Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gemenii la gradinita! Comportament!


Theodora

Recommended Posts

Azi,dupa ce toata saptamana ne-a placut la gradinita si mergeam bucurosi...am devenit copii normali! De acasa au inceput cu "nu vreau la scoala"...si cind am ajuns s-au pus in usa si nu ma lasau sa o deschid! Alexandros cind a vazut educatoarea,a inceput un show de nedescris! Tiptete,plinset,se lipise de mine si nu ma lasa cu nici un chip!Yannis,mai calm,nu plingea,dar nici fericit nu era,cred ca mai mult a fost influentat de atitudinea lui Alexandros. Am plecat cu chiu cu vai,dupa ce i-am spus lui Yannis ca vin repede si sa aiba grifa de Alexandros,ceea ce mi-a promis!!! Cind m-am dus sa-i iau peste doua ore,au fost f fericiti ca ma vad si educatoarea mi-a zis ca a plins tare mult,Alexandros. Acasa cind sa-l iau in brate am vazut ca ardea!!! I-am pus termometrul si avea 39gC.I-am dat siroel si intimpator era acasa si vecinul de sus,care e in ultimul an la medicina in Iasi si e venit in vacanta,probabil intre sesiuni,si la vazut.Mi-a zis ca de multe ori copii atunci cind sint stresati de ceva,pling,tipa...fac febra!!! Dupa o ora jumate a fost bine! Yannis manca,si a cerut si el mancare,dar dupa prima ligurita a vomitat! Cind si-a revenit a cerut din nou mancare,i-am dar niste placinta cu brinza din care mancam eu si a cerut...a mancat destul de mult,a baut apa,s-a jucat...si nu mai are febra!Acum doarme! Sper sa fie doar din cauza plinsului! De luni merg la gradi de la 08.30...atunci sa vezi!!! Voi ati avut experiente de acest gen? [loveyou]Theodora,[bonjovi] Alexandros,[bonjovi] Yannis POZELE NOASTRE:[foto] [url="http://community.webshots.com/user/theodorapap"]aici[/url] [pup] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480"]Povestea-nasterii[/url][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Theodora.. ti-am zis ca si ale mele au facut urat si inca ma mai tin tare de mana(pantaloni sau ce nimeresc) cand intru in clasa cu ele si mai mult le smulg decat isi dau ele drumul.. plus ca inca sunt lacrimite in ochi .. [:(] si nici nu le mai las sa doarma acolo.. le ia la 13. E drept ca noi febra nu am facut. Sa speram ca or sa se obisnuiasca , dar e f. important sa nu cedezi tu imediat si e foarte greu.. Pe mine la inceput imi sareau in brate si cu lacrimi siroid pe fata imi ziceau 'te rog frumos, mami, nu ma lasa aici' in timp ce ma mangaiau pe fata.. si alte dulcegarii dastea .. e super greu! [flo][flo][flo] Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...