Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de oct-nov-dec 2003 (38)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Schimbatul pampersului e si la noi o adevarata aventura. De regula il pacalesc cu un obiect de care e tare atras, dar nu are voie sa se joace in mod obisnuit. O telecomanda, o sticluta cu medicamente, o cutie de carton. dar de 3 zile nu mai merge metoda asta, asa ca se lasa cu urlete si tinut cu forta. Carmen, bine ca isi revine Matei. Si tinem pumnii sa nu mai ia iar vreo raceala curand. Iar de pozne nu mai zic nimic... Tot ce ai povestit tu sta si in programul nostru artistic. Faza cu dusul nu, ca nu ajunge la cada. Pana sa-mi dau eu seama ca e in baie nu apuca decat sa atinga peria de wc. Vilma, si noi avem lipici pt Luca atunci cand e agitat si marait de la dinti, adica MEREU. Chiar azi noapte am avut parte de un concert pe cinste, zau asa. S-a trezit la 1 si pana sa ajung eu la el suspina si plangea cu sughituri. Si tot asa la fiecare ora pana dimineata. Dar m-am si amuzat cand, la un moment dat (era la noi in pat) m-am trezit cu senatia ca ma apasa ceva pe cap. Luca statea pe capul meu, cu o buca pe perna si cu una pe capul meu si bea tacticos din biberonul cu ceai care era pe noptiera. [bang][bang] Sunt enervata pe Luca pt ca nu se buruca deloc cand vin eu acasa dupa ce am lipsit mai mult sau mai putin. Azi dimi nu l-am vazut ca am plecat la tara la o inmormantare pana se sa trezeasca el si am ajuns acasa la 7 seara. Io speram macar la un zambet si un chiot, dar cand colo se uita mirat la mine de ce am navalit pe el sa-l pup. Si daca vin tati sau bunica am senzatia ca lesina de atatea chiote si zambete. Ziceti si voi.... Imi vine sa-l mananc. [s] pentru Martijn, Andra, Yael!!! Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai iesim si noi la raport.Julieta a racit si ea,a luat cind am fost marti cu ea la dc sa luam reteta,tuseste toata ziua saracuta,nasul nu il are infundat dar se tot chinuie cu tusea.O indop saracutza cu sirop de tuse,picaturi de nas,vitamina C,plus antibiotic,deja cind ma vede cu lingurita fuge si se ascunde sau imi da peste ea,e un adevarat chin pt mine sa ii dau medicamentele. Cred ca o doare si gatul ca azi nu a mancat decit un sfert dintr-u borcan de iaurt si in rest doar tzitza. Sa va mai spun si despre lucrurile bune acum,maimutica a invatat sa se urce si sa se dea jos din pat asa ca am scapat de grija cazaturilor,acum stam cu grija prizelor si restul lucrurilor interzise din camera. Am uitat sa va spun ca intr-o zi si-a bagat manuta in cafeaua mea fierbinte,dar ea nu a avut nimic in schimb mie imi venea sa ma iau la palme ca nu am fost atenta,iar in alta zi si-a pus castronul cu cereale in cap. A invatat si ea sa ma pupe normal,ca inainte doar isi lipea buzele de mine,acum ma pupa si dupa acea scoate limba. Vorbeste toata ziua,se joaca cumintica cu ursuletii,masinutele si mingea,pe ursuleti ii culca,le canta ca sa adoarma,ii imbraca si dezbraca. Eu ar trebui sa zic mersi ca e asa cumintica pe linga poznasii vostri,dar ea fiind fetita cred ca e normal. Vikinga eu nu stiu ce sfaturi sa-ti dau ca maimutica mea sta cuminte la schimbat,chiar se bucura ca o mai las cu pussylica goala.Am vazut pozele voastre,de mic e cuceritor Aldito si s-a facut scumpic foc. Claudia bine ati venit!Sa-ti traiasca papusica si sa te bucuri de ea!In legatura cu zaharul subscriu la ce ti-au spus fetele. Ven imi pare rau ca sunteti tot bolnaviori,sanatate multa si [pup] Ma bucur ca ti-ai gasit bona,sper sa nu mai ai probleme deloc. [s][s][s] pt sarbatoritii de azi! Va pupic Adriana si bb Julia(06.11.2003) http://community.webshots.com/user/julia062003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intram si noi la apel dupa ceva vreme mai ploioasa...HIHIHI LENEA. Alvaro este un voinic si jumatate si face numai traznai.De citeva zile nu vrea sa doarma deloc ziua si nici noaptea.Am incercat sa nu il mai adorm ziua ca sa fie obosit nopatea dar nu a avut efect, cred ca ii da maselele ca baleste de zor( are 8 dintisori)si este foarte agitat.Azi am fost pe la vecina