Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (18)


Recommended Posts

buna dimineatza dragutzelor! sper ca nu v-ati speriat prea tare azi-noapte. eu de abia adormisem...m-am trezit in mijlocul camerei, cred ca am sarit din somn deja! bine ca nu a fost mai rau. pitaku meu nici nu s-a trezit...l-am trezit noi cind l-am scos din pat...noroc ca a adormit la loc imediat. Sanzi Doamne!!!! bine ca a fost doar atit!!!! multi pupici piratului mik!!!! sper sa ne vedem simbata in parc daca e tot asa frumos! pls mai trimite-mi o data nr tau de telefon pe PM ca l-am ratacit...[xx(] July, chiar ca am o comoara de copil....ma lasa sa fac de toate.... Cornelia, asteptam rezultatele si ne consultam. eu is un pic cam suparata, mama are o criza urita de rinichi de vreo citeva zile (are unul singur functional)....azi mergem la Florea. sper sa fie macar celalalt in regula. asa ca de azi gatesc pentru doua familii....al meu copil ma supervizeaza![:D] va pupam si va dorim o zi senina si linistita! [pup] va pupam si va dorim o
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fetelor, in ultimele zile numai de necazuri si belele aud! Ce Dumnezeule sa intampla? Intamplarea lui July plus suferinta pentru Vlad, apoi Sanzi cu beleaua lui David... o prietena gravidutza din Bucuresti are probleme si piedici cu sarcina( analize nedecontate- plata 7 mil de lei, i-au uscat nu altceva!... si multe alte vesti proaste pe care nu ma apuc sa le povewstesc ca mi-ar lua mult timp! Am mai simtit si cutremurul cap-coada, de credeam ca nu se va mai termina! Nu dormeam si mi-a parut o vesnicie! Stam la etajul 3, la capatul blocului si cred ca s-a simtit diferit fsta de alte nivele sau alte blocuri din caramida. Stateam in holul mic baie-dormitor cu Alexia in brate gata de..... . Numai evenimente nefericite in ultima vreme! Hai mamici, sa auzim de bine! macar pentru urmatoarea perioada Va pupam, ca iesim afara! Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, doamne m-au trecut lacrimile, parca eram langa tine. E groaznic sa treci prin asa ceva cu puiutul tau. Multa, multa sanatate si tie multa putere de concentrare pt. examene. Prin aprilie anul acesta am ajuns si eu cu Bibi la urgenta ca i-am dat din greseala(inacceptabil)violet de gentiana in gurita in loc de vigantol. Noroc ca nu a inghitit si nu i-a intrat pe caile respiratorii, dar 24 de ore tot am stat cu ea in reanimare copii pt. supraveghere. Am imbatranit cu 20 de ani in noaptea aceea. Nu stiu fetelor daca starea aceasta de hipersensibilitate la tot ce ma inconjoara si tot ce e legat de viata in sine sunt semnele unei depresii, dar innebunesc de spaima si numai cand se povesteste despre cineva ceva rau. Costin radea de mine pana nu demult, dar in ultimul timp a devenit mai circumspect si incearca sa ma linisteasca. Cutremurul de azi-noapte l-am simtit tare de tot, pt. ca stau la et.7 si blocul este construit pe bile antiseismice si efectul a fost accentuat astfel. Costin a luat-o pe Bibi sub o grinda , eu pe Anduta sub alta si pret de 20 de secunda ne uitam ochi in ochi si am simtit pt. prima oara ca viata ne poate desparti pt. totdeauna...Au fost momente de spaima maxima, dar si de regasire pt. noi doi.(de cand am nascut ceva s-a intamplat cu noi, inexplicabil, dar palpabil). Parca niciodata nu l-am simtit atat de apropiat ca in noaptea aceasta. Sunt fericita, ca departe de cuvinte, sentimentele noastre sunt reale si mai puternice ca niciodata si-i multumesc lui D-zeu pt. revelatia care mi-a oferit-o! Va doresc multa sanatate si....fericire si implinire sufleteasca! