Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce parere aveti


Recommended Posts

Nu inteleg de ce trebuie sa menajati asa barbatii! Eu una m-as supara daca sotul meu s-ar duce constant la un asa club. La urma urmei, acolo vad femei goale, barbatii comenteaza, fac "glume", mai ales daca sunt si in anturajul unui prieten. Inteleg ziua libera, dar cu totul alte preocupari. Si cum pe el sa nu-l deranjeze daca tu ai merge la un club de striptease, tot asa, in fiecare saptamana? Modernismul asta poate duce la multe. Incetul cu incetul. Spune-i clar ca te deranjeaza si nu-l mai menaja atata. Fara cearta, explica-i clar ce vrei si daca nu intelege, atunci puneti un semn de intrebare. De ce simte nevoia sa mearga la un club de striptease, asa de des? Poate sa bea o bere si sa povesteasca cu baietii cat vrea, dar in alta parte. Eu nu as accepta asa ceva. Sper sa-ti rezolvi problema. Sa aveti o zi cat mai frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu cred ca ai face bine daca ii interzici! Isi mai clateste si el ochisorii, nu? Daca ai motive ca te inseala, asta e altceva. dar fiecare barbat are ceva rau in capushorul lui. poate e mai bine ca se duce si se uita si nu face nimic, decat sa ii interzici, apoi sa faca ceva mai rau. ca stii ca ii atrage tocmai ce este interzis ... (ca noi toti, de altfel... :D) Si atunci cand ati stabilit aceasta zi probabil v-ati gandit la libertatea fiecaruia pe care doreste sa o aiba. daca incepi cu interdictiile, unde mai este libertatea. atata timp cat numai se uita, eu zic ca e ok. toti se uita, daca nu au tupeu sau bani sa mearga la streaptease live, se uita in reviste, la TV sau in alta parte. sa-i platesti cu aceeasi moneda nu mi se pare o idee rea, insa nu sari calul. te pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tata lu Toma
"fiecare are pe saptamina cite o zi libera in care face ce pofteste fara sa fie obligat sa-l ia si pe celalalt " Sunteti mortale ! Fara misto ! Pai, ori are fiecare o zi libera in care face ce vrea, ori il dati dracului de modernism si emancipare si gata !!! Acasica ! vlad
Mai stati o leaca. Nu este chiar asa. Ca zi libera ca sa umble prin balarii nu mi se pare corect. Zi libera in sensul ca si-o poate petrece singur, fara consoarta. Dar nu zi libera ca sa scoata amanta la cumparaturi[:0]. Si chiar nu cred ca este o chestie legata de modernism sau de emancipare. Cred ca este un lucru care face bine amandorura sau pur si simplu sunt lucruri de facut, oameni de vazut de unul singur. Adica ce sa caut eu cu sotul meu la pescuit???[alcool] Pacatele mele, dar n-am ceva mai bun de facut? iar el ce sa caute cu mine la intalnirile aspirantelor optimiste unde ofileam urechile ospatarilor cu discutii aprinse despre ovulatie si spermograme. Dar de la o activitate relaxanta, decenta pe care o are fiecare separat si pana la a mentine un obicei saptamanal de mers la striptease e cale lunga. Aaaa ca merge si el o data la distractie, bea o bere alea alea, pot sa inteleg, poate o sa ma duc si io la cipandei daca or mai veni. Dar nu in fiecare saptamana. Eu zic sa-i spui ca te deranjeaza sa purtati o discutie sincera, acum nici el nu vrea sa pice de fraier in fata vecinului care imediat o sa zica ca-l tii sub papuc. Dar daca este baiat de caracter gaseste el o solutie sa te multumeasca si pe tine si pe vecin. Io asa zic... Mai subtire cu stripteas-ul! [neand] Andreea Life it's like a box of chocolates. You never know what you gonna get!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tin cu fetele care isi tin barbatii pe langa casa si de asta am un cuvant de spus celorlalte. Eu una nu prea pricep cum sta treaba cu zilele /ziua libere/libera. Pai cum asa?! Majoritatea fetelor care sunt de acord cu asta spun ca in timpul saptamanii lucreaza . Deci, daca tot va vedeti f putin in timpul saptamanii, de ce sa fugiti unul de altul in weekend? Eu vad in jurul meu f multe familii care se lupta sa gaseasca o zi libera ca sa stea cu familia, sot /sotie si copii, ori si mai bine sa petreaca o seara in doi fara copii acasa. Al meu Puiut nu merge nici la ''show-ri'',nici la bere si se simte f bine.Ii place sa joace tennis , sa mai gadile calculatorul lui drag si alte treburi mai domenstice :facut curat, gatit ceva bun .Si acum sa nu va imaginati ca e un ''papa-lapte'' care sta sub papucul femeii.Ba deloc! Eu una nu is deloc de acord cu iubitul/sotul pleca pe coclauri! Si asa viata e atat de scurta,iar timpul trece si in loc sa il folosim sa ne iubim , sa vorbim, sa facem dragoste...voi crede-ti ca ar fi mai