Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietena de-o viata...Help!


Recommended Posts

uff..ideea e ca el e coleg de facultate cu mine si tot ce i se intampla in viata spune cu voce tare la scoala..m am gandit ca ar pica ea prost in vata colegelor mele povestind el micile lor jocuri erotice care vor fi inerente...dar acum ...cred ca e normal sa existe jocurile astea....si pana la urma daca voi fi intrebata eu de EL si ea la facultate am sa le las FETELOR nr ei de mobil sa o intrebe amanunte. Cat despre ea o sa am grija sa nu aud ce spune in legatura cu subiectul EL..va fi ce mai greu..ea o sa tot insiste..cu ce ii spune bine sau rau..asa ca relatia mea cu ea nu va avea de suferit decat in masura in care nu vom mai discuta tot. Ciudat e ca ea crede ca eu cica tzin la el..Intre mine si el a fost acum vo 2 ani un sarut...ATAT...si cred ca ea vrea sa fie cu el din necesitatea ei de nestavilit de a fi ca alti de a avea mai devreme sau mai tarziu ce au altii...trist e ca a spun CA EA E SIGURA CA MAI TZIN LA EL CA PRIETEN ..KESTIE CARE E NEADEVARATA...EL PT MINE E CUM E...SI NU AM CUM sa tzin amical la un om care e tzatza..si cae are in cap numai ca e facut ala si alalalat si ce au altzii... DA E POSIBIL SA AIBA O RELATZIE DE DURATA SI sa imi regret ca nu am facut tot ce am putit sa se cunoasca..ANALIZATZA IN DETALIU SUNT LA FEL.....EU SUNT ALTFEL ...VB ALTORA CAM CIUDATA..:) DEAH SUNT O INDIVIDUALITATE... e la fel de posibil sa se termine repede ....Va mai tzin la curent. Momentan.....m am mai linistit...si nu ma zbucium...FIE CUM VOR EI..SI EA va ramane prietena mea..:) danna2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sa va spun eu ce as face in situatia asta?? Sa am o prietena, despre care "prietenul" ei sa dea detalii intime, l-as lua deoparte si as discuta cu el si l-as ruga din respect pentru prietena mea, sa inceteze daca nu, ii spun prietenei mele. Daca nu ar inceta, l-as pune fata in fata cu prietena mea si l-as ruga sa recunoasca despre cum vorbeste despre ea la scoala. Saphir [gravi] si [copil] Amos Daniel (26.02.04) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004 "]Bebelusi de ianuarie - februarie 2004[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ClimAmos "]...si pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela99
quote:
Originally posted by danna2002
....si pana la urma daca voi fi intrebata eu de EL si ea la facultate am sa le las FETELOR nr ei de mobil sa o intrebe amanunte danna2002
??????? gest de prietena? ???????
PAI DA gest de prietena pentru ca nu pot sa o barfesc...si nici sa le mint pe colegele mele de facultate..asa ca le rog sa obtzina detaliile de la ea..el da detaliii fara sa fie intrebat..detalii unori mult prea intime...avand in vedere ca despre actuala prietena imi spunea el ce poate si ce nu cu ea in pat..... <<<Sa va spun eu ce as face in situatia asta?? Sa am o prietena, despre care "prietenul" ei sa dea detalii intime, l-as lua deoparte si as discuta cu el si l-as ruga din respect pentru prietena mea, sa inceteze daca nu, ii spun prietenei mele. Daca nu ar inceta, l-as pune fata in fata cu prietena mea si l-as ruga sa recunoasca despre cum vorbeste despre ea la scoala.>>> GOOD idee..[pup][pup][pup] danna2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu o inteleg pe Dana.. nu vrea decat sa ii deschida ochii prietenei ei ..si sa il vada pe boy asa cum e in realitate.. Dana..sfatul meu sincer,pe care ti l'au dat si fetele , e sa nu te bagi..sa o lasi pe ea sa se "friga" ..poate suna dur..dar oamenii nu invataza o lectie decat dupa ce trec prin ea. Sunt patzita ..prietena mea cea mai buna cunoaste un tip pe mirc,se cunosc..a treia zi el isi ia bagajelu' si se muta la ea,nu are sens sa mai spun cat mi'am batat gura degeaba,cat am incercat sa ii deschid ochii ca e ceva putred la mijloc..ca doar in filme el te vede,pica pe spate si hotaraste sa te ia de nevasta..in fine.. trec 2 luni..incepe sa o sune o fata care spunea ca e sotia prietenului ei..dar ca nu locuiesc impreuna fiind ca nu au unde si deocamdata stau fiecare cu parintii. Prietena mea nu si nu..el lipsea nopti intregi de acasa..nopti pe care le petrecea cu