Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Fetele, sunt f bucuroasa ,astazi am fost la interviu si ne-am luat vizele. Interviul este de fapt o formalitate atunci cand ai dosarul complet. Astazi am fost 10 pers si toti au luat vize. Consulul a fost f de treaba, nu trebuie sa va faceti griji, cu toate ca si noi eram f stresati inainte de interviu. Am tradus un munte de documente ,dintre care multe nu mi-au fost cerute. Sotului meu nu i-a cerut decat certificatul de nastere si copie certif casatorie,pe care il aveam intr-un singur exemplar si l-am facut la ei cu 1$. A fost f important AOS-ul si evaluarea locuintei. Va doresc succes! Magda[usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Laura, Andrucutza, fetele care ati fost deja la interviu: copiile actelor nu trebuiesc legalizate?!
Simina nu iti trebuie copiile legalizate ci numai traducerile. Sotului meu i-au cerut numai bacul si licenta. A zis el sa le dea si diploma de master dar au zis ca nu-i intereseaza. Din actele mele nu au cerut nimic. Doar copia de certificat de casatorie. Asa ca sa aveti certificatul de casatorie in doua exemplare. In privinta banilor, nu a fost nevoie (in cazul nostru) decat de extrasul de cont bancar. Bafta la toata lumea. Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...