc? N-ai decat 26 de ani, iubirea vine cand nu te astepti. Cu siguranta vei intalni pe cineva care sa te faca sa-ti doresti un copil pentru implinirea voastra, nu numai pentru stergerea unei deceptii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar cu fluturasi in stomac nu poti avea certitudinea ca te vei intelege cu barbatul respectiv pentru tot restul vietii. DIn moment ce peste 50% din cupluri divorteaza, sint sanse mai mari sa nu te bucuri de placuta lui prezenta pe vecie. Iar cu un copil, despartirea e si mai grea. Nu e mai egoist sa faci un copil de una singura decit sa-l faci in doi. Hai nu-mi spuneti ca ceii 2 soti cind decid sa faca un copil il fac pentru copil, nu pentru bucuria lor de a fi parinti.

Asa ca e mai intelept daca te tin balamalele financiar sa faci copilul singurica, decit sa astept cavalerul pe cal alb. As recomanda serviciile unei banci de sperma, in felul asta esti asigurata ca nu te trezesti in 3 ani cu presupusul tata la usa ca vrea sa creasca el copilul de acum incolo ca e dreptul lui.

Iar fraza"ce-i al tau e pus deoparte" chiar ca nu o inteleg.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draqa mea,

 

Nu am mai citit celelalte raspunsuri pe care ti le-au dat fetele, dar eu spun ca prea vezi totul in "negru".

Eu, m-am casatorit la aproape 36 de ani, cand credeam ca pentru mine nu mai exista o alta iubire ca aceea in care crezusem cu atata ardoare si pentru care suferisem ca un caine. Renuntasem cu totul la ideea ca voi mai intalni vreodata pe cineva pe care sa-l mai iubesc.

Dar iata ca viata are cateodata alte planuri cu noi. L-am intalnit pe cel careia acum ii sunt nevasta si pe care il iubesc cu adevarat in momentul in care nu mai speram nimic de la viata. Si crede-ma ca nu-mi pare rau deloc ca nu m-am maritat cu cel pe care credeam eu atunci ca-l iubesc. Daca stau mai bine si ma gandesc cred ca nici nu voiam sa marit cu el. Si bine a facut ca a plecat la alta ca altfel nu-l cunosteam pe actualul sot si nu puteam sa-i apreciez iubirea.

Sa stii ca niciodata unele lucruri nu se petrec la "intamplare". Poate ceea ce ti s-a intamplat este tocmai ca cel pe care l-ai iubit nu era soarta ta. Si crede-ma ca atunci cand esti mai "coapta" iubesti si vezi lucrurile diferit ca la 20, 23, sau 26 de ani. Este "altceva". Nu te grabi. Lasa lucrurile sa se desfasoare in voia lor pentru ca cel care iti este "destinat" va veni la timpul si momentul potrivit. Nu fa lucrurile in "pripa" pentru ca o sa ajungi sa-ti para rau dupa aceea. Nu te gandi ca viata ta s-a terminat la 26 de ani. De-abia acum incepe si incearca sa ti-o traiesti din plin. Ai atat de multe de facut in viata...

Crede-ma ca toate lucrurile in viata se intampla cu un "rost". Nimic nu este intamplator. Totul este sa nu fortezi lucrurile si sa le lasi sa "curga"...

Daca vrei, poti sa-mi scrii pe privat si-ti voi spune mai multe.

Pana atunci [flo][flo][flo] si te rog eu nu te grabi.id="blue">id="size2">id="Century Gothic">id="Comic Sans MS">id="size3">id="size4">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...