Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de oct-nov-dec 2003 (38)


Veve

Recommended Posts

La multi ani Adrian Antonio!!! [s][s][s] Lorelei ai mai putea sa-i pui seriga sa vedem daca o sa fie doctor, o surublenita ceva, ceva de mincat si de baut sa vezi daca o sa-i placa asa ceva, un parfum si numai stiu.. Liliana felicitari pentru botez! Sa-ti traiasca micul crestin! Mai da ce plins mai era la iesirea din biserica, dragul de el[pup]. E un frumos si un scump! Andreea v-am admirat pozele! Ai o familie frumoasa! Hei bravo voua ca ati fost cu Sebastian peste tot[cool], am vazut si pozele din Malaiezia si Singapore. Ehei e plimbat de mititel! Julia, Simona insanatosire grabnica la copilasi! Lasa ca o sa treaca repede, stiti si voi ce putere de recuperare au puii astia mici! Lorelei si eu ma minunez cind aud ca mai toti copii de pe aici merg asa de bine! Nici Aldo n-are nici un gind! Numa in 4 labe sau tinut de mobila sau de miinile noastre. Singura performanta a fost ca sta in picioare singur dar numai pentru o secunda-doua. Nimic nou pe la noi, tot asa cu fetitele[;)]. Astazi a venit in vizita o fetita de un an si 7 luni, blonda blonda asa cum au nordicii si cu niste ochisori albastri bleo, o frumusete. Vad ca Aldito bandito [8D] a ramas hipnotizat de ea[olala], ca dupa ce a plecat statea in fundulet si se uita asa luuuung la usa dupa ea...[:D] sicn intreamne Kim Maivi facea o mutrita la mine! El vorbeste tare mult pe limba lui, uneori asa cu intonatii, alteori arata ceva cu degetul si iar zice el acolo. Cuvinte clare sunt mama, tata, papa, si ceva nou e "komme"[cool][:D]! Va pup si va urez o noapte placuta! Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor e posibil sa am cuvinte scrise aiurea in mesajul asta si in altele viitoare, pt ca tastatura imi face probleme de ceva timp. Sorry. Carmen de mult eram datoare cu un raspuns la tine. M-ai intrebat de mai mult ce marime la pantofi cumpar pentru Aldo aici. Ei bine eu tot am mai primit cadouri incalataminte, pe unii nu scriau si uite ca in Ro am cumparat niste pantofiori de toamna. A mers bine marimea 20. Aici chiar i-am luat pe ebay niste ghetute adidas si-i sunt prea mari, sper sa ii fie buni la primavara. Acum tre sa-i cumpar incaltari de iarna, ceva blanit si normal ar merge un 20 dar cu blanita si alea alea cred ca 21 e mai bine. So, undeva aici e marimea 20-21. Am vazut ca se potrivesc marimile din Ro si in Germania. Si stii ca-mi placuse portretul lui Alex al Allyei si mi te-ai oferit sa ma ajuti[flo], am uitat sa-ti mai raspund, i-am zis lui Alberto si mi-a zis ca are si el "dotarile alea dom'le[hot]" pe calculator[:D]. Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna...ne primiti si pe noi intre voi? Eu sunt mami si nasturica [:D]noastra e Ioana! Ioana are aproape 11 luni si va veni la noi acasa marti pe 26 octombrie ... este un copil adoptat, dar deja este a noastra si nu incape indoiala ca ea ne-a apartinut noua din momentul conceperii![:)] Va dati seama cred cate emotii avem ...oare ne vom descurca cu ea? vom sti cum sa o hranim? cu ce sa o hranim?? sa nu credeti ca nu sunt buna la teorie [:D]...am citit cat am putut mai mult ...stiu si cate minute trebuie sa doarma copilul si cand!!![:D] Desigur voi incerca sa nu devin maniaca in a pune in practica ce am citit!! Sper sa ma ajutati cand vom avea nevoie de un sfat!! Si ca o prima intrebare, din ceea ce am observat eu la asistenta maternala unde a crescut nasturica de la 3 saptamani, am o indoiala cu alimentatia pe care a avut-o...si anume zaharul...care este foarte prezent!! Ca exemplu: ceaiul de baut este cu zahar, laptele musai cu zahar, biscuitii pe care ii papa sunt glazurati cu zahar (parca nu ar fi de ajuns ca ei deja contin zahar), prajiturile de la care ea este nelipsita...evident cu zahar, orez cu lapte evident cu zahar... eu m-am cam ingrozit de asta!!![V] Evident ca acasa nu va mai avea parte de acest regim alimentar care mi se pare foarte nepotrivit pentru ea... in afara de biscuiteii cu zahar...altceva vom evita sa fie cu zahar!! Ce parere aveti? ar trebui sa renuntam la acest produs care face rau? eventual sa adaugam la laptic putina miere de albine?? Deocamdata atata...mai revin cu intrebari pe parcurs ce ma framanta![:D] Ioana nasturica [:D] si mami [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, bine ati venit! Va felicit pentru noua "achizitie", sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea. [flo] pentru ea si pentru voi. Eu cred ca papa prea mult zahar. Trebuie sa incerci sa il scoti. Fa-i laptele cu miere la fel de dulce cum il bea ea de obicei si apoi scade-i treptat cantitatea de miere sau zahar. Poate intr-o sapt, doua renunta macar la zaharul din lapte. Si poti face la fel si cu ceaiul. cat despre biscuiti... Nu-i mai da deloc si vezi cum se comporta. Dar cred ca treptat trebuie sa reusesti sa-i mai scazi cantitatea de zahar. Cica mierea e buna dupa un an, dar eu am inceput sa-i dau lui Luca chiar pe la 11 luni. Cat priveste temerile tale e normal sa fie asa. dar cu rabdare si cu un sfat, doua sigur peste o luna o sa ti se para ca faci asta de o viata. [:D] Te asteptam cu intrebari si sigur vei gasi un sfat aici. Asa... Luca a facut azi vaccinul! Aoleu ce ne-o astepta. Si azi nopate a mai iesit o maselutza... Iar urlete, iar a ajuns in pat la noi... Of, of. Hai ca ma duc sa-l doftoricesc. Pupi Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey, hai ca m-am enervat ieri si i-am dat drumul lui Adrian prin toata casa sa faca ce vrea iel ca doar e ziua lui nu? Si........victorieeeeeeeeeee!!!!! A inceput sa mearga (desigur, cu mine pandind in spatele lui). Cred ca de mult vroia saracu copil da io cum sunt stresata deh... A inceput la usa de la intrare unde s-a ridicat ca are draci pe chei(le tinem in usa) si de acolo s-a intors si a traversat in viteza holul. Eu eram cu mainile pe langa el sa nu cada dar nu-l tineam! Cand a ajuns pe parchet s-a dezechilibrat brusc(a alunecat) su buf in fund(io am amortizat totul sa nu se loveasca cupilu') Chiar de ziua lui ne-a facut o bucurie foarte mare. Ramasesem masca. Si l-am plimbat cam 1 ora timp in care a vandalizat casa si a lins tot ce prindea. Dupa aceea l-am pus in tarc ca sa-i fac mancarea...moamaa ce spume pe el! Ce tupeu pe mine sa-l ingradesc asa! Azi iar l-am plimbat si vad ca isi da drumul. Inca mai are momente cand vrea sa mearga pe varfuri si atunci se dezechilibreaza. Cred ca daca il incalt o sa mearga mai bine. Problema e ca nu prea gasesc incaltaminte pt el. Adeca are piciorul gras si nu prea ii intra bine incaltamintea. Ce sa fac? Ileana, ce vaccin i-ai facut lui Luca? Noi urmeaza sa-i facem luni Tetracoq Fetelor, multumim pt urari! I-am serbat si ieri ziua si i-am cantat la multi ani. Am facut cu tort cu tot si am avut niste artificii-fantana de tort si lumanare cifra 1. Noi cica sa-l facem sa sufle in lumanare cand colo el se repezea cu limba afara sa linga flacara!! In rest toate bune si frumoase abia astept vineri la motz! Daca o sta el cuminte sa i-l taie io ma spanzur. Ca la masa de ex trebuie sa aiba tv si muzica care ii place si sa impinga ceva cu piciorul ca altfel e teroare! Apropos nu mi-ati spus ce sa fac sa-l dezvat de tv ca sunt cam disperata ca nu face nimic fara el(doar spume si flacari). Ileana, am uitat sa spun, m-a durut burta de cat am ras la faza cu covorul cu iepurele si cu peria de W.C.!! Si al meu linge tot in special scaunul de la calclator! Va pup! Adrian[copil],Alina[mamica]si sotul Adi[roker] [foto][url="http://community.webshots.com/user/bibiadialina"]Poznele noastre[/url][foto] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17457"]Nasterea Ingerasului[bibe][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele si bebelasii!!! LA MULTI ANI pentru toti sarbatoritii nostri dragi si scumpi si mult iubiti STEFAN si LETITIA ELENA, !!! [bum][batetoba][cri][cheers][disco] [majoreta][flo][s] claudia, felicitari pentru micuta voastra si bine ai venit in clubul nostru. [flo] imi imaginez ce emotii trebuie sa aveti, dar astea o sa treaca imediat ce va ajunge ioana la voi. mai asteptam vesti. cu zaharul nu te stresa foarte tare, intr-adevar e cam mult pentru ea, dar treptat o sa poti s-o dezobisnuiesti sau daca nu, dupa un anisor inlocuieste-l cu miere. vikinga, tare gagicar aldo al tau.[;)] andreea, tare dulce puiul tau. sa va traiasca!!! si sunt foarte invidioasa pe voi ca ati fost in malaezie ai singapore. si eu vreau...[q] fetelor, a reusit si tudor sa raceasca pentru prima data. nu e nu stiu ce raceala (muceste doar si are putin rosu in gat) dar noi murim de mila lui...si mucii astia n-au putut astepta pana sosea pompita de la vikinga??? asa ne chinuim cu ei in nas, ca eu nu pot sa-i scot cu pompita din asta clasica...[:(!] ne-a trimis doctorita de familie sa ne facem toti exudat faringian. cu tudor a fost cum a fost cand i-a bagat betisorul ala in gat, da tata a fost de belea! de nu stiu cate ori a incercat saraca asistenta sa-i ia din gat si n-a reusit. in cele din urma dupa multe incercari s-a cumintit si tati si a stat, mai mult de rusinea lu' fi-su! am ras cu lacrimi. saracii barbati. da' daca ar trebui ei sa nasca??? in rest, tudor nu vrea nici el sa mearga singurel, merge tinut de o manuta destul de bine, dar are timp. ce ma dispera e ca nu vrea sa mearga in patru labe, numai taras, ca viermisorul, si tot llinge covoarele si parchetul...asa ca da-i la aspirat si la sters pe jos toata ziua. [hop] de povestit povesteste si tudor pe limba lui si am observat ca reactioneaza tot mai repede la ce-i spunem noi... la mancare si noi avem show, trebuie sa-i dau si lui lingurita si farfurie ca de nu e dezastru. hai gata ca am zis prea multe deja... pupici si multa sanatate bebeilor! iar pentru mamici, cat mai mult somn de noapte, sau de zi, cand cum...si spor la munca... Andreea & Tudor (9 dec. 2003) [url="http://community.webshots.com/user/mara03100"]daca doriti sa ne (re)vedeti :)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama fetele ce scaparici la mana aveti!![pk] De abia apuc sa scriu si eu ceva[:)] Claudia felicitari pentru noua bebelusa. Ma bucur mult sa aud ca mai fac oamenii si astfel de gesturi... sa va traiasca si sa fie sanatoasa si fericita cu parintii ei cu tot. Eu zic tot la fel ca adameasca, sa scoti zaharul din mancare, treptat ori inlocuit cu miere.. oricum numa sa reduci cantitatea de dulce din mancarea ei. Altfel o sa ajunga [grasa] inainte de a implini 20 de ani. Vikinga, ai umor cand povestesti de Aldito bandito, cre'ca e un scump cum se uita el dupa fetitele alea[:-)))] Fii-mea nu merge nici ea in picioare, insa si-a perfectionat mersul de-a busilea, astfel incat poate concura cu Codrin la 50 m sprint. Cand prinde usa de la sufragerie deschisa tre sa bagam intr-a 4-a s-o ajungem ca altfel n-o mai prindem decaaat in bucatarie in coltul cel mai departat de casa. De mancat, mananca aproape ca frate-su, i-am bagat si ou si miere si carnita si tot ce se poate. Am fost plecati cateva zile pe la manastiri, tocmai pe langa Piatra Neamt(la Petru Voda) si nu am avut ce face cu ea, a mancat papica de la restaurant,... se pare ca i-a pacut, a fost in elementul ei[cool] Eu tot mai astept pompitele alea, tre sa-l intreb pe postas daca a venit ceva ca am fost plecata (poate a venit avizul cand nu eram acasa.) Asa ca fetele, mai asteptati putin. Va pup si la multi ani tuturor bebicilor care au facut anul, care s-au botezat, care au inceput sa mearga, care s-au facut bine dupa boala... si celor care au mai adaugat o lunisoara la viata grea de pe pe pamantul acesta [;)] Adriana mamica lui [URL="http://www.earpower.com/bebe"]Codrin[/URL][testoasa](19 aprilie 2002) si a [URL="http://www.earpower.com/bebe/olguta"]Olgutei[/URL][hippi](6 decembrie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelai, i-am facut vaccinul de 1 an, DTP-ul. Peste o luna vine ROR-ul. Felicitari pentru mersul biped. De-acu' sa te tii dupa el, sa nu cada rau si sa se sperie si apoi sa refuze sa mai mearga. Bine ca al tau linge scaunul de la calc, al meu are lipici la chestiile scarboase. [baie] Mara, e mortal tati al vostru vad. Bine ca ai povestit tu ca sa fiu pregatita pt sapt viitoare cand mergem toti in gasca la exudate. Iote asa ne mai adunam toti o data la o plimbare. [:D] Adriana, ce bine ca ati fost plecati, ati mai schimbat peisajul! Bravo voua. Si ma bucur ca ai avut curaj sa-i dai fetii mancare de la resto. Io n-am avut tupeu cand am fost la mare, am cumparat borcanele de m-am saturat. Asa cum bine prevedeam de dimi, am avut o zi de maraiala continua... De la vaccin, a facut ceva febra (dar stai sa vad cum o fi la noapte), pentru ca nu am putut sa-l conving sa tina feliile de lamaie pe picior l-a durut piciorul cand s-a trezit din somnul de pranz si iar dai urlete si maraieli de mi s-a rupt inima de mila lui si uite asa. Si ce ma enerveaza si mai tare e ca iar are muci si a stranutat toata ziua. Ca de nu ajungem la nebuni cat e vremea asta rece. Pan' la primavara ii ridic statuie Vikingai de atatea multumiri pt pompita. [:D] In rest a fost mai putin activ azi, a dormit cam cu o ora jumate mai mult decat de obicei, dar a facut si magarii asa, de control. Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, bine-ai venit in club si inca o data felicitari, toate cele bune voua si Nasturicai. Ma alatur celorlalte fete si spun ca trebuie sa-i scoti zaharul. Ii pui cereale in lapte, sunt dulci, ii dai ceai de la Hipp sau Milupa si apa, incet,incet se dezvata. Ileana, chiar de ROR vroiam sa te-ntreb dar vad ca deja ai zis tu. Si noi trebuie sa mergem la vaccin, probabil saptamana viitoare. Felicitari Lorelai, pt. aniversare si pt primii pasi. Sa te tii de-acum! Ai grija sa nu cada, David dupa o cazatura mai nasoala, n-a mai vrut sa mearga aproape doua sapt. La mult ani! sarbatoritilor de zilele ce au trecut si de zilele urmatoare. [url="http://community.webshots.com/user/lilianacsaki"]Pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...