Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (18)


Recommended Posts

Buna ziua, v-am citit in fiecare zi dar n-am avut timp sa va scriu. Ma bucur ca va regasesc mai multe. Intradevar exista (in fiecare familie) momente mai putin bune, zile, saptamani chiar in care nu te mai regasesti unul cu altul. Imi vine sa cred ca "sperietura" cauzata de cutremurul de acum 2 zile te aproprie mai mult de cel de langa tine, in secundele acelea groaznice in care iti dai seama ca nu mai conteaza nimic decat sanatatea celor dragi. Probabil ca prinsi in rutina zilnica (servici, copii, afaceri, bani etc.) uitam sa ne bucuram de ce avem, sa traim clipa, sa-i multumim lui Dumnezeu pentru ce ne-a dat sau ce am realizat... E clar ! Am luat-o putin razna! Dar m-am speriat groaznic la cutremur, nu ma gandeam decat ce se intampla cu Tibi! Sanzi- multi pupici piratului, imi pare extrem de rau de ce i s-a intamplat! Tibi la scoala este foarte bine, are 4 fb (matematica, abecedar, religie, germana) -frumos si destept, manca-l-ar mama [:D]. Pupici la pitici, mamici Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hello iubitelor. semnez si eu condica un fuga. sper ca sunteti mai bine toate si ati trecut de sperietura. eu am fost azi-dimineatza cu mama la spital (multzamim inca o data July! [pup] [flo]) si i-a dat un tratament, mergem marti ptr procedura de spargere a pietricelei cu laser (sper sa reuseasca!) va uram o zi excelenta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, veniram si noi putin! Sa incep cu vestile despre noi: obrajorul Sofiei este tot rosu deasupra nodulului, este bine insa ca nu face febra. Azi merg la farmacie sa ii iau unguentul respectiv, sa vedem daca are efect. Sanzi, daca poti, afla pt mine cu ce unguent l-a dat mamica lui pe pleoapa pe prietenul lui David. Merci. Cornelia, eu am facut amniocenteza la Genetic Lab, in Bucuresti. Mi s-au parut super de treaba tipele de acolo, in special d-na Dana, care m-a sunat de acasa de la ea sa imi spuna rezultatul, sa nu ma tina in tensiune. E mai greu de gasit insa, pt cei care nu cunosc Bucurestiul f bine, e pe str. Garleni, oarecum ascuns, intre blocuri, la un parter. Noi am umblat 2 ore pana l-am gasit. Succes la analize, sa dea Dumnezeu sa fie bine! Roxa, multa sanatate si mamei tale! July, multumesc pentru sprijin. Daca va fi nevoie intr-adevar de o interventie chirurgicala la obrajorul Sofiei, vom merge in Bucuresti, la un chirurg estetician, caci e vb de obrajor...nu vreau sa ramana cu semne...Dar poate o ajuta Dumnezeu si de data asta, sa scape fara operatie... Cris, frumos peisajul, scumpica Alexia, tu draguta ca intotdeauna...sotul nu vrei sa ni-l arati...nu-ti fie frica, nu furam...[:D] Va pupam pe toate, sa fiti sanatoase si voi si bebeii. Mada si [copil] Sofia Maria, 2 luni si jumatate I
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, aveti careva frigider nou Arctic, cu dezghetare automata? Am vazut o oferta tentanta si vreau sa ma reped. Eu as fi vrut cu no frost, dar astea au preturi prohibitive. Cum e cu dezghetu’ asta automat? Noi ne pregatim cu infrigurare pentru cresa. De luni intram in colectivitate si fii-mea trepadeaza, nu mai are rabdare, isi ia mereu sacul de pinza la spinare si umbla cu el prin casa. Am si eu ceva emotii apropo de adaptare, dar daca n-o sa mearga ne intoarcem la bona – nici o problema! Chiar ma gindeam sa alternez, adica s-o las cu tanti in zilele cind se scoala greu, raceste, afara e nasol etc. S-ar putea insa ca astora de la cresa sa nu le convina absentele astea regulate. O sa vedem cum o fi... Weekend placut sa aveti, fara incidente si rautati! gabi & alisia (2,2 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Ha,ha,Liz,atata timp cat platesti cresa ele n-au ce comenta.Fa ce crezi ca-i mai bine ptr.Alisia.Stii,si Teo a mea zice intr-una ca se duce la gradinita,are grija d-na educatoare de ea,invata poezii,chiar nu stiu cine i-a bagat astea in cap.Daca n-ar fi fost frica de bolile din colectivitate si maine as fi dat-o pe Teo la cresa.Bafta multa,micutei cresarite! Mada,daca este doar nodul unguentul ii va face bine,daca este abces n-o va ajuta cu nimic.Chirurgie plastica avem si noi,chiar si chirurgii nostri infantili opereaza obrazul de bb.cu cel mai mare succes,avem o prietena de 2 ani care-a fost muscata de obraz de propriul caine,iar d-na dr.Dascalu,chirurgita a facut-o asa de frumos ca nu se mai vede nimic.Chiar m-a impresionat cat de bine a lucrat.Sanatate multa Sofiei,tine-ne la curent! Mai,Roxi,am stat si m-am gandit mai bine,dar tratamentul asta nu-l putea prescrie si ieri cand a fost la cabinet?Hai ca pun eu intrebari care,ce si cum merg treburile la cabinetul ala,poate e ceva ce nu stiu.Ar fi de preferat ca mama ta sa controleze fiecare urina,poate elimina piatra si nu mai este nevoie de d-nul dr.Ca sa-i faca in sic. Diana,felicitari lui Tibi,viitorul nostru,s-o tina tot asa!Stiu ca-n clasa asta se perinda numai masini straine...de oameni grei! Crix,felicitari ptr.masterat,nici n-o sa simti cum trece timpul si-ti dai examenul de final.Succes!Mi-ai dat o idee cu Milli,iti inchipui ca inca n-am ttrecut-o pe Teo pe lapte de vaca,suntem tot p'ala praf? Ione,dar pe tine nu te ajuta nimeni? Cornelia,ma bucur ca esti doar lenesa.Lasa ca se trateaza![pup] Tania,cum mai esti?Fetele-ti sunt bine?Mai pune poze sa vedem si noi.Ca eu de cand ma strofoc sa fac albumul si ioc,acum ma bat colegele la cap s-aduc poze cu Teo ca n-o stiu deloc,trec saptamanile si tot aman.De parca n-as avea cu ce ma lauda... Maine ne-am propus sa mergem din nou la manastirile din N.Dobrogei,sunt curioasa ce piedici ni se mai pun.Prevad o ploaie torentiala,ca tot mi-am spalat azi masina! [pup]July si Teodora care la cutremr i-a zis lui taica-su cand a venit:Iar facut nenea(adica vecinul de deasupra care bate incontinuu)galagie!Nesimtitu'!Sau cand l-a vazut din greseala pe ta'su iesind de la dus a zis:Tati are putza cu clopotzei!Clinc,clinc![:D]Ce ti-e si cu imaginatia celor mici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

