Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va multumesc ptr. felicitari si va tin pumnii si voua.La interviu eram programati la ora 8.Am intrat in Ambasada si am asteptat sa ne stige la ghiseul nr.5 unde prezentau actele numai cei cu loteria .Am dat actele unei tipe care vorbea romaneste. Actele trebuie sa fie pregatite in ordinea scrisa pe invitatia la interviu.Sa aveti 2 copii dupa cert de casatorie ,eu am avut o singura copie si am facut la ei pe cea de-a doua cu 1 $.Daca aveti certif de nastere si casatorie tip nou ,va trebuie numai copia si originalul fara traducere.Noi am avut evaluarea apart tradusa si legalizata si AOS ptr. 3 pers. Dupa ce am dat actele am luat loc si am asteptat sa ne cheme consulul .Trebuie sa va inarmati cu rabdare ca dureaza ceva timp. Consulul a fost tot timpul zambitor .Ne-a intrebat cine este pers care ne-a trimis AOS-ul si ce relatie avem cu ea. Ne-a luat amprentele ,dupa care,ne-a pus sa juram ,ne-a urat succes si ne-a spus sa revenim la ora 14.30 dupa vize. Era deja ora 12.30 iar la ora 15 am primit pasap si plicurile cu actele de la interviu sigilate . Ne-am hotarat sa plecam in Atlanta. Va doresc succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AOS-ul este un act facut de catre un cetatean american, care are o adresa postala,in care declara impozitele platite anual,eventual contul sau bancar(in cazul nostru nu si-a declarat contul,suma in $ a averii sale la momentul respectiv. In act sunt trecuti membrii familiei sale si ocupatiile.Sunt trecute pers.sustinute de ei numele si varsta lor.Este mentionata perioada in care ei te sustin pe mancare cazare si transport.Acest document se face la notariat.Sper ca te-am lamurit.Este valabil 1 an.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca am mai gasit pe cineva care locuieste in Atlanta. Spune-mi te rog care sunt preturile la chirie. Noi suntem 3 pers. O perioada o sa locuim la un prieten in Lawrenceville dupa care ne cautam o locuinta care sper ca nu ne v-a costa f mult. Cum este vremea acolo, ptr. a stii ce haine sa ne luam ? Noi plecam pe 12 noi.Tinem legatura in continuare.Magda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...