Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nevoia de a fi admirate


Recommended Posts

Dar eu ce sa mai zic, ca n-am mai pus un pantof cu toc de cand am fost in Ro? (aici se poarta femeia gospodina cu sortz la cumparaturi[;)]). Imi lipsesc si fluieraturile din Ro, si comentariile acelea stupide, "Ia uita-te si la sta ce fitzoasa, sau ce... are!!!" Ma simt mai mult o fiintza unisex decat femeie. In plus gasesc japonezele lipsite de gust in privintza vestimentatiei (isi pun orice pe ele, chiar daca nu le prinde, cel mai mult conteaza "brando", Cristian Dior,Chanel....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu stiu altii/altele cum sunt...dar mie nu imi place sa fiu admirata de altcineva in afara de barbatul meu... Ba dimpotriva, mi se pare de prost gust cand un barbat se uita dupa mine, gravida fiind si cu copil mic. Mi se pare lipsa de bun simt, de respect fata de mine ca femeie si ca persoana. Mi s-a intamplat sa mi se propuna sa ies la o cafea si eram cu copilul mic in brate... si asa scarba mi-a fost de ala, de nu imi gaseam cuvintele in ebraica sa-l injur..si nu stiam cum sa dispar mai repede din campul lui vizual. Parerea mea legata de "admiratia" barbatilor...este [xx(], pentru ca ei nu vad mai departe de fizic, adica as fi in ochii lor un obiect sexual, ceea ce ma dezgusta. Dar daca voua va place....sa fiti "dezbracate" din priviri [cool] Saphir [gravi] si [copil] Amos Daniel (26.02.04) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004 "]Bebelusi de ianuarie - februarie 2004[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ClimAmos "]...si pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ce m-ati distrat! Mie mi se pare normal sa ne placa complimentele (dar complimente nu vulgaritati) si privirile aruncate de necunoscuti. Eu tot timpul am fost admirata, dar nu pt ca as fi vre-un model, ca nu sunt, dar probabil atitudinea mea completata de chip si de bunul gust in ce priveste imbracamintea e cea care ma face atractiva. Dar pt ca eu la prima vedere par cu nasul pe sus si foarte distanta, nu prea aud vulgaritati, poate ii intimidez, nu stiu si asta ma bucura, pt ca nu suport badaranii. Nici eu si nici sotul meu nu suntem gelosi, pot sa admir un tip care arata bine si la fel o tipa, asta nu inseamna ca nu-l iubesc pe sot sau ca el nu ma iubeste. Noi inca ne facem reciproc complimente, desi ne cunoastem de 9 ani. Mihaela si bebe jucaus (DPN 25.03.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by saphir
. Mi s-a intamplat sa mi se propuna sa ies la o cafea si eram cu copilul mic in brate... Saphir [gravi] si [copil] Amos Daniel (26.02.04) [foto]
Putea sa creada ca esti bona, sau esti singura!!!! Adica daca ai un copil inseamna ca nu mai are voie nimeni sa se uite la tine cu admiratie, nu mai poti fi invitata la o cafea? Bietele femei care sunt singure si cu un copil! Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze NOI-NOUTE cu David la 20luni[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sint una d-aia care ma enerveaza sa se uite cineva dupa mine. Mie mi se pare ca sint "cintarita" ca un produs la piata. Am urit dintotdeauna fluieraturile, uitatul lung si alte de-alea. Stima pe care o am pentru mine nu mi-o masor prin privirile unui barbat la mine. Chiar mi-a fost greata cind am fost ultima oara in RO si am auzit asa comentarii dupa coada mea. Intr-adevar la NY poti fii tu chiar si in pielea goala ca nu se intoarce nimeni dupa tine (poate doar daca ii stai in drum la usa metroului[:D]). Este in natura orasului ca fiecare sa se imbrace dupa cum il taie capu' fara comentarii. Am o matusa care a suferit multi ani ca nu intorcea nimeni capul cu toate ca era frumoasa si aranjatate perpetuu. Mie personal mi se pare ca ma ieftineste asa un comportament si poate sint defecta dar eu asa vad, aproape ca o degradare a mea ca persoana intr-un obiect. Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick+Dulce.jpg http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex+telefon.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by saphir Parerea mea legata de "admiratia" barbatilor...este [xx(], pentru ca ei nu vad mai departe de fizic, adica as fi in ochii lor un obiect sexual, ceea ce ma dezgusta.
Safir , cred ca ai o parere prea rea despre barbati, nu uita ca si sotul tau tot "barbat" este . Asa gandesti si despre el??...nu cred. Nu vreau sa te judec dar cred ca ceva trebuie schimbat in ceea ce priveste parerea ta despre barbati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place tare mult sa fiu admirata.Asta imi da si mie garantia ca inca arat bine. Eu inca nu am copii dar sper ca si dupa ce voi avea sa fiu inca admirata. Am 25 de ani dar cei mai multi nu imi dau mai mult de 19.Mamica dulce si mie mi s-au intimplat chestii din astea in supermarket si cind ajungem acasa imi zice sotul,mai da ce s-a uitat ala dupa tine.Si eu fac pe proasta:Da?Care?Eu nu l-am vazut![:-)))].Ei nu stiu daca ma crede.Oricum imi place sa flirtez.Am si un prieten care ii cu 22 de ani mai mare si indragostit lulea.Si barbatul meu il cunoaste si zice la misto,mai ce indragostit de tine e.Daca ar stii cit adevar zice. Si eu il iubesc la nebunie pe barbatul meu si si el pe mine,dar a zis ca de uitat ne putem uita ca,cu aia raminem,atita timp cit nu mergem mai departe.Si asta depinde doar de noi. LindaG
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aalexia
quote:
Originally posted by saphir Parerea mea legata de "admiratia" barbatilor...este [xx(], pentru ca ei nu vad mai departe de fizic, adica as fi in ochii lor un obiect sexual, ceea ce ma dezgusta.
Safir , cred ca ai o parere prea rea despre barbati, nu uita ca si sotul tau tot "barbat" este . Asa gandesti si despre el??...nu cred. Nu vreau sa te judec dar cred ca ceva trebuie schimbat in ceea ce priveste parerea ta despre barbati.
Draga mea, daca citeai toata postarea mea, observai ca prima fraza a fost ca nu imi doresc decat admiratia barbatului meu. Legat de "admiratia" - a se observa ghilimelele, te rog- altor barbati..aia, dupa parerea mea, nu e admiratie, e caaah! Si ca sa-i raspund si lui Sanzi, ca eram cu copilul mic in brate, da, putea fi interpretat...dar cand cineva te injura pe limba ta...si tu (barbatul respectiv) insisti...aia ce mai e, decat nesimtire si lipsa de respect??? Scuze daca nu sunt de acord cu majoritatea, dar asta e parerea mea. Saphir [gravi] si [copil] Amos Daniel (26.02.04) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004 "]Bebelusi de ianuarie - februarie 2004[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ClimAmos "]...si pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...