Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scrisoare de intentie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Da fetelor am vazut si eu ca s-a prelungit perioada. Dar din fericire eu am sa aflu rezultatul pe 30 ca ma temeam ca ma tin astia in tensiune pana pe 15oct[:D]. Eu am gasit pe net o forma de scrisoare adresata unei facultati si apoi mi-au venit foarte usor ideile. Uite formatul: Re: Scrisoare de intentie Stimati Domni, Ma numesc _________________, iar prezenta scrisoare de intentie este scrisa cu scopul admiterii in cadrul masteratului organizat de catre facultatea dvs – ____________________, la sectiunea ______________. Dosarul de admitere contine un Curriculum Vitae, din care se poate observa ca studiile mele liceale si universitare sunt de profil _______. Am studiat _____________________________, precum si la Universitatea _______________________ din __________, pe care am absolvit-o in ____________. Cea mai mare parte a activitatii mele profesionale s-a desfasurat _______________________. In cadrul ultimului post, ____________________ si am inceput sa fiu interesata de acest domeniu. Consider ca acest program de master reprezinta pentru mine o buna oportunitate de a-mi dezvolta abilitatile si de a-mi imbogati cunostintele acumulate atat in anii de studiu, cat si in cei de practica. In plus, consider ca pregatirea intr-un cadru academic recunoscut reprezinta o componenta importanta in construirea si consolidarea unei cariere. Punctele tari ale candidaturii mele sunt capacitatea de a invata repede, de a analiza si sintetiza informatiile, abilitatea de a transpune in practica bagajul teoretic, precum si convingerea ca acest program de master reprezinta o baza teoretica extrem de utila in evolutia carierei mele. In speranta unui raspuns pozitiv, Cu respect, Poate va ajuta si pe voi. Miri multumesc[flo]. Hai poate faci si tu scrisoare si te inscrii, ca daca au prelungit perioada e clar ca nici locurile nu s-au ocupat. [url="http://community.webshots.com/user/pisicutasimatei"]Poze noi cu noi[/url]; [url="http://b2.lilypie.com/4JCXp3/.png"]"Cronometrul" lunilor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisi merci, dar banuiesc ca ai mai bagat de la tine ca trebuiau 2 pagini scrise, sau doar atat.hau=i ca ma mobilizez.deja mi-am acualizat CV, SUNT PE DRUMUL CEL BUNA, SAPT VIIT MERG LA NOTAR SA LEGALIZEZ ACTELE NECESARE, AM INTRAT IN FOCURI . tin sa va multumesc, ma simt impinsa de la spate.[biz][biz] Mirela si David - 23.12.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miri__b
Pisi merci, dar banuiesc ca ai mai bagat de la tine ca trebuiau 2 pagini scrise, sau doar atat.hau=i ca ma mobilizez.deja mi-am acualizat CV, SUNT PE DRUMUL CEL BUNA, SAPT VIIT MERG LA NOTAR SA LEGALIZEZ ACTELE NECESARE, AM INTRAT IN FOCURI . tin sa va multumesc, ma simt impinsa de la spate.[biz][biz] Mirela si David - 23.12.2005
Super ca te-ai apucat[pup] trebuiesc maxim 2 pagini si in plus spatienrea la 1 rand si nu trebuie sa scrii foarte mult si atingi deja 2 pag. Da eu am folosit formatul asta si am mai scris de la mine despre jobul de acum si despre aspiratiile mele viitoare. [url="http://community.webshots.com/user/pisicutasimatei"]Poze noi cu noi[/url]; [url="http://b2.lilypie.com/4JCXp3/.png"]"Cronometrul" lunilor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...