Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pt femeile cu "greutate"...incepem o dieta? (3)


vilma

Recommended Posts

Buna fetelor! va multumesc pentru primirea facuta.. iata ce am mincat ieri: -8.30 o cafea cu o juma'de lingurita zahar(dehh nu pot fara) -12.30 o salata de varza si o aripioara de pui la gratar -16.30 o farfurie de supa de pui pe seara mi-a venit o foame de "lup" si m-am indopat cu 3 mere si o para nu toate odata la interval de timp.. azi cand m-am trezit eram "lesinata" de foame...mi-am facut cafeaua si atat...sper sa rezist...sa-mi tineti pumnii... aaaaa uitasem are ceva daca fumez????nu pot sa ma las...eiii nu pot???? nu vreau...hi...hi.hii si inca ceva beau mult ceai am inlocuit sucurile si apa cu ceai...va recomand si voua ceaiul de galbenele,coada calului,coada soricelului si busuiocul...sunt foarte bune pentru organism.. va [pup] Liana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata fetele mele, ce sa va zic ca aseara am zbarcito rau de tot, [bang][bang][bang]am iesit la cumparaturi si apoi ne am oprit sa se joace Adela la Mc*Donalds si parca imi luase cineva mintile si am mancar un durum(carne de pui +varza+o lipie+iaurt), asta ca asta dar pe linga si o inghetata cu mult sirop de ciocolata si alune si nu m am oprit aici[q][:I]am mai mancat si droaie de alune,fetelor parca nu mai eram eu , nu puteam sa imi tin mainile, ce seara oribila am avut!!!! Dar dimineata vreau sa va zic ca m am urcat spasita pe cantar sa vad kg pus aseara si stupoare -1kg, am avut mare noroc , fetelor sa nu faceti ca mine ca asta e norocul chior in persoana. Liana 30 sa stii ca si eu beau cafeaua cu un cub de zahar, iat de tigari nici nu vreau sa imi amintesc cate bag pe zi si uite ca azi fac fix o luna de regim si sunt multumita de rezultate. Isa 35 tot inainte ca vad ca esti pe pozitie[flo]. Madutza am tras cu chiul la pozele tale si atit vroiam sa iti zic ca esti tare frumusica chiar si cu kg astea in plus, asa ca capul sus si la[haibat]cu kg. Valentina cred ca ieri a fost ceva in aer de am pacatuit[detectiv]. Azi nu stiu inca ce pap dar va tin la curent, va pup fetele mele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele[flo]! madutza, eu am auzit aici pe Forum cum ca fructele fermenteaza si nu e bine: 1. sa le maninci seara 2. sa le combini Eu iti spun si din proprie experienta, mincam multe fructe seara si nu intelegeam de ce nu slabesc. Cum am renuntat, s-a schimbat situatia in bine[:D]. isabel 35, felicitari pentru reusita de pina acum! [bis] Nu te lasa, si bucura-te de fiecare kilogram alaturi de noi! [bis] Eu de lapte de soia nu am auzit, mie nu-mi place laptele in general asa ca nu ma uit dupa sortimente. sigrid26, bataie pentru ieri [box]. Nu vreau sa te demoralizez, dar eu la mine am observat ca daca maninc mult, se vede peste 2-3 zile la cintar, nu imediat[:D]. Si io la raport: - 10: 2 portocale - 13: o shaorma mare (nu dati, mi-e foamea prea mare sa o fraieresc cu un gratar azi[bang]) - 20: un pic de zacusca Va pup, si va doresc o zi buna[flo], Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am probleme cu calculatorul Am scris un mesaj de nu stiu cate ori si nu stiu de ce il pierd. Sunt bine, am reusit sa-mi cumpar de imbracat pentru nunta de sambata. Nu am amai avut probleme cu vanzatoarele, chiar mi-au recomandat o rochie care eu nu credeam ca o sa ma incapa, pana la urma am cumparat-o pentru ca-mi venea la fix. Am mancat putin si sanatos. Am bagat la bicicleta ......... Am baut 1 tona de ceai verde +soc. Nu ma las. Stiu ca o sa calc putin stramb , la nunta, dar asta. Se marita cea mai buna prietena a mea. o sa dansez mult si nu o sa se puna chiar asa. bun venit fetelor noi succes la slabit . pupici doina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nastad distracie la maxim iti doresc...ai