Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (18)


Recommended Posts

si io la apel dupa zile lipsa... am luat examenul, am avut chiar si 2 ore de umblat in magazine(ura)...acum trecem la etapa next... sunt obosita, am fost numai si numai pe drumuri...plus nitel stres (de ce sa ma laud ca nu am avut emotii, ca nu a fost asa) plus ca m-am cam ingrijorat si cu David ca l-am lasat asa bulit...plus ca nu am iar masina, ca e la vopsit, cica dureaza max 2 sapt, da' io prevad ca nu pup volan o luna!!! (ne-am potrivit si la asta roxa) David e bine, inca vanat, m-a intrebat azi lumea pe strada ce a patit copilul (una zicea ca am pisica si ca l-a zgariat pe fata) si eu vroiam sa ma amuz sa spun ca m-am enervat si l-am caftit putin cu un par de lemn...ca prea erau curioase toate babele...o sa pun poze cand am timp azi cu el bubos... a...si cam atat.. A! i-am facut din nou exudat, iar a iesit negativ, dar tipa de la laborator pe care o cunosc mi-a spus sa ii faca si un test pt ciuperca..ca cica s-ar putea sa fie tusea de la asta, plus lipsa poftei de mancare...sa vedem... Bravo lui Voinickel ca papa suculetz de mere...e cel mai tare din parcare! Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze cu David si Cora nebunatica[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roxi, scumpi foc sunt acum!Cred ca de dorul perioadei acesteia am facut inca un bb![:D]Bibi s-a ridicat acum vreo 3 zile pe patut si acum deja misuna de jur imprejur. E scumpa foc, si curajoasa la fel. Nu pot sa cred ce repede isi insusesc diversele etape ale cresterii. Acum 2 luni ma plangeam ca nu sta in fundulet decat sustinuta si acum o gasesc in patut numai in fundulet si se ridica si de pe burtica si de pe spate in fundulet. Poze nu prea reusesc sa pun, ca trebuie sa le scanez pe cele care le-am facut . V-am spus ca ni s-a stricat camera video. Lizuca- eu am combina Arctic. Am dus multa munca de lamurire cu Costin sa ne luam Arctic. Eu sunt pro Arctic si pana in prezent sunt f. multumita de ea(combina). Vara merge pe max. treapta 4 , iar iarna pe 2. Sora mea si-a luat Indesit(misto design-ul) si i se strica mancarea in el la ultima treapta, vara. E ofticata rau![bang] Vecinii mei au Gorenje -si tot asa nu-s multumiti. Cred ca sunt frigidere pt. nordici unde nu au temperaturile noastre.[:D]Si aragazul tot Arctic l-am luat si tot asa sunt multumita mai ales ca nu incalzeste in jurul lui, tinand cont ca am mobila langa el. Si trebuia sa fie in ton cu combina , nu??/[:D] Cornelia, vesti bune da?? Sanzi- felicitari-si asteptam poze cu piratelul![pup] July, cum merge serviciul.Ce atmosfera mai este prin spital? daca se mai schimba sefiimea sa-mi spui si mie! Daca vin prin spital unde te gasesc mai usor? Crixia, noi stim cum arata sotul tau, dar pt. cele care nu stiu...curiozitatea-i mare... si pana la urma chiar ai cu ce te lauda...[;)][flo] Diana, cand povestesti de Tibi, mi-aduc aminte de mine acum un an. Ce mandra si emotionata am fost la primele note in carnet. La mai mare si in continuare! [pup][pup] lui Tibi de la o premianta(Anduta) Sunt cam zoombi. Lui Bibi ii dau dintisorii de sus si toata noaptea a marait si s-a trezit din ora in ora. Abia acum o ora a picat ca frasinul, dar nici eu nu mai am mult. Si astept si musafiri care raman peste noapte.Va las ca ma duc sa bag o pizza la cuptor.Si uite-asa fac dosul mare.... Ia uitati ce titulatura mi-am tras! Pupici si o noapte linistita! Tania cu[ispita]Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]...albumul fam.Bugy [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello dragelor. Tania....abia astept si eu sa stea voinicku in fundulet...mai nou duc munca de lamurire in masina ca vrea sa se ridice din scaunel, si eu ca o mama responsabila ([:D]) il dascalesc sa stea cuminte in masina....oricum e chinuiala mare ca daca vrea copilu... of, of Sanzi mica-l-ar mama de pirat....e mai bine, nu? azi nu ati fost in parc? noi da, intre 11 si 12 si ceva, dar nu am intrat in tara piticilor ca era o harmalaie....va dati seama, toti copiii iesiti la plimbare. dar a fost o vreme minunata, intr-adevar. azi i-am dat suculetul de mere cu tot cu pulpa....l-a mai scos el afara cu limbuta dar una peste alta tot a mincat cele doua lingurite....e haios foc! va pupam si va dorim o seara linistita~
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tania,pai daca as fi sa-ti spun ce se mai petrece te-ai intrista,asa ca mai bine afli cand te-ntorci la munca.Tot acolo lucrez,sunt masochista,nu?Toata lumea fuge de locul ala,este cred singurul din care pleaca lumea puhoi,iar eu ma-ntorc.F.multa lume s-a mirat cand m-am reintors,ca doar imi permiteam sa-mi gasesc alt loc de munca!Nostalgia vremurilor de demult.Faza tare este ca mi s-a propus saptamana trecuta sa fiu asist.sefa pe Reanimare-Anestezie intr-un alt spital si-am refuzat.Tot masochism,nu?Sefu'meu inca nu s-a reintors la munca,momentan este lejer.Mia(fosta mea sefa)este acum sefa pe Nefrologie.Ne-am propus ca la anul daca ne-ajuta Dumnezeu sa mai facem un bb.,asa ca las deocamdata lucrurile cum sunt.A,daca mai vrei puncte sa-mi zici,ti le dau si eu ca tot n-am ce face cu ele.De ce nu-ncerci cu Chamomilla ptr.eruptia dentara,inmoaie gingia si este si antiinflamator. Sinzi,felicitari!Sper sa nu fie vorba de vreo ciupercuta.Cumnata-mea a avut-o in gat de la prea multe antibiotice si i-a trecut greu.Rezultate f.bune da Diflucan,este si ptr.imunodeprimati,nu stiu daca se da la ~2ani. Roxana,n-am stiut ca de fapt ati fost la domn profesor,credeam ca direct la Felix,asa se explica.Sorry!Sper ca-i mai bine mama ta! Crix,pai eu i-as da p'ala cu grasime 3%.A mea n-are probleme cu colesterolul. Ieri am organizat gratar la Enisala,in stuf.Teo n-a mai varsat pe drum,dar nici maica-sa n-a mai indopat-o.Vreau sa va zic ceva ce mi-a confirmat si sotul,cand am fost saptamana trecuta la Celic-dere am simtit ceva straniu,ieri acelasi lucru mi l-a spus si Gabi,simtea ceva negativ,nu stie ce.Mi-a zis ca ala nu-i loc de vizitat.Il cred si eu.Voi ce spuneti? Am fost si la manastirea din Techirghiol,am plecat de-acolo cu o liniste sufleteasca.Si n-am asistat la slujba,doar am vizitat. July si Teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

