Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nevoia de a fi admirate


Recommended Posts

  • Răspunsuri 57
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by saphir ...dar cand cineva te injura pe limba ta...si tu (barbatul respectiv) insisti...aia ce mai e, decat nesimtire si lipsa de respect??? mea. Saphir [gravi] si [copil] Amos Daniel (26.02.04) [foto] [url="http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004 "]Bebelusi de ianuarie - februarie 2004[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ClimAmos "]...si pozele noastre[/url]
HA, ha, ha!!! l-ai injurat ca te-a invitat la o cafea? hahahaha!!!! chiar ca tampit! pe mine ma amuza chestii de genul asta...ma gandesc "saracu!!!, atata poate!" Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze NOI-NOUTE cu David la 20luni[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, fiecare cu felul ei de a fi, nimeni nu trebuie sa judece pe nimeni. Noi, astea, mai "vesele" din fire, se pare ca suntem si mai inima-larga si mai ingaduitoare. Eu ma intrebam, oare chestia asta cu admiratu' are legatura cu hormonii si cu libidoul? eu cred ca da![il] M-am prapadit de ras, citindu-va. Mi-a placut Energy, la nebunie - ca de fiecare data cand te citesc. Bic, si de tine mi-a placut! Aalexia, lasa mama, ca daca primesti complimente de la femei e de bine, stii tu ca daca zice o femeie, asa e, ca femeile mai greu recunosc ca e una mai cu mot!Liris, ai mare dreptate, nici mie nu imi place Britney si nu cred ca nu am gusturi doar pt ca f. multi o asculta. Hai sa va zic ceva: eu is profa si am 27 de ani. Anu' trecut am avut si cl a XII-a. Stiti cum e, ca la scoala tb sa te imbraci decent etc. La Balul Bobocilor se dadeau baietii la mine-invitatii la dans, complimente, isi mutasera masa langa noi etc- de ma disperau si nu am mers in viata mea la scoala in mini.Barbate-miu- pentru prima data gelos!-era si el acolo, l-am luat dupa mine - s-a enervat teribil si a zis ca daca nu mergem acasa, el pleaca si ma lasa acolo! Iar la scoala ma invitau la cafea, la inceputul anului ma intrebau daca-s maritata, alte alea. Faza e ca eu is tare rea cu ei, tocmai ca sa nu se-ntinda. Da' in sinea mea?!!!Oho, ce-mi gadilau orgoliul!!!Si asa ca eu is duala: la scoala imbracata serios, in timpul liber sport si lejer, iar vara trecuta mi-era teama sa nu ma intalnesc cu elevii pe la plaja - motive de topless - sau pe strada - pantaloni scurti mult prea scurti. Eu ma imbrac misto ca-mi place si bineinteles ca ma incanta doar privirile barbatilor, nu atingeri sau vorbe naspa.Iar lu' barbate-miu ii place sa ma imbrac asa, se distreaza cand vede ca ma fixeaza vreunul, incepe sa rada, nu e gelos. Mada si bebe Sofi, 2 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Fiquelle
Hai sa va zic ceva: eu is profa si am 27 de ani. Anu' trecut am avut si cl a XII-a. , in timpul liber sport si lejer, iar vara trecuta mi-era teama sa nu ma intalnesc cu elevii pe la plaja - motive de topless - sau pe strada - pantaloni scurti mult prea scurti Mada si bebe Sofi, 2 luni
draga Mada, eu am 25 de ani si predau la facultate, anul trecut am avut prima serie, anul 2(m deci earu cu 4 ani mai mici!) Asa ca in Vama anul asta am dat nas in nas cu cel mai bun student( la armonie, nu la altceva...)....de prisos sa mentionez ca eram la nudul gol...ca si el de al;tfel.Noroc ca eram cu Sofia , sotul, si el cu prietena.... Dar pe mine ma deranjeaza totusi apropourile.Oricat de flatante ar fi, imi dau o stare de disconfort. [harp]Sabina si[copil]Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai din punctul meu de vedere este anormal sa nu-ti placa sa fii admirata. Daca un barbat strain intoarce capul dupa tine, se uita la picioarele tale,iti trage ocheade, pai atunci iti intareste increderea in tine,cu siguranta esti admirata si acasa dar uita sa ti-o spuna, sau crede ca nu este necesar si se subintelege.Noi femeile avem nevoie sa ni se spuna, sa ni se aminteasca din cind in cind. Eu am 36 ani, inca arat bine, bine proportionata, supla, port si fuste scurte, dimineata cind ma imbrac este imposibil sa nu-mi spuna sotul cu asta iti sta bine, ce bine arati etc si cu toate astea, ma simt al dracu de bine cind un barbat mai tinar intoarce capul... Privirea nu este daunatoare, mojicia trebuie respinsa... Peste 10 ani sau chiar mai putin o sa cautam privirile si n-o sa le mai gasim. Imi iubesc sotul si el pe mine, nu ma consider deloc vinovata cind sunt admirata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andrada, aalexia, si Figuelle: Multumesc. Ortansa: Eu sint departe de a ma imbraca provocator. Ma imbrac elegant, modern, ma machiez si ma dau cu parfum. Si crede-ma, le fac ca sa ma simt bine, nu ca sa atrag fluieraturi. miau-miau: minijupa nu prea port, ca e cam frig pe aici. Cit despre mexicani, o sa zic ceva foarte politically incorect, dar care din pacate reflecta o realitate ignorata de oficlai: ei sint servitorimea si sint bine pusi la respect. Numa' sa iasa unu' din front si i se pune botnitza imediat. Daca e sa se ia cineva de tine, se ia white trash-ul, nu mexicanii. Eu sustin in cotinuare ca respectul asta al americanilor e mai degraba o consecinta a feminismului exagerat, o reprimare a instincetelor naturale. Apropos de asta, am un prof batrin care ma place foarte mult si eu pe el. E ironic, cu toane, acid, sarcastic, mistocar. Ma face sa ma simt bine de fiecare data cind il vad, pt. ca ori face misto de mine, ori imi face complimente. Mi-a marturisit odata, la o discutie mai intima, cum a invitat el niste feministe la intilnire si una s-a suparat foc pentru ca el i-a deschis usa la portiera...Da' asta era prin anii'60 cind era feminismul in floare aici. Cit despre fluieraturi...Fluieraturile muncitorilor m-au iritat intotdeauna. Mi s-a intimplat cind am fost in alt stat si m-am enervat cumplit. Eu vorbeam de priviri, flirt, chestii mai sofisticate. Depinde si cit de istet si creativ e respectivul. Daca e vulgar, ma enervez, daca e crativ, ma distrez. In Ro, mai multi vulgari decit creativi. Aici negrii sint foarte amuzanti. Mi-a spus unul odata, cind eu eram nervoasa pe strada, "hei, e o si prea frumoasa ca sa fii imbufnata." Misto, nu? Si inca o chestie, astia aici iti fac complimente de genul: "imi plac pantalonii tai." (astea le primeam cind abia venisem si incapeam inca in tzoalele din Ro, se vede imediat ca sint din alta parte.) Mai bine imi spuneai ca arat eu bine in ei, nu ca sint misto pantalonii. Du-te si uite-te la ei in vitrina, daca-ti place. SabinaIn legatura cu episodul Vama, o sa deschid eu un subiect legat de nuditate, unde sa-mi spun oful. Dar imi amintesc un episod similar de cind eram mica. o prietena de-a mamei s-a intilnit cu un prof de-al ei cind ea iesea din apa ca Venus si el isi plimba frumusetea pe mal... Daca mergi la Vama si te dezbraci, inseamna ca esti destul de nonconformista ca sa inghiti si galusca cu studentul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Costi
Eu am 36 ani, inca arat bine, bine proportionata, supla, port si fuste scurte, dimineata cind ma imbrac este imposibil sa nu-mi spuna sotul cu asta iti sta bine, ce bine arati etc si cu toate astea, ma simt al dracu de bine cind un barbat mai tinar intoarce capul... Peste 10 ani sau chiar mai putin o sa cautam privirile si n-o sa le mai gasim. Imi iubesc sotul si el pe mine, nu ma consider deloc vinovata cind sunt admirata.
Aici cred ca avem mica noastra diferenta. Pentru mine una virsta nu conteaza deloc. O femeie e frumoasa la 20 de ani, la 30 dar si la 60 si 80. Ma uit la mama mea care are 53 de ani si a dobindit o gratie si un farmec deosebit, ceva sofisticat cu care o pustoiaca cu minijup nu o poate atinge in nici un fel. Asa invatam prost si barbatii ca numai fetiscanele sint demne de admirat si ajungem la 40 de ani sa ne dam cu capu' de pereti ca nu se uita la noi ci la vreo fatuca abia iesita din adolescenta cu parul azvirlit pe spate. Omu' si-o mai face si cu mina lui[:D] Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick+Dulce.jpg http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex+telefon.jpg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey dar ce ma fac ca simt si nevoia sa admir???[alcool] am ramas odata cu ochii pe un student ...si dupa aia cind mi-a dat tema ( aici id-urile in facultate reprezinta un numar unic ,apoi grupa, si in final anul in care au intrat) ... sunt unii cu partea din coada 94 ...adica au inceput de 10 ani...tot ar fi bine... dar mie mi-au cazut ochii pe baietandrul asta si id-ul de pe foaia lui era cu 04 in coada ... adica 10-12 anisori mai mic. si m-am mai prins odata holbindu-ma la un negru de la maintainance , frumusel frumusel .... da parol ca doar ma holbez ! ca la mai mult ma concediaza in doi timpi si trei miscari... dar care ati vazut sau va place seria "Nip/Tuck" ? eu mi-am tras de pe Internet seria a doua s-o vad mai repede ca nu mai aveam rabdare [^]...e o astfel de problema si pe acolo : o femeie mai in virsta care-i face ochi dulci unui flacaias...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miau-miau-Mea culpa!Interventia mea se vroia o gluma inofensiva, care a fost interpretata drept ofensa.-Imi cer scuze!-Si-ti respect convingerile! Numai pt. faptul ca gandim diferit nu trebuie sa -i etichetam pe ceilalti! Oare exista cuvant sinonim feminin la misogin ?????[;)] Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...albumul fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...