July, eu am impresia ca Florea nu se pricepe ff tare la petre, de aia a trimis-o pe mama la Felix. din pacate petricica are 1cm diametru....asa ca nu prea se poate elimina normal. in orice caz i-a prescris urinex, cu asta incearca sa o inmoaie in prealabil...sa speram ca merge! Liz, bafta la cresa Alisiei! si noi avem o prietena care are un baietel de 2 ani, argint viu nu gluma, el e la cresa de vreo 2 saptamini si mamica e super multumita, invata o gramada de lucruri si mai scapa si ea citeva ore de alergatura![:D] de frigiderele arctic nu stiu decit ca sunt sub licenta celor de la electrolux...asa ca nu cred ca-s proaste. dar nu cunosc pe nimeni sa aiba. Mada, pupici Sofiei pe amindoi obrajorii si sa se faca bine cit mai repede! Sanzi, ne vedem maine in parc cu piratul? noi ajungem pe la 11 cred. mai vine cineva? multi pupici si o seara linistita tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Intru si eu putin ca plec acush la cursuri si nu ma simteam bine azi daca nu dadeam cu ochii de voi! Tania si Mada, sotul meu nu prea vrea sa apara in poze, ca eu i-as pune-o(poza) si acum in campania electorala, pe toate afisierele! E nemultumit de cum il fotografiaza aparatul, mai mult face el poze! Ei persoana fara cap din pozele de lamunte nu e sotul meu, el face pozele. Daca vreti sa-l vedeti pun cateva unde-i mai aratos, ca nu-l ascund! July, ti-am dat eu ideea cu trecerea la lapte de vaca, dar n-ai retinut ca nu se mai gaseste, decat cel gras(3%)! In Billa am gasit, dar UHT Milli albastru(1.8%) si am luat asa ca-i Milli, dar nu stiu cum sa continui ca nu gasesc pasteurizat si slab decat Oke la punga! E destul de greu, ma simt ca la diversificare, imi pare dificila trecerea asta. Ce bine era cand stateau cutiile de lapte praf si asteptau sa le folosesc! Acum program de iesit afara special pentru laptic, ca are termen scurt! Cred ca de aceea multe mamici trec pe LaDorna! Teodora cu perlele ei este super! Apropos de "putulica" si fii-mea a descoperit-o si cand iese ta-su din dus ii da la o parte halatul de baie, apoi se uita cu atentie si bolboroseste pe limba ei ceva! Eu zic ca-i devreme pentru Teo gradi sau cresa! Cred ca se plictiseste de atat program pana pleaca la scoala! Va pup pe toate! Un we linistit va doresc! Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza dragelor! azi raportam si noi prima lingurita de suc de mere linsa cu tot cu degetele mamei! suntem copii mari....[:D] plus ca ne fortam sa ne ridicam in fund si ne enervam daca nu ne ajuta nimeni..tzipa la maimutza sa il ajute....mori de ris cind il vezi! Crix, bafta la master! multi pupici tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...