sotia, sotie pe care o plimba cu masina prietenei mele,pe care o aducea in casa prietenei mele atunci cand ea pleca pentru 2 -3 zile la tzara.. Ea incerca sa isi salveze casnicia ,a facut rost de numarul meu de telefon si m'a chemat la ea la munca sa imi dovedeasca mie (pentru ca prietena mea refuza orice intalnire) ca sunt intr'adevar casatoritzi. M'am dus..mi'a aratat buletinul,impartzea acelasi nume de familie cu el (si nu era sora lui[:D][:D][:D]) M'am dus val vartej la prietena si i'am spus tot ce stiam... Nu vreti sa aflati deznodamantul povestii: ea a inghitzit toate gogosile lui ,cum ca nu i'a spus ca e casatorit pentru ca nu vroia sa o raneasca,ca o iubeste ..bla bla..o vrajeala ieftina de doi lei..si ea l'a crezut ba i'a dat si dreptate...atat de orbita e de el.. Din toata istoria eu am iesit cea care e invidioasa pe relatia lor,cea care baga strambe si vrea sa ii desparta. Atunci m'am retras din prietenia asta..cu tot regretul si cu inima sfasiata..dar.. nu pot face nimanui bine cu fortza... ...da..cred cu tarie ca ,in acest caz, fiecare are soarta pe care o merita.. Sotia lui a intentat actiune de divortz dupa cateva luni,au divortzat..fosta mea prietena e fericita pruna ca uite ce realizare a facut: a reusit sa ii desparta.. Sincer??..mi'e mila de ea.. aflu de la alte prietene comune..ca din cauza lui nu si'a platit doi ani de facultate,ca are datorii peste datorii pentru a'i cumpara lui papuci de piele si cele mai scumpe tzigari...ca o bate si face betzii crunte in casa dupa care sparge tot ce gaseste, nici macar relatii intime nu exista intre ei, pe motiv ca el e obosit..dar ea,ea il iubeste in continuare ,se agata de el ca nu cumva sa ramana singura. Halal iubire..mai bine singura decat nefericita.. Aseara am sunat'o,ieseam cu fetele la un suc si am vrut sa o iau si pe ea..era plansa..si mi'a spus ca nu vine.. a incuiat'o Gabitzu in casa ..IN CASA EI!! Si atunci...NU ARE SOARTA PE CARE O MERITA????? Anderrusha "Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar pe Fetele de la scoala de ce le-ar interesa detaliile intime ale relatiei lor? Daca el este asa de mitocan si povesteste aceste picanterii, ceea ce un barbat adevarat nu face, ele de ce s-ar uita in gura lui? Ar trebui si ele sa se simta jenate de asemenea detalii si sa-i atraga atentia ca nu le intereseaza. Sunt sigura ca daca vreuna din ele ar fi in papucii prietenei tale , nu i-ar conveni sa bata toba prietenul despre ce se petrece in patul lor. Iar tu, incearca sa ai o discutie cu el , explica-i ca nu este deloc cavalereste ceea ce face, este josnic; daca are nemultumiri ,sau din contra aprecieri cu privire la comportamentul in pat al prietenei tale, spune-i ca asta nu intereseaza decat pe ei doi si sa discute cu ea sa remedieze sau nu problemele, in fond cu ea are o relatie, nu cu lumea de la scoala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SE PARE CA ea a refuzat sa se vada cu el...el a invitat-o la o masa.....ea nu a spus nu..;)DAR NICI DA ehhee telenovela continua..Refuzul ei a aparut din cauza s-a vazut cu un EL la care tzine ...ehhee cumva sunt linistita...Oricum el e sigur ca l a refuzat din cauza mea...;)desi ea l a asiigurat ca nimeni nu decide in numele ei...Cert e ca ea e cam de gheatza..sper sa o dezghetz in seara asta cand o sa ma vad cu ea....Tx de sfaturi...[pup] danna2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o prietena care a avut o relatie cu un baiat care traia cu o fata de multi ani de zile.Ea stia de la inceput ca el e "insurat" dar totusi a continuat ptr ca il iubea.I-am spus si eu ca relatia nu are viitor si cred ca si ea era constienta de asta...dar nu m-am bagat intre ei..i-am dat cateva sfaturi dar am lasat-o pe ea sa "se dea cu capul de pragul de sus" cum se zice....din fericire(ptr ea) de curand a intalnit un baiat care "ia furat inima" de la inceput(sa ca zic asha) si a fost mult mai simplu ptr ea sa se desparta de el dupa 2 ani[alcool] Parerea mea este la fel a a fetelor de aici...las-o pe ea sa-si dea seama de ce fel de om este...ca o sa vada mai devreme sau mai tarziu[flo] Don't worry,be happy [flo] [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...