Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

parul cretz??


Recommended Posts

Anca da de la pieptanat nu se strica cretii? Adica nu se infoaie asa si nu te enerveaza cum sta? Pai de asta eu il string in coc noaptea sau daca bate vintul, adica am grija sa nu mi-l incurce, iar in rest dimineata il dau cu putina apa sau cu un strop de gel amestecat cu apa si-l aranjez si gata. Garofitzo asta-i cea mai geniala idee, sa cumperi alea alea de la salonul pentru afro americani[cool] Sunt bune, nu-i asa? Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am uitat sa va intreb: ce experiente aveti voi (cele cu parul cret)legate de coafat pentru ca eu nu am fost multumita niciodata [xx(] (fara exagerare), intradevar nici nu m-am dus de prea multe ori. Toate coafezele vazand ca am parul cret au tendinta sa mi-l increteasca si mai tare si sa mi-l urce in varful capului [q]. Eu de obicei ma duc la salon ca sa mi-l strang pentru vreo petrecere deoarece este lung si relativ mult si imi este foarte cald cu el pe spate. Voi ati patit asa ceva? Mie imi dau impresia ca altfel nu stiu sa stranga parul cret. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da la coafor nu prea stiu sa aranjeze parul cret.Dupa nenumaratele incercari care se sfirseau taote cu un plinset bun acasa,am ajuns sa ma tund singura.Iar cind am fost gavida m-am dus sa ma tunda in scari si sa mi-l intinda.In rest mi-a frica sa mai merg la tuns....As mai experimenta si eu ceva da nu ma lasa inima si asa ma chinui cu el lung.Daca il dau cu balsam se tufleste daca nu sta matura[bang].Deci mai bine cu balsam da buna idee cu balsamul care nu trebuie sa te spelipe urma, am sa caut.Mie imi pace acum Dove sampon si balsam.Am incercat tot dar dupa un timp nu se mai aseaza cum trebuie si trebuie sa il schimb Periat la spalare sau daca trebuie sa fiu oficiala; spalat 1 data.Acum si stau acasa nu lucrez.Cind lucram de 2 ori. De cazut pica la greu de cind a facut bebe 4 luni.[alcool] Alina si bebe Dragos http://www.inarad.ro/dragos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, la coafor nu aranjeaza bine parul cret. Am fost acum vreo 4 ani la cel mai tare salon din Iasi (nu mai dau nume) dupa ce venise sora mea (care are parul drept insa) cu o frizura mai mult decat mortala. Am platit o suma exorbitanta pentru vremea aceea (de vreo 10-15 ori mai mult decat intr-un salon obisnuit). A rezultat singura coafura pe care am avut-o vreodata cu care imi era rusine[bang][bang] sa ma intalnesc cu cineva cunoscut (aratam ca o oaie jumulita). Numai eu stiu cum am ajuns acasa, m-am spalat pe cap, l-am mai indreptat eu cu foarfecul l-am pieptanat si aratam cat de cat decent. De atunci m-am lecuit de saloane cu pretentii (poate erau buni la aranjat par drept dar cu cel cret au dat-o in bara). Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor si eu am parul cret si ma spal pe cap de 2 ori pe saptamana cu sampon obisnuit, nu din acela pentru par cret. Dupa baie imi dau pe par cu masca de par de la kallos il las vreo 15 minute dupa care ma clatesc bine si ma pieptan. Dupa ce m-am pieptanat imi dau pe par cu spuma de par sau daca trebuie sa plec la vreo petrecere cu ceara de par de la wella. Daca mi-l pieptan in fiecare zi se intinde si se infoaie de zici ca sunt Tina Turner.[:D] Am sa incerc si eu produse speciale pentru par cret. Sunt deosebite de celelalte? Aaaa si folosesc si eu balsam leave-in de la Avon. E multumitor. Si eu stiu ca parul cret nu se prea piaptana ca se strica carliontii, dar in ultimul timp ma pieptan in fiecare dimineatza si apoi il ud cu putina apa si isi revine cat de cat. Mih si bb Matei http://community.webshots.com/user/bogux1973b http://community.webshots.com/user/mateiutz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...