noastra care are catel si la intaritat pe saracul catel de era sa il muste catelul de manuta. cele care aveti catei cum se impaca bebelushi cu ei ? ca Alvaro daca nu ar sta toata ziua numai calare pe catel[:D]asa terorizeaza saracul cutulica.Si cind sa dat catelul la el el radea cu pofta si tot se duce la el...el crede ca este FUNNY[:D] Stie sa imi arate multe obiecte cum ar fi -Luna de pe cer sau Luna din patut sau din orice carte cind ii citesc, stie unde este avionul sus cind trece deasupra noastra si avioanele de prin camera lui,imi arata nasul , mingea,mai stie care este numarul 1 , de cite ori face kk se uita la mine si incepe sa se screme inca nu l-am pus pe olita ca nu avem dar pe veceu l-am tinut eu si a facut pipi ca la kk a inceput sa se zvircoleasca si a facut pe jos[bis])stie sa imi arate in poze pe bebe (adica pe el) si pe TATI, pe mine nu ma stie decit cind trebuie sa il iau in brate si sa il plimb vine si ma trage de picior si zice A-ma dar daca este concentrat la ale lui si il intreb unde este mama el se face ca nu aude...mai stie ca nu are voie sa se duca la scari si ca daca se duce la TV nu are voie sa atinga nimik in afara de telecomanda care o face praf,cind ii spun sa faca NANI el pune caputul jos si se preface ca doarme,cind adoarme ii pun suzeta in manuta si cind are nevoie de ea o baga singurel in gurita iar daca o pierde prin patut se ridica si incepe sa zica ciu-ciu adica CIUPICA( asa ii zicem noi de la CIUPI in spaniola) de mancat nu prea maninca el mancarica dar este inebunit dupa laptic daca ar fi sa ii dau laptic non-stop ar bea numai laptic...tot BIBERONAR este si noaptea se trezeste 1 sau de 2 ori dupa laptic. Am incercat sa ii dau apa in biberon dar imediat ce a simtit gust de apa mai sa ma bata cu biberonul in cap de oftica ca nu are laptic...asa ca imi bea nopatea 200ml laptic ...chiar daca inainte sa il pun in patut ii mai dau alte 260ml[:D] Este foarte indragostit de ale lui 100 si ceva de mingiute si orice jucarie ar avea el tot la mingi se duce si le arunca prin toata casa si se baga prin toate colturile sa isi adune mingiutele...cred ca sigur o sa il dau la un sport cu mingi ca are atractie la mingi. In privinta dormitului eu cred ca ii este dor de Andreea lui SYMPA ca de citeva zile nu sau mai vazut bebelushi [olala]poate cine stie o fi ceva acolo la mijloc ca am inteles ca nici Andreea nu mai doarme de citeva zile[olala] Vikinga [cool]este super tarcul ...si noi o sa ii cumparam saptamana asta dar astept citeva informati de la tine.Aldo[hot] sta in tarc sau este doar de monstra acolo!nu suntem siguri ca Alvaro nu va sta el in tarc dar este bun ca sa nu mai imi stea mie printre picioare si cred ca si cind creste ceva mai marisor sa il bag in tarc acolo cu baieti lui cind or sa vina pe la el sa se joace...hihiih tu pe Aldo il bagi cu fetili alea frumoase.despre schimbat pemparsi stai linistit ca si noi suntem la fel, daca nu il pun pe suportul de la masa de schimbat el imprastie kk peste tot si pe mine ma zapaceste din picioare in stomac si pe unde mai apuca(am zis ca o sa il leg de pat data viitoare[:-)))]) [pup]Aldo sa facut mare si este un frumos si sa sti draga mea ca iti seamana foarte mult tie.Multa sanatate va dorim.[pup] Ven [hia]imi pare rau de voi ca sunteti iar bolnaviori,cred eu sau voi sunteti cei mai bolnaviori in grupa noastra? Draga Ven si dragul de Markus va dorim refacere rapida.[pup] vilam eu la faza cu "iihhh" pe bune ca daca nu ma tin bine chiar cad peste el de la cite un picior in burta sau pe unde apuca el,deci nu trebuie sa ma mai prostesc ca stie el sa ma prosteasca[:D][:D]felicitari pentru dintisori de sus.[bis] julia23 multa sanatatte la fetita ta frumoasa Julieta (rusinoasa[:D]) super mami , ce bine ca puneti mocheta pe jos, ca si noi abia ce am cumparat si noi mocheta in camera de zi ca era tot gresie si avea saracul Al ghenunchi rosi de la atita mers dabuselea pe gresie acum ii place la nebunie si sta numai pe covoare. Am ris cu lacrimi de tine cu pozele si aparatul gol[:D][:D][:D] Despre dintisori la 10 luni nu iti face griji ca eu am o vecina aici care fetita ei are 1 an si nu are nici un dinte.Va dorim multa sanatate si poze cu film in aparat[:D]Izabela este o frumoasa[olala] onutza[flo] imi pare nespus de rau pentru SEAN bine ca a-ti terminat si acum sunteti bine acasa.Va dorim multa sanatate dragilor.