Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (18)


Recommended Posts

aoleu Sanzi [potoleste-te cu link-urile asteaaaaa!!!!!!!!!!! ce hainutze mistoooo!!! si eu ma chinui sa gasesc hainutze ca lumea...de abia i-am gasit o salopetuta cool de raiati....[xx(]sa ii omori pe astia si mai multe nu. iar curatenie ieri...daca ma vedeati va lesinati de ris, spalam geamurile si cintam sa nu se plictiseasca individu'....sper sa nu ma fi vazut nimeni cunoscut![:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sinzi,obosita tare de tot,dar printre picaturi reusesc sa va citesc.Am aflat ptr.altadata cand ai nevoie de dr.Leu,vede copii in sectia dumneaei la etajul 9,intre 12 si 14.Dar cel mai indicat prima vizita se face in Pol.cu Plata,nu stiu de ce,are dumneaei o chestie cu asta,dupa care cheama copii sa-i revada in spital. Ma bucur ca sunteti bine cu totii! Cornelia,asta-i Ciobanita,copil subnutrit si Pikovit.[:D]Nu-i asa?Si-a mea era la fel,totul este sa filtrezi cele spuse de dumneaei,ca profesional nu-i chiar asa de rea.Si antibioticul de electie ptr.toate bolile este Ceclor. July si Teodora care vrea sa se duca la gradinita sa invete poezii si cantecele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, si eu stam ca pana la 4 luni este bine sa-i dai copilului numai laptic, dar doctora noastra mi-a spus ca Bia mea nu ia in greutate din cauza ca nu-i mai ajunge laptele si deci trebuie sa incep sa-i dau si altceva. Chiar ea mi-a recomandat sa incep cu banana cu biscuite pisat si sa alternez cu mar ras cu biscuite. Eu am zis ca stie ea ce spune, dar se pare ca nu prea.[sm]Acum ce sa spun, poate ca am exagerat si eu cu cantitatea, dar daca am vazut cat de mult ii placea si cum se lingea pe gurita, i-am dat pana ce s-a saturat.[bang] Doctorita mi-a spus ca imediat cum face 4 luni, sa-i dau piept de pui fiert si pisat iar pana atunci supica strecurata. Fetelor, va spun sincer ca nici nu mai stii in cine sa ai incredere. Una citesc in carti, alta pe internet iar pediatra imi spune cu totul altceva.[duel] Oricum eu zic ca voi care aveti experienta vietii stiti mai bine ce spuneti. Deci renunt la banana si incep cu suc de fructe;ok. Roxa, hai vino cu o reteta care sa-mi dea pe spate neamurile. Sambata am musafiri, de fapt cred ca vin de maine seara,si trebuie sa pregatesc ceva special. Hai, ajuta-ma te rog ca sunt in pana de idei. Tatiana si Bia mancacioasa [bibe](5 iulie 04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza dragelor! Sanzi da, da, pentru musafiri cerealele de la milupa [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]!!!(scuze de gluma, m-am trezit vesela azi). Tatiana, ce reteta vrei? prajituri, antreuri sarate...? zi-mi si trecem la idei. noi am fost ieri si am comandat birou si scaun de birou..pitaku fuse super incintat, erau o gramada de culori pe acolo...apoi in tomis la shopping, unde s-a dat batut, a adormit. ce vreme uritaaaaa!!!!!!!!! nu trebuia sa fie frumos azi? [xx(] poate totusi se mai insenineaza dupa amiaza. va pupam si va dorim o zi super!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Sanzi, nu stiu cat mai are Maria, dar cred ca spre 13 !!! Mananca f. bine, aproape orice, dar parca a trecut de faza aia in care ii era foame tot timpul. July, ce "ochi" ai. Ea e. Prietena mea s-a dus cu destula incredere la ea, dar acum este cam dezamagita. Tatiana, poate pt. ca Bia e micuta, ai putea sa incerci cerealele, asa cum iti recomanda Sanzi. Dar parca si astea sunt pentru peste 4 luni. Roxi, pai ma gandesc la gogosile alea, dae nu stiu cand... [:D]. Eu ma simt bine, exceptand greturi si dureri de cap, dar daca am scapat de teama ca as avea hepatita, parca e mai bine. Va pup Cornelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ce faceti mamicutelor? Noi plecam la o plimbarica mica, chiar daca este