Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pt femeile cu "greutate"...incepem o dieta? (3)


vilma

Recommended Posts

ola fetelor! eu aseara am mancat un kiwi,si peste la cuptor.azi am sa fac o varza calita(doar pentru familie).eu sunt la regim .pentru dimineata mi-am pregatit un iaurt de fructe si 2 biscuiti cu cereale.succes si voua sa va tineti de diete[biz][alcool]caci eu de abia fac fata![bang][bang] isabel 35
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ufff, ieri mi-am dat si eu peste cap de tot regimul...dimineatza am halit niste miere cu lamaie, ca ma doare rau in gat, apoi am mincat 2 felii de paine prajita cu cascaval (ca ma durea acum stomacul de la lamaia luata pe stomacul gol [bang]) asa ca l-am facut vraiste! Dupa-amiaza mi-am luat prinzo-cina, adica am mancat o portie marisoara de sufleu de dovlecei, si gata! Ceai la greu pina seara... Azi inca nu stiu ce bag pe sub nas, ca nu am mai nimic, si din cauza ca nu ma simt bine nici nu prea mi-e foame...da' stiu ca nici sa stau nemancata nu fac vreo mare isprava...om vedea! Dana - mama lu' Radu Stefan Poze la: http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis]Buna fetele[bis], Eu iar am record personal, si trebuie sa va zic, ca poate aude cintarul ca-l laud si mai scade: acu arata "65,.."[olala] (am plecat de la "71,.." pe 7 septembrie). Raportu' de ieri: - 12: gratar pui + cartofi prajiti + salata varza - 17: 2 portocale - 21: niste alune La care se adauga ore minus de somn si foarte multa alergatura (de fapt cred ca asta slabeste mai tare). Pentru azi: - 10: 2 portocale Mai departe nu stiu, dar iar avem multa alergatura, sper macar sa-mi dorm cele 8 ore, ca sa fiu si io om intreg[bang][bang][bang]. Va pup[pup], Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh, si trecu si ziua de azi si-am mincat asa: - pe la 11: un gogosar cu o felie de cas dulce si 3 felii salam sasesc - pe la 16: 2 ciocanele de pui cu o rosie si un castravete - pe la 21: o salata din 2 castraveti, o rosie si brinza telemea rasa, cu usturoi si putin ulei Si o sa mai bag un ceai cald cu lamaie. Felicitari Ioana75 pentru kilele date jos, sunt ceva intr-o luna!!! Si nu faci decat sa tii (cat de cat) regim? Zic cat de cat pt ca vad ca ieri ai papat cartofi prajiti! Ntz, ntz, ntz! [:D] Isabel35 da' de ce zici ca numai pt familie ai facut varza calita?!?! Asta nu este interzisa in nici un fel de dieta! Din contra! Contine fibre si este foarte indicata! Totul este sa o maninci fara paine si doar cu carnitza slaba. Sigrid nu te lasaaaaaa, da-le incolo de mmancaruri ale lu' sotzu! Stii tu vorba aceea "5 minute in gura si o viatza pe solduri" Rezista ca ai vazut ca se poate! Ziceam sa fii descurajata daca nu aveai rezultate dar tu ai! Si mai variaza regimul, salate, legume cu brinza, ciorbe la greu, totul este sa nu aiba fidea, orez sau cartofi in ele. Sunt o multime de variante! Esti tu probabl intr-o pasa mai proasta da' iti trece! Hai, fruntea sus (ca asa trece si greatza[:D]!). Pup iu si sa auzim de slabaturi! Dana - mama lu' Radu Stefan Poze la: http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]DANAT nu stiam ca pot manca varza calita[bang][bang][bang],am citit pe net ca varza calita este interzisa atunci cand vrei sa slabesti.varza o poti manca sub forma de salate sau in supa(supa de varza).cum ti-am citit ce-ai postat direct la varza m-am dus[:D][:D]si chiar nu am nici un regret,nu de alta dar incepusem sa am cosmaruri[;)]vinovatia ca o sa ajung si mai si decat sunt[grasa][grasa],nu-mi dadea pace.acum chiar nu regretc-am papat "putina varza"[;)]ti-am ascultat sfatul si merci [bis][bis][bis] isabel 35
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danat, nu stiam zicala cu 5 minute si o viatza, e marfa[:D]. Am slabit mincind cit de cit "ingrijit" la amiaza, dar cu suficiente abateri. In schimb, seara am redus drastic - eu mincam foarte mult, si inca pe la 9-10. Acum seara maninc simbolic, ceva fara calorii, disociat. Am mai avut si o saptamina de sport in fortza. Si la toate astea se adauga alergatura multa seara prin oras[:)]. Ieri la amiaza am mincat "cu dedicatie" shaorma, ca sa nu slabesc prea mult intr-o saptamina, stiu ca nu e bine, si am mai "luat" 200 gr. Seara: 2 guritze de ceva dulce.[olala] Sper sa ma tin in continuare, mai am nevoie sa scap de 5-6 kg. Va tin pumnii, hai ca se poate fetele, e greu in primele saptamini dar apoi te obisnuiesti[pup], Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis]`Neata fetelor! Ies si eu la raport :de dimineata o banana si cafea , la pranz o salata de varza ! Ieri am incalcat pactul pt ca sunt matusa, adica a nascut cumnata mea o frumusete de fata de 3.200 la Filantropia!![bis]Dupa ce am stat aproape toata ziua la spital si fara nimic de mancare am ajuns acasa unde am papat o buc mica de pui fara pielita si o portie mica, mica de cartofi prajiti.Dar ca pedeapsa am facut bicicleta 10 min.Credeam ca e ceva mai simplu pe bicicleta dar se depune efort!In seara cand am cumparat bicicleta la 1 noaptea eram la aparat [:D] Bafta multa si ne vedem la cantarul de luni ![cheers] allexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...