Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dau si io burta asta jos? Cand si cum?


Recommended Posts

Buna.. nu e un subiect la misto, zic de la inceput ,ca s-ar putea sa par putin retardata.. Am nascut prin cezariana si am ramas cu burta, avand si gemeni s-a accentuat si mai mult... Inainte aveam abdomenul plat si acuma sunt de-a dreptul terorizata ca nu mi se mai da burta inapoi...Am cerut opinii daca dupa cezariana e bien sa fac abdomene si mi s-a zis din anumite parti ca da, din anumite parti ca nu.. De felul meu sunt si putin mai lenesa, si am zis ca, avand taietura verticala, ar fi bine sa astept sa mai treaca timpul..Faza e ca au trecut doi ani si intre timp mi s-a amplificat si teama... ma tot gandesc ca e nejustificata, dar...Sa-mi zica si mie cineva sa ma apuc de abdomene ca m-am saturat de burta asta...Nu-mi mai vine nici un tricou!!! Nu radeti de mine [grasa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cam lenesica [:D] [:p] Si cred ca singura ameliorare era prin abdomene, cum ai zis si tu. Cred ca trebuia sa te apuci de abdomene cam dupa 2 luni de la operatie. De la 3 luni puteai face abdomene fara nici o problema, totul era inchis si cicatrizat, chiar daca taietura e verticala. Dar chiar asa, de ce e verticala? [V]A fost urgenta mare de a scoate bebeii? Eu fac acum 8 saptamani dupa operatie si de o saptmana deja m-am pus cu burta pe abdomene [greutati] Am luat-o progresiv, mai intai am putut 20, apoi 40...si in fiecare seara, inainte de culcare, stand in pat, fac exercitiile pentru burtica: cu picioarele putin indoite, iar flectarea doar pana la 45 de grade. Important e sa tii prin miscarea asta tot timpul muschii incordati. Daca ai timp si bani de sala, e mai bine...nu de alta, dar te impulsioneaza mai mult si nu lenevesti. Chiar si dupa 2 ani, cu putin efort si consecventza, o sa vezi ca mai salvezi din situatie. Numai bine si pune muschii la treaba [greutati] Infrant nu esti atunci când sangeri, Nici ochii când în lacrimi ti-s. Adevaratele infrangeri, Sunt renuntarile la vis. (Radu Gyr) [url="http://community.webshots.com/user/armin_h"] Poze Armin [bibe][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare, pentru a scapa de burtica sunt bune si abdomenele dar si mai bine e sa faci aerobic (cardio). adica alergat, mers rapid, urcat scari, etc. - ). eu nu am nascut dar daca e vorba de grasime depusa in zona abdomenului aerobicul e mai bun decit abdomenele.Am vorbit cu un antrenor de fitness si mi-a explicat ca, muschii abdominali oricum exista, dar daca ei sunt acoperiti de grasime nu au cum sa se vada. Deci pentru reducerea stratului adipos de pe burta e mai bine sa alergi sau sa mergi in ritm rapid macar 10-15 minute pe zi. Fitnessul (adica abdomenele) ajuta la formarea muschilor Cardio (aerobic) este singurul mod da a arde grasimile. Scuze daca intrebarea era legata strict de burtica ramasa dupa nastere si nu de grasime...[grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amarena,cumpara-ti un AB ENERGIZER,este o centura abdominala cu care poti sa stai cu ea in casa cind te uiti la televizor,cind navighezi pe internet,isi face meseria singura.Eu zic sa ti si o dieta sau pur si simplu sa maninci dupa metoda lui Montignac.Merita! Succes! [gravi]Anca DPN 08.05.05 si [copil]Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amarena! de ce nu vii si tu la mamici de gemeni? suntem mai multe acolo..Si eu sunt in situatia ta si sunt disperata, burtica nu se mai retrage.Nu este grasime ci muschii sunt extrem de slabiti.Mi-am luat si eu centura din aceea, la noi se cheama Slendertone, eu zic ca este de folos dar trebuie sa o folosesti zilnci timp de 8 saptamani pana incep sa se vada rezultate. Cred ca numai si numai vointa ajuta.Si eu vreau sa ma apuc serios de abdomene.Ce varsta au copii tai? Patricia si fetitele Miriam si Ruth (6.12.03) [url="http://community.webshots.com/user/2girlsmum"]Fotografiile Noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...