vremea atat de urata. Vrem sa luam putin aer proaspat, dar avem si cateva probleme de rezolvat. Roxy ceva mancarica speciala ca de prajituri nu cred ca mai am eu timp azi. Mi-ar place sa fac ceva la cuptor, cu carne, dar sa fie deosebit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hm hm..deci ce va special cu carne...ce zici de niste rulouri de piept de pui cu cascaval si castraveciori murati? ai nevoie de citiva piepti de pui dezosati, cascaval, citiva castraveciori murati sau ciuperci. tai pieptii in jumatate, apoi fiecare jumatate in 2-3 felii, pe care le aplatizezi un pic cu ciocanul de carne. dai cu sare si piper, pui la mijloc un batonas de cascaval si unul de castravecior murat (tai un castravecior pe lung in fasii), rulezi si fixezi cu scobitoare. pui in tava, torni deasupra 3 linguri de ulei si jumatate de pahar de vin, presari niste oregano si dai la cuptorul incins 20 de minute. sau: ficatei de pui in bacon. iei bacon deja feliat sau le spui la mezeluri sa il felieze si o casoleta de ficatei. daca sunt ficateii mari ii desprinzi in 2 de la mijloc. invelesti fiecare bucata intr-o felie de bacon si pui un pic de piper, rumenesti apoi in ulei incins doar citeva minute, pina prinde culoare. dupa ce i-ai prajit pe toti pui intr-un vas de jena, torni deasupra uleiul ramas de la prajire si un strop de vin, presari sare si pui la cuptor inca 15 minute. ies super! si daca le fixezi cu scobitori se pot minca cu mina ff elegant (daca vrei sa faci un fel de bufet suedez). mai poti lua niste casolete cu patiserii din alea congelate (crenwursti in foetaj, pateuri cu diferite umpluturi) si le pui doar la cuptor. mai poti face vreo 3 feluri de salate rapide sa mearga la felurile astea 2 de mai sus (1. cruditati frecate repede cu suc de lamiie si porumb si maioneza, sare si piper, 2. ciuperci cu marar, citiva catei de usturoi, maioneza, 3. sunca feliute subtiri, ciuperci si maioneza, un pic de usturoi, etc.) daca vrei alte idei...da niste ingrediente si mai vedem ce iese.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai!!! Roxana, m-ai innebunit!!! Ghici ce fac? Ma duc sa cumpar piept de pui, ciuperci si niste usturoi (salata si rulouri)...mor de ce bine suna!! Nu mai spune si tu asa in amanunt ca daca nu sunt eu (pofticioasa pana la infinit) mai e si Cornelia care poate pofteste!!! Vrei sa ne ucizi? Am glumit...hai mai spune...ca macar imaginea virtuala a cum ar arata si tot ma satisface pe mine cu ceva! Azi am fost nitel libera, a stat tata cu David, si mai important l-a hranit!!! A mancat si el...maine pune mamaita de niste gogosi... Dupa cum e vreamea nu cred ca ne vom vedea in parc, nu Roxa? Stiti daca pot sa comand midii acasa? Eu stiu numai pe cei de la Aldo ca aduc mancare acasa, mai sunt si altii? Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/user/sinzi_ana"]Poze NOI-NOUTE cu David la 20luni[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua doamnelor! Ne face mare placere sa va citim si ne cerem scuze ca am fost mai lenesi cu scrisul. Maine Stefan implineste 3 luni, are 6.300 si este foarte vesel in general. Sunt zile in care imi zic ca nu e chiar asa de greu cu bebe, insa sunt altele in care ma iau cu mainile de cap. Se pare ca e chestie generala sa se doarma in reprize scurte si foarte scurte ziua. Noi dormim maxim 30-40 min, rareori la plimbare, 2-3 ore. Dar nu-i nimic, dormim noaptea de la 9 la 7 mai nou cu o singura trezire, pe la 4. In rest ne jucam, gangavim, chiuim, bagam manutele in gura(tot pumnul, nu asa oricum[:D](acum ne straduim sa radem in hohote) Le doresc multa rabdare proaspetelor mamici si sanatate multa puilor lor! Cornelia felicitari pt bebe. Speram sa ajungem si noi la intalnirile viitoare. Aveti grija de voi! Cristina si Stefan (23.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...