bine sa se distreze fiecare separat. Eu cred ca monotonia nu vine din cauza ca te plictisesti sa iti vezi partenerul in fiecare zi ci pt ca il vezi in acelasi context. Ia puneti mana si iesiti frumos la o iarba verde, la o plimbare pe malul marii sau al muntelui fiecare cum poate.Incercati sa nu mai fiti la fel ca in fiecare zi: stresati, plini de griji si de munca. Nu condamn pe nimeni , dar eu asa vad lucrurile si nu vad rostul ieririlor separate in medii cu potential vicios!Referitor la iesitul in alte medii, mai discutam...... ;) Pup, Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... am sters tot ce scrisesem pentru ca sunt sigur ca mesajul meu ar fi starnit discutii aprinse si cu o singura finalitate - ZZ Am incercat, de cateva ori, sa intervin in discutiile din zona asta a forumului dar m-am lovit mereu de aceeasi mentalitate pe care nu mai sunt dispus sa o comentez. Renunt ... vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba te-as ruga sa comentezi, Vlad ! Si nu ca sa dai nastere unor discutii 'aprinse", ci ca sa pot intelege gindirea unui barbat. Sincer, singurul lucru care ma deranjeaza e faptul ca eu nu arat atit de bine si ma tem ca la un moment dat va face o comparatie care va fi in defavoarea mea. Si nu vreau sa stric o relatie frumoasa dintr-o nesiguranta a mea, care poate fi chiar nefondata. Nu pun mare pret pe aspectul exterior, atunci cind exista iubire restul nu mi se mai pare esential, dar am momente cind mi-e teama ca poate pentru barbati stimularea vizuala e mai importanta decit cred femeile si cine stie...De-asta te-am rugat sa ne expui un punct de vedere masculin, Vlad. Multumesc. Si voua fetelor, sinteti minunate si mai saritoare decit niste surori !!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu spun draga Vlad ca nu trebuia sa stergi mesajul pe care ai vrut sa-l pui aici,chiar m-ai facut curioasa,asa ca poate te razgandesti si-l postezi,sa vedem si parerea unui barbat vis a vis de aceasta problema.Sa va spun cum mi se pare ca stau lucrurile in aceasta privinta;sunt de acord ca fiecare poate(daca isi doreste) sa petreaca o zi(banuiesc ca se refera la cateva ore, seara)singur(a) cu prietenii sau colegii de birou;dar sa mergi saptamanal la un astfel de club,parca nu-mi suna chiar bine.Mie nu mi-ar conveni sa stiu ca merge regulat sa vada tipe goale dansand;da,o data,de amuzament,dar sa-ti faci un obicei din asta,nu stiu,nu consider chiar normal.Pe mine m-ar deranja...cam asta ar fi. dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine nu m-ar deranja ideea de a merge la un striptease...ci doar faptul ca isi face o obisnuinta din asta... Ca, de, si noi, femeile, mai avem nevoie de cate o "nebunie" din asta! Cine nu mai vrea sa se mai simta "admirata" si "curtata" din nou? Asa or fi si ei, mai simt nevoia de iluzia ca sunt "liberi" in Pasti s i de Craciun!!!! Sa nu ii legam de pat... Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze NOI-NOUTE cu David la 20luni[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu va luati prea tare de mine, dar eu cred ca daca merge cu el in barul respectiv, oricum nu rezolva nimic. El oricum o sa se comporte ca atare, adica altfel decat cum e numai cu vecinul, pt. simplul motiv ca se simte supravegheat. De spus eu nu i-as spune ca o sa merg la striptease masculin ca sa vad ce zice, ci pur si simplu mi-as lua prietenele si as merge. Si cand l-as intalni dupa ce faptul e consumat si cand ne-am povesti unul altuia serile petrecute separat, i-as spune unde am fost si ce am facut. Abia atunci o sa vezi daca il deranjeaza sau nu. (Vezi numai sa nu-ti placa si sa se faca si la tine obicei ;)- glumesc, sper ca ai inteles). Si daca nici lui nu-i convine, atunci puteti renegocia ce inseamna "zi libera".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as face urat de tot daca el ar merge la striptease...[neand] Dar din fericire, lui nu-i place sa mearga. Am lucrat ca si bar-tender intr-un bar de striptease si ma rugam de el sa vina la o bere [berica]; intr-un an a fost de doua ori, si asta numai pentru ca am insistat eu; prima data cu inca un prieten de-al lui si a doua oara a venit cu 20 min. inainte de inchidere sa ma aduca acasa, sa nu mai iau taxi-ul. De obicei cand iasa cu baietii, merg la golf, la baseball, la football sau in barul de la colt la o bere. Indiferent unde merge, eu stiu exact unde e... Si daca ar mai si cumpara un dans de la vreuna din fetele de acolo...[poc] Hahaha (Glumesc, dar zau ca as face tare urat).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...