Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa! (30)


Recommended Posts

fetelor, poate va amintiti de mine: sunt cea care e pe cale sa obtina un job in sua pentru 3 ani printr-o fundatie care aduce profesori in carolina de sud. initial vroiam sa vin cu sotul si cu copiii. acum am mai cumpanit lucrurile si dupa ce-am mai discutat cu unele fete de aici am hotarat sa vin singura macar in primul an sa vad cu ce se mananca america, daca voi reusi sa strang ceva bani (pentru ca de fapt pentru asta vin acolo), daca e bine pentru copii sa-i aduc acolo, etc. mi-e tare greu sa ma gandesc ca voi sta fara ei un an de zile! ma gandesc uneori ca nu merita tot acest sacrificiu. alteori ma incurajez singura si-mi spun ca-i las pe maini sigure (cu sotul si cu socrii), ca un an trece repede si ca ma voi intoarce cu bani acasa ca sa ne putem implini visul de a avea o casuta pe pamant. ufff! mi-e tare greu! vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Offf doamnne Vera...o sa fie greu. [:(] Nici nu-mi pot imagina. O sa ai aici la cine veni care sa te poata ajuta de inceput? Poate daca vi si cu barbatu, isi gaseste sa lucreze schimbul 2 la negru si asa sinteti cu totii impreuna. Citi ani au copiii? Din pacate eu vad mult prea multe casnicii rupte cind doar unul vine aici. Foarte trist. Va doresc mult success!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

b4delia, asa cum ai spus distanta poate distruge un cuplu dar poate sa-l si uneasca... Eu l-am cunoscut pe sotul meu acum 4 ani, ne-am casatorit acum 2 ani.. [il]In tot acest timp ne vedeam doar de 2 ori pe an, deoarece el era numai rezident american si eu nu aveam dreptul sa vin in U.S.A. decat in urma unui si mai lung proces de asteptare... [bang] Insa aceasta distanta si spatiala si temporala nu a facut decat sa ne consolideze relatia si acum, in momentul de fata, cand in sfarsit am reusit sa fim impreuna, pretuim fiecare zi, fiecare ora, fiecare minut petrecut impreuna. [amoras]. Vera trebuie sa se gandeasca foarte bine inainte de a face acest pas, sa ia in calcul atat minus-urile cat si plus-urile [huta] Oana D
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by acinorev ...unele fete de aici am hotarat sa vin singura macar in primul an sa vad cu ce se mananca america, daca voi reusi sa strang ceva bani (pentru ca de fapt pentru asta vin acolo), daca e bine pentru copii sa-i aduc ....
Vera, daca vrei sa vi numai ca sa faci bani atunci probabil ca este bine sa vi singura. Trebuie sa iti faci calculele foarte bine de acasa, vezi exact care este salarul (in mina, nu cu taxe) vezi cit de scumpa este zona. Nu vreau sa te dezamagesc dar este destul de greu de adunat ceva aici. Timpul va trece repede daca vei fi ocupata si atunci lipsa sotului si a copiilor va fi mai mica, deci nu o vad asta ca si o mare problema; cu toate ca la inceput va fi fffoarte greu. Bafta mare mn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor (si baietilor), am avut un weekend super! Vineri seara am fost "on a date" cu sotul meu - dinner si movie (am vazut "Shall we dance" - ne-a placut, e dragutel), sambata am fost in vizita la socrii mei, dupa care am mers cu unul din cumnati si cu sotul meu, fireste, la bowling (si mie mi se parea ca e scump in Romania!!! [bang]), iar duminica am fost in Frankenmuth, cu un grup de prieteni noi, pe care ii am datorita site-ului astuia (mai precis forumului astuia). Andreea (Andrushka) a fost cu ideea de a organiza grupul asta pentru a merge in Frankenmuth si a fost o idee super. Am fost la cel mai mare magazin de Craciun din lume, care este deschis tot anul. Pentru cine are ocazia sa vina in Michigan, Frankenmuth este clar unul din primele locuri care trebuie vizitate. Mie mi-a placut cel mai mult din tot ce am vazut pana acum (si pot spune ca m-a plimbat destul sotul meu). Salutari tuturor, sa aveti o saptamana super si sper sa va placa pozele! [:D] [flo] http://community.webshots.com/user/laura_keith Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...