Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce faci cand ajungi in aeroport in america?


Recommended Posts

Mesajul meu este poate ciudat, dar fetelor vreau sa va intreb ceva absolut stresant pentru mine. deci, am castigat la loteria vizelor si vreau sa plec in Florida, Miami.in 16 noiembrie am interviul, si o.k., plec. si plec intr-o tara in care nu cunosc pe nimeni, dar sper intr-o viata mai buna, cum poate toate a-ti sperat prin alte tari.Buun, dar ce faci cand te dai jos din avion?nu stii pe nimeni voi fi doar eu cu catelusa mea Stasi..ce fac? am nevoie de sfaturi, in sensul ca vreau sa stiu este posibil sa gasesc hoteluri, moteluri mai ieftine,o persoana cu care pot imparti locuinta pana i-mi vine ssn-ul,grren cardul? Va rog dat-mi un sfat ca sunt in ceata totala mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mirela,imi vine sa rad ca si eu ma numesc tot asa[:D]...deci ,si eu vroiam sa te intreb de ce ai ales Miami?..eu aici locuiesc,dar sincer iti zic ca mai bine mergi intr-un alt oras(parerea mea in nord,mai ales din ce am citit la fetele de aici)...eu sunt dezamagita de ce e aici....acum depinde si ce lucrezi,si ce vrei sa faci si daca cunosti pe cineva aici?! Oricum e complicat sa-ti gasesti casa inainte sa ajungi aici,si daca nu cunosti pe nimeni...hmmmmmm,nici nu stiu exact ce ar trebuie sa faci. Dar mai bine scrie-mi tu cam ce ai vrea sa faci si cum. Pana nu ajungi aici si vezi ce vei face e greu sa dai sfaturi. [pup]Mirela si bebele,39 sapt. http://community.webshots.com/user/crismir100 DPN 27 oct.-baietel-Robert Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, drum bun cu avionul. uite aici un site unde poti sa inchiriezi apartament destul de bun la pret fara sa il vezi, mi se pare ca primesti si $100 inapoi: www.rent.com bafta si vezi ca exista un topic al fetelor din US unde poti primi raspunsuri la toate intrebarile tale, dupa puteri: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33554 -------------- If you look into someone's face long enough, eventually you're going to feel that you're looking at yourself. (P.Auster)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, eu nu exact cum merg lucrurile prin State, dar ma mira un fapt. Tu mergi singura acolo? Ce virsta ai? Nu te supara ca te intreb, dar sa pleci singura in lumea larga fara un plan si fara sa stii ce vei face si unde vei sta mi se pare mai mult decit riscant. Ai zis ca iti vei lua cateaua cu tine. Nu stiu citi bani vei avea cu tine, dar dupa cite stiu nu e usor sa inchiriezi apartament in State care sa accepte pet, deci asta va fi o greutate in plus. Deci tu nu cunosti pe nimeni in Miami, te-ai hotarit sa te duci acolo din intimplare? iar la Polul Nord
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grea decizia pe care ai luat-o si este greu sa-ti dam acum raspunsuri daca nu mai suplimentezi datele problemei. In fine, daca zici ca nu cunosti pe nimeni, inseamana ca nimeni din America nu ti-a trimis suportul financiar de care ai nevoie la Loterie deci ve-i venii cu bani in buzunari, suficienti pentru a reusi sa te descurci pana iti vin acetele si pana gasesti ceva de lucru. In orice caz, este cam greu sa ajungi in aeroportul american(oriunde ve-i alege sa locuiesti) fara a stii exact ca te astepta cineva sau unde ve-i merge. PAna atunci eu iti doresc sa poti clarifica multe lucruri in favoarea ta si sa pasesti cu dreptul cum se spune, pe pamantul fagaduntelor. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, feicitari!!! Intrebare: Tie cand ti-au aprobat sa vii aici, nu ti-au dat si un sponsor? Sponsorul s-ar ocupa de - cazare (apartament, roomate, etc), te-ar ajuta sa-ti cautzi servici si ar fi mult mai usor perioada de acomodare. Nu vad cum ai putea sa inchiriezi un apartament fara SSN si credit line, dovada ca ai servici, etc. Eu zic, cand mergi la interviu o sa-ti explice cei de acolo cine o sa te ajute si pe ce perioada de timp. Bafta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanca draga, cind "iti aproba" (adica iti dau viza, ceea ce nu este cazul, inca - Mirela a zis ca are interviul pe 16 noiembrie) NU iti da nimeni nici un sponsor!!! De unde ati mai auzit si asta?!?!? [:0] "Sponsorul" este o denumire improprie, este vorba despre persoana din US care iti poate si vrea sa-ti trimita Affidavit of Support, prin care se obliga sa te intretina in caz ca ti se intimpla ceva (inclusiv somaj) dupa ce ajungi in US, ca sa nu "cazi" tu pe spinarea statului american. Si NU, la ambasada nu au vreo lista cu "sponsori" dintre care tu sa alegi sau sa tragi la sorti unul. Ai sau nu ai. Poti sa te descurci si cu banii din buzunar, de la sosire, si cu un job offer, sint mai multe posibilitati. Desigur, daca chiar nu ai nici un prieten in US, iti trebuie o carutza de noroc. Dar sa nu disperam si, mai ales, sa nu o dezarmam pe Mirela. Mirela, eu am interviul pe 26 luna asta. Vorbim? Bafta! [flo] Home, wherever you are... Simina & Andrei (Deiutzu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...