Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pilula de a doua zi


Recommended Posts

In primul rand Postinorul nu poate fi considerat o metoda contraceptiva uzuala. E recomandat de medic in cazurile extreme si e clasificat ca metoda contraceptiva de urgenta. Si eu am luat de 2 ori Postinor si intr-adevar ca la scurt timp am avut sangerari, greturi, dureri de cap, ameteli. Ce mai! O stare de rau general. [xx(]Tin minte ca atunci cand am fost la medic, doctorita mea a zis ca nu e recomandat sa iei la interval de mai putin de 6 luni aceasta pastila, datorita concentratiei hormonale destul de mare. AAA, sa nu uit! Tin minte ca luna care a urmat am avut o dereglare a ciclului de toata frumusetea- si eu, in general, pot sa imi fixez ceasul dupa ora la care imi vine[:)] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by ticka
Apropo de deraglarea ciclului, Postinorul il provoaca, dupa cateva zile de la Postinor - iti vine ciclul. Saracul organism e bulversat[alcool]! [url="http://www.balantzedc.go.ro"]Balantze DC![8**][/url]
Lasa-ma te rog sa te contrazic. Menstruatia vine atunci cand trebuie sa vina. iar ca efect secundar apare sangerare intermenstruala la 2-3 zile dupa administrare, care inceteaza spontan(daca persista repede la medic),greturi, ameteli ,cefalee si senzatie de tensiune in sani.De asemenea Efectul contraceptiv poate fi redus in caz de administrare concomitenta de: ampicilina, rifampicina, tetracicline, cloramfenicol, neomicina, sulfonamide, barbiturice si fenilbutazona Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...