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...albumul fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti mai bine sa va rup de necazuri si probleme cu niste vesti despre noi! Treburile in santier nu puteau sa mearga struna, si ca urmare suntem de vreo 10 zile in asteptarea unei echipe care trebuie sa pregateasca turnarea placii peste parter. Simtim ca innebunim, dar poate o fi spre bine. Asa ca Alexia duce dorul santierului si ca sa nu se plictiseasca am facut trecerea la lapte de vaca. Am inceput cu Milli pasteurizat, la cutie, cel valabil cateva zile. Totul a mers ok, nu -s-a stricat la burtica pentru ca l-am inlocuit treptat, pot spune ca se constipase in cateva zile, ma ingrijorasem. Noi care facem kk de mai multe ori pe zi, ni se parea ceva oesit din comun. Problema e ca nu se mai gaseste lapte Milli albastru, ci doar rosu cu grasime 3%, doar UHT albastru. Eu ma feresc de UHT, iar in Billa nu au pasteurizat decat Cedra( gras) si Oke( la punga). Aaaa, poate nu stiati ca la Billa vor primi( sau primesc deja) bonuri de masa. Sa vezi atunci aglomeratie! O alta noutate pentru Alexia este ca i-am cumparat chiloti(asa le zic eu pampersilor)marca Clever, produs exclusiv Billa. Parca a mai zis cineva ca foloseste, nu-i asa? Eu ii folosesc ziua, iar pentru noapte Pampers Presimt ca in curand o puneti de o intalnire, dar eu am un motiv serios pentru cre nu va pot vedea! M-am inscris la Masterat si am cursuri vineri, sambata si duminica. Imi fac griji sa nu comenteze Buni ca-i stric we ca sta cu Alexia, dar asta e! Ca taticul Alexiei sa stiti ca nu o spala daca face kk, iar de stau in baza lui sa o hraneasca.... Dupa cursuri timpul ramas ramas cine stie cum o sa-l impart, asa ca mi-as dori sa nimersc si eu la intalnire. Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au dat lacrimile! Tania a explicat exact ce am simtit si eu pret de cateva secunde! Mare adevar spui tu Tania! Au fost cateva momente cand iti trece prin minte nebanuite idei si sentimente. Multumim Bunului Dumnezeu ca nu a fost mai rau! Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E adevarat, Tania, suntem atit de orbi uneori, visam cai verzi pe pereti sau pur si simplu ne amorteste si abrutizeaza viata si rutina zilnica, si nu mai stim sa fim recunoscatori pentru ceea ce avem deja linga noi - sunt lucruri pe care le luam "as granted", ca si cum ni s-ar cuveni, uitind sa ne bucuram si sa-i multumim lui Dumnezeu pentru fiecare dintre ele. Ma bucur pentru revelatia ta!! Momente de-astea de "trezeala" ne-ar trebui tuturor. gabi & alisia (2,2 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[asia][asia]Crixia, Lizuca! Crixia, si eu la sfatul Lizucai(Gabi) am trecut de 4 luni pe scutece Clever. Sunt f. multumita de ele. Daca nu face kk il las si 8 ore fara probleme, nu s-a oparit niciodata. Singura obiectie e ca sunt un picut mai groase si mai rigide decat Pampersii.In schimb la pampers in permanenta se uda in lateral(dupa ce a inceput sa misune prin pat) si kk urca pana la spate. De cand cu scutecele Clever aceasta problema nu s-a mai repetat. Plus ca pecuniar am facut economie simtitor.(350.000-72buc.-mar.4) Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...albumul fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,sanatate multa tuturor si sa treceti cu bine peste toate! Tania,ca o gluma,sa-ti descretesc fruntea,eu n-am avut in ochii cui sa ma uit,Gabi era la Galati,iar eu,cuc cu Teodora,in nebuneala care-am simtit-o m-am pus peste ea s-o acopar si-atat.Si noi stam tot la etajul 7.Raceala asta in cuplu am simtit-o si eu mult timp,eram prea epuizata sa ma mai gandesc si la sotul meu,la dorintele lui.Noroc ca mi-am revenit.Prin cate-ai trecut intr-un timp atat de scurt este omenesc ce ti s-a intamplat. Sinzi,bine ca n-a fost rau![pup]piratelului! July si Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tania ma cam regasesc si eu in situatia ta, in povestea cu ,,ruptura,, cu sotul, Fetele imi ocupa tot timpul, dar sper ca timpul sa rezolve totul. Acum ne zbatem sa ne rezolvam alocatia s-o punem pe card, cindva am citit asta la voi si ma molipsit si pe mine. Toate bune si un weekend super. Ionela, Maria & Elena icraciun
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...