Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

parul cretz??


Recommended Posts

Inca o creata la orizont...si inca creata rau de tot. Eu nu reusesc sa ma inteleg decat cu L'oreal Nutriceramide (cel portocaliu). Din cand in cand ma rasfat cu cate un Intensse Repair da' mai rarut ca e scump rau de tot. Si to scump da buuuun: Kerastasse Elasto Curl. Eu zic ca meritam si noi din cand in cand asa un rasfat mic pentru parul nostru. De spalat, 1 data pe saptamana maxim 2. intai sampon dupa aia il sterg bine cu prosopul pun balsamul si il pieptan cu balsamul pe el. Dupa il clatesc si il las sa se usuce natural fara feon. Cat e inca umed dau cu spuma. Singura cu care ma inteleg este Pantene Perfect Curls. De pieptanat...nici nu poate fi vorba, la mine nici nu intra peria in el si daca totusi ma stradui arat ca Bart Simpson dupa! In privinta coaforului se pare ca sunt singura norocoasa. Am dat de un super coafor, e drept cam scumput da merita. Acuma nu imi dau seama cat este de scump comparativ cu altele dar : vopsit (par lung), tratament, intins ciubuc cam 1.400.000 lei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hop inca o creata [:D]. Sanziana, imi spui si mie te rog reteta de masca din ulei de masline si ou? Pui tot oul sau numai galbenusul? Si o aplici pe parul uscat sau umed? As incerca-o si eu, ca in ultima vreme imi cade parul rau de tot, iar problemele pe care le-ati enumerat voi imi suna atat de cunoscute [:D]. Si eu de o viata ma lupt sa domolesc parul asta, si pana acum m-a tot invins. Dar o sa incerc si eu produsele pentru afro-americani, poate functioneaza bine. http://community.webshots.com/user/carmen77102 http://community.webshots.com/user/carmen77104 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen masca se face numai cu galbenus de oua si ulei de masline. Sa stii ca am gasit reteta aici pe DC dar nu mai stiu exact unde anume cred ca subiectul era "parul". Eu aplica masca pe parul umed si apoi astept jumatate de ora cu parul invelit intr-un prosop. Dupa cele 30 de minute cand scoti prosopul pute oul ingrozitor [xx(] dar iese mirosul la spalat. [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va intreb pe voi cretele: care este stresul vostru ca aveti parul cret si vreti sa il indreptati (apropo de mesajele in care ziceti ca nu ati reusit pana acum sa stapaniti parul) sau ca nu sta cret cum va doriti? [bang] Inteleg ca majoritatea dintre voi au parul aspru. Este cineva care are carlionti si firul de par moale si care se incurca ingrozitor. Cum procedati? Ralucah nu am inteles, la solonul la care te duci esti multumita de cum iti aranjeaza parul asa cret cum este sau ti-l intinzi? Nu ti-l arde intinsul?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata iubitele crete. Eu sunt foarte creata dar am si parul lung, lung. imi place mult si nu ma chinuie. O sa-mi pun o poza in curand aici. incercati Gliss - sampon si balsam (cel portocaliu pentru regenerare) si spuma de la Pantene - perfect curls. Pentru mine este singura care nu imi imbacseste parul. De pieptanat, numai cand este ud, altfel risc sa ma transform intr-o afro cu parul blond. Va pup si abia astept sa aud daca a mers. Ah, si de spalat de 2 ori pe saptamana. Claucia [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu creata din nastere... parca s-a mai lasat putin dupa nastere. am avut dintotdeauna probleme cu incalcirea lui. eu sunt unul din specimenele cu firul cret, cret, dar moale si usor friabil. mi-era f usor sa-l intretin in timpul facultatii, cand era tuns scurt. 1. ma spal de 2 -3 ori pe saptamana. Cand il simt greu ma spal. 2.sampon si balsam special, achizitionate in Romania de la salon, exista o gama speciala pentru acest par cu probleme L`oreal professionnel 3.dupa folosesc spuma, acea gama avea si un balsam special care nu necesita spalare (f bun si mirosea atat de bine!) 4.usuc cu feonul din comoditate (stiu ca ar trebui sa o mai raresc) 5.pieptan parul de 4 ori pe zi (cel putin). nu suport sa fiu nepieptanata 6.l-am vopsit de nn ori, l-am facut suvite, l-am intins. procedeul de intindere ma facae sa ma simt f bine pt ca parul ajungea la adevarata lui lungime si mai ales stralucea. Intins fiind am practicat pe el tot felul de tunsori pe care de cand sunt mica mi le doream, dar acre atunci erau irealizabile din cauza ca era cret.Nici la ocazii, seara nu am ratat nici un fel de prindere a parului, initial intins fiind. 7. o coafeza cand ii spuneam ca nu mai pot stapani parul mi-a spus sa-l dau cu crema de fata obisnuita, ca si cum l-as da cu spuma, spunea ea ca aceasta o sa actioneze ca un balsam. Am incercat, intr-adevar statea cum doream eu, dar trebuia sa-l spal putin mai des. am impresia ca si bebita mea o sa-l aiba la fel, deci istoria se repeta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cochetele, am cumparat ieri de la Body Shop o masca de par super faina pentru parul cret, se numeste Brazil Nut si lasa parul super moale si usor de pieptanat, sa nu mai vorbim cum miroase .. iti vine sa il manci [:D] ... incercati-o ca merita. http://community.webshots.com/user/carmen77102 http://community.webshots.com/user/carmen77104 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hey fetelor! Pana acum cateva zile cand am citit aici, credeam ca sunt singura din lumea asta care ma chinui cu un par rebel! Dar vad ca ma inselam[;)] La mine problema e cu firele de par mai scurte, de pana in 5 centimetri, care stau ca niste antene, pot eu sa dau parul cu orice, cand ajung acasa inapoi arat ca si bagata in priza. Am avut si eu cateva experiente de groaza pe la coafor, de fapt 80% din drumurile mele la coafor s-au incheiat tragic[:(!] Frumos ar fi, cine stie ca nu se pricepe la coafat par ondulat (cret), sau aspru, sau des, macar sa zica asa, si nu sa faca experiente pe parul meu. Pupici! Roxana & Bianca micuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...