grija sa nu calci prea mult stramb[;)].. la 13.00 am mincat o farfurie de supa...atat sper sa ma tina.. mai mananc pe la 17.00 ceva usor cred ca o salata si gata... am vazut ca nu e bine sa maninci seara fructe...ce ziceti sa nu mai maninc???? si daca imi vine foame ce fac??? cu ce sa'i dau??? va [pup] Liana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liana bine pusa problema, daca nu maincam fructe seara cu ce le putem inlocui, ca pe mine seara ma apuca turbarea de rontait. Meniul de azi Dimineata:o cafea+jumate de chifla neagra+o felie sunca Pranz:gratar de pui+salata varza+un pic de tzatiki seara:cred ca o salata bulgareasca dar fara ou Pupici la grasunele mele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liana30: iaurturi degresate,legume...salate de legume....supe! Tot aici la fete am vazut si eu cu ce pot inlocui fructele de seara! Sigrid26...ne puteam lua de mana...sa nu "TRAIASCA MC DONALDS-ul" Ieri am simtit ca mi se face rau de la supa de varza,nu mai puteam sa o vad...si am mancat o salata cu 2 snitele[bang] si mai spre seara la Mc donald's un sandwich cu pui gril si niste ierburi pe acolo prin el si sos. Am uitat si 2 kinderpinguin(sau cum s-o scrie). Normal ca dimineata aveam jumade kg mai mult! Am pecit-o rau de tot,dar ma consolez ca nu o fac in fiecare zi....de azi am luat-o de la inceput,incerc sa mananc sanatos si nu gras. Dimineata: fructe Amiaza: cred ca imi fac peste Seara: mai am putina zeama de la supa de varza si o salata! Si sper macar 1,1/2 apa sa beau! IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stati sa vedeti ce abateri am avut eu saptamina asta, ca parca am innebunit! Dupa ce ca saptamina trecuta nu s-a miscat cintarul, ieri si alataieri cine credeti ca a papat omleta cu sunca si smintina + piine la fiecare masa (integrala, dar combinata cu carne[bang]) + fructe seara (ca ma apucase si pe mine rontaitul). Cintarul meu arata in continuare 51,5 kg, dar de azi imi revin cu regimul, ca altfel am muncit degeaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Hop si eu la raport [hopsieu]: Dimineatza: 2 oua fierte, 1 lingura branza veci degresata, masline, 2 felii cascaval Pranz: 1 bucata peste la cuptor Seara (18:00): piure de cartofi (eram in vizita si nu aveam ce face) Intre cam 5 mere, 2 banane. Dupa 18:00 m-am scrofalit[:I] cu fistic (a propos, ingrasa?), niste mere (tot nu inteleg de ce ingrasa, daca fermenteaza[batcap], nu ca nu va cred), niste 7up.... Si acum minunea: am slabit 5 kg de luni!!!! De fapt m-am cantarit si arata 98kg (imbracata), pe bune. Am fost la o prietena si are cantar electronie (vreau si eu sa imi iau saptamana asta) si toata ziua m-am pus pe cantar, dupa ce am mancat, dupa ce am fost la toilet....sunt nebuna, ce sa mai. A fluctuat intre 98 si 98,400. Eu nu tin asa cum mai vad pe la voi, foarte strict si putin (nu stiu cum puteti), dar mi-am facut niste reguli sanatoase. Totusi inca alaptez exclusiv, va dati seama. Poate si d-asta am slabit asa repede, ca 50% calorii serveste coana Ana. Sigrid, e ca sunt frumoasa? [zana] Eeeee, glumesc si eu. Merci pt. compliment. Azi am fost la o prietena, din liceu si ne-am uitat la poze si am ajuns la concluzia ca nu eram prea zdravene la cap pe vremea aia, era slabanoage si noi tot tineam cure...Mamaaa, ce slabe eram... Vad ca voi va cam faceti de cap, dar poate v-ati saturat saracele ca tineti de mult. Azi am trecut pe langa niste patiserii, fornetti...dar nu m-am lasat. Parca vad si io ca in curand imi fac de cap. Cine mai vrea sa posteze la subiectul cu retete delicioase si sanatoase de la forumul cu "in bucatarie"....Multumesc celor care dejasi-au bagat nasul... Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) http://community.webshots.com/user/padme_ami2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...