July...ce distractie, ati avut super vreme!!!! Roxa, azi chiar am fost in parc si mi-am lungit putin ochii dupa voi, nu am stat mult, ca am fost la Mangalia la herghelie...am vrut sa iti dau un mesaj, dar ma gandeam ca daca tu nu ai dat nici un semn... in fine...o lasam pe data viitoare ca am inteles ca o sa fie in continuare frumos si cald.. ma grabesc, trebuie sa ma inscriu la simulari.. noapte buna Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze cu David si Cora nebunatica[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dady68 [Crixia, noi stim cum arata sotul tau, dar pt. cele care nu stiu...curiozitatea-i mare... si pana la urma chiar ai cu ce te lauda...[;)][flo]
O-ho-ho! Ca doar are putinel peste 100 de kilo! Cica de maine..... mare regim! Motivul: ca-i 01.11( inceput de luna) si luni! Speram sa tina ceva, cat mai aproape de Craciun! Sotul meu este un mare pofticios! si cred ca nu va tine mult ambitia asta! Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by CRIXIA
quote:
Originally posted by dady68 [Crixia, noi stim cum arata sotul tau, dar pt. cele care nu stiu...curiozitatea-i mare... si pana la urma chiar ai cu ce te lauda...[;)][flo]
O-ho-ho! Ca doar are putinel peste 100 de kilo! Cica de maine..... mare regim! Motivul: ca-i 01.11( inceput de luna) si luni! Speram sa tina ceva, cat mai aproape de Craciun! Sotul meu este un mare pofticios! si cred ca nu va tine mult ambitia asta! Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Sifur vb de sotul tau si nu de mine??? Eu mereu incep de "maine" o oarecare ordine in ceea ce mananc (nu pot sa o numesc cura) si nu ajung niciodata la acel "maine", iar eu poftesc mai ceva ca un copil mic sau o femeie gravida!!!! Ma duc in miez de noapte, cu copilul de mana sa imi iau ceva...sunt nitel sarita...iar la capitoul dulciuri mananc in prostie, ti-e groaza daca fac o lista cu ce mananc in mod obisnuit pe zi.... Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze cu David si Cora nebunatica[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, dar cred ca tu inca iti mai gasesti haine pe marimea ta! Chiar daca gusti tot ce-ti doreste sufletul Te-am vazut( in poze, ce-i drept) si chiar ai loc destul sa pui pe tine! Sentimentul e nashpa cand vezi ceva pe umeras, crezi ca iti vine si la proba....[help] Noi se pare ca vom avea o zi grea! Febra, lipsa pofta de mancare! Imi miroase mie ca asta nu-i de la dinti! Fug la pediatru, ca nu tine! Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza dragutzelor! July, e mai bine mama, saru'mina...cu toate ca ieri a inceput febra, a trecut totusi cu algocalmin. sper sa fi inceput etapa de eliminare si sa avem succes maine la interventie....eu sunt totusi destul de optimista. spor la treaba si succes saptamina asta! Sanzi, of, iar ne-am "ratat".[xx(] las' ca ne videm noi. Crxi, sanatate mama!!!! [pup] multi Alexiei! noi mergem azi cu copilu' in service. (asa zice ta'su, adica mergem la controlul lunar). ieri am implinit 7 kile rotunde....aoleu![:D] acu' sta fericit si vorbeste cu maimutza....va pun niste poze sa il vedeti ce bine se intelege cu ea. Cornelia, cum esti iubita? hai, incepem sa facem pariuri ce e bb mic? voi va doriti special baietel sau fetita? va pupam si vorbim later~
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...