[flo] Va dorim la toti bebelushi multa sanatate . [flo] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603"]Povestea lui Alvaro-Daniel[ruga][/url] [url="http://community.webshots.com/user/elenalove27"]web1[/url]-[url="http://www.picturetrail.com/Elenalove27"]web2[/url]-[url="http://community.webshots.com/user/alvarica"]web3-[/url][url="http://community.webshots.com/album/176132163sNxCtu"] [/url] [url="http://community.webshots.com/user/alvarica/1"]Pozici-9luni![:)][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Martijn![s][s]. Ancuta chiar daca nu mai scrii poate totusi ne citesti asa ca felicitari pentru asa baiat mare de un anisor! Petrecere frumoasa! Elena da multe stie sa faca Alavro[cool]. Ai baiat mare si destept! O fi semanind el la fizic mai mult cu tati dar e istet si-un bandit dulce ca mami [hot]. Si pe mine ma amuza cuvintele in spaniola! Alberto zice ciupeta la suzeta, pitufo(strumpf din desene animate), munieco(papusa), mono(maimuta), etc. Le stii si tu, dar nu-i asa ca e o limba tare comica[:D]? De tarc ce sa zic, ma pronunt intr-o sapt, deocamdata sta in el, ok nu uitat acolo cu orele singur. La inceput stau pe linga el, ne jucam prin gardut sa nu prinda ura pe el, il mai iau il mai las pe afara, dar oricum rezista ok chiar si o ora fara pauza, se joaca frumos si eu stau fara grija. Si daca fac pauze de 10-15-20 min pot zice ca-l tin ore bune. Nu il iau de acolo cind plinge, merg la el si ne jucam, am grija sa-l scot de acolo cind e in toane bune pina ce nu e plictisit. Ca sa nu asocieze plinsul cu scosul din tarc. Ei iti dai seama ca dupa ce a gustat din plin libertatea[:D] prin casa, sa faca ce vrea el, acum nu e chiar ce si-ar dori, dar am norocul ca uita si se ia cu joaca. Pt ca are mocheta dedesubt se tavaleste pe toate partile, asa pe parchet nu l-am vazut niciodata! Mie imi este mult mai usor acum, asta sigur. M-ai intrebat inainte daca e stabil fara sa fie impuscat in parchet. da e ok, nu are cum sa se darime. Inca nu am probat in forma de semicerc lipit de perete. Carmen si eu am de gind sa ii iau marime mai mare la ghetuta. Pt ca el de ex nu si-l tine drept, face talpa piciorului asa "pumn" may si ma chinui o groaza de timp pina sa pun un pantof. Si mai ales si cu soseta eventual dres iarna, daca mai sunt si blanitzi, am probat ieri prin magazine cu el. Tocmai 23 intra lejer. Sa zicem 22. Asa am sa si fac am sa cumpar un 22. Julia e dulce foc printesa ta mica! E o dulceata! Insanatosire grabnica si nu-ti fa griji ca nu maninca asa bine, enormal si chiar e recomandat ca organismul sa fie mai "liber" sa lupte cu boala. Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonsoir! Imi e asa un somn, ca abia imi mai tin capu' drept. :)) Nu vroiam decat sa urez sarbatoritele de maine [s], dar mai ales pe Andreea pt un anisor si pe mama ei Sympa, sa fiti sanatoase, destepte, frumoase si devreme acasa! [:D] Asa-i vorba... Fetelor, azi noapte am vazut cum e sa-ti doarma copilu' o noapte intreaga. Adica a dormit de la 9 seara pana la 8 jumate dimineata cu o pauza la 7 pt bibe de lapte. Mi-am facut cruce si m-am rugat sa mai pup si io un somn asa de bun. Evident ca nu m-am trezit deloc peste noapte, adica am bagat si io 8 ore de somn neintrerupt. [:D] Na, va ziceam eu ca daca nu sufera de nimic nu se trezeste... Hai va pup si va doresc o nopate linistita. Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Andrea! sa cresti mare si sa le aduci numai bucurii alor tai. Mai, da' o tinem tot intr-un chef pe-aici. Se pregateste si Carmen sa dea de baut. Adameasca, vezi c-a venit si vremea ta, de-acum o sa o sa te lase si fiu-tu sa dormi ca e flacau mare. Elena, da' chiar ca e nazdravan tare Alvarica. Vikinga, Aldo-banditul chiar are deja 21 la picior de zici ca-i iei incaltari 22? Ven, da' mai terminati domne odata cu mucii aia, nici n-a inceput iarna. Onutza, sper ca sunteti bine, Laura a avut acum vreo luna o bronsita, a trecut repede, vineri insa i-a fost rau la gradi, a vomat, avea rosu in gat, dupa masa a facut febra, sambata la fel, nu mare, 38,3 si i-am tot dat Nurofen, ei bine mi-a facut o alergie de numa', acum ii dau Claritine, sper sa fie bine. David, vad ca e bine, n-are nici o treba cu bolile sora-si, doar ca aseara se-ndrepta cu avant spre baie, a cazut si s-a lovit cu capul de tocul usii, si-a facut un semn de toata frumusetea. pupici tuturor, [url="http://community.webshots.com/user/lilianacsaki"]Pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza! Ei, minunea cu somnul a durat doar o noapte, nu va faceti sperante, nici eu nu mi-am facut. [:D] E drept ca azi noapte a dormit pana la 5 dimineata neintors, dar apoi si-a scos parleala. [bang] Da' sunt invatata. Liliana, si Luca a avut semne de buna purtare pe fata, adiva vanatai, zgarieturi, pe mana o julitura de are si semn. Si asta-i doar inceputul. [:D] [?] aveti idee de cand e voie nuca la copii? ca aseara i-am dat o prajitura care avea si putina nuca si abia apoi mi-am dat seama ca poate nu avea voie. Dar macar daca azi ii apar bube pe corp stiu de la ce. Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI pentru cele doua andrele, adica Andrea si Andreea. sa fiti cumunti si sanatoase si destepte si sa va bucurati parintii inca 100 de ani de acum incolo! Vikinga, am vazut pozele noi cu Aldo. e un dulce si un cuceritor. inteleg de ce fetitele alea dragute sunt topite dupa el. si tarcul e foarte frumos si util daca sta cupilu'in el. noi asteptam cu foarte mare interes pompita de la tine, ca suntem plini de muci!!! Adameasco,sa tina Domnu' obiceiul bun al lui Luca, si sa nu te mai trezeasca noaptea. Elena, da-i un pupic lui Alvaro de la mine, ca e tare dulce! da sa i-l dai ai inteles? si sa-mi raportezi dupa! [:D] Adriana, mulat sanatate Juliei si felicitari pentru coboratul din pat. abia astept si eu momentul cand o sa fie si tudor mai umblaret, ca acum numai daca-l ducem noi se misca din loc. sau se tarasete pe burta... Carmen, maine vine micuta ta Ioana acasa. sa ne povestesti si nou cum a fost. eu acum am vazut cat de rau e sa fie copilul bolnav. azi noapte s-a trazit tudor intr-un plans care a tinut vreo juma' de ora, de mi-a fost mai mare mila de el. era nervos ca nu poate sufla pe nas si a urlat de nu l-a putut opri nimeni, el care n-a plans in viata lui mai mult de 5 minute. a fost groaznic!!! imi venea s-a sun pe Venera sa-i cer pompita, da' era tarziu si-am zis ca mucii nu se impumuta... Venera, tu i-ai dat lui markus pentru desfundat nasul Olynth? va pupam pe toti! sa aveti o zi buna! Andreea & Tudor (9 dec. 2003) [url="http://community.webshots.com/user/mara03100"]daca doriti sa ne (re)vedeti :)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adameasca
neatza! Ei, minunea cu somnul a durat doar o noapte, nu va faceti sperante, nici eu nu mi-am facut. [:D] E drept ca azi noapte a dormit pana la 5 dimineata neintors, dar apoi si-a scos parleala. [bang] Da' sunt invatata. Liliana, si Luca a avut semne de buna purtare pe fata, adiva vanatai, zgarieturi, pe mana o julitura de are si semn. Si asta-i doar inceputul. [:D] [?] aveti idee de cand e voie nuca la copii? ca aseara i-am dat o prajitura care avea si putina nuca si abia apoi mi-am dat seama ca poate nu avea voie. Dar macar daca azi ii apar bube pe corp stiu de la ce. Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
pana m-am chinuit sa scriu eu mesajul, mi-ai luat-o inainte! imi pare rau ca nu l-a tinut pe micut mai mult obiceiul cu dormitul. si eu i-am dat lui tudor prajitura cu nuca, dar n-a avut nimic. ca si tine, dupa ce i-am dat mi-am dat seama ca poate nu era bine. cred ca nuca ccc ca si alunele sunt alergeni puternici, dar daca n-a avut nimic inseamna ca n-o sa pateasca nici de acum inainte. pupi! Andreea & Tudor (9 dec. 2003) [url="http://community.webshots.com/user/mara03100"]daca doriti sa ne (re